Testy

Sigma 28-70 mm f/2.8 Contemporary – recenzja. Najlepszy uniwersalny zoom do Sony?

Jacek Sopotnicki / 13.12.2021Uniwersalny, ostry, lekki i dobrze wyceniony — taki jest nowy obiektyw Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary z bagnetem Sony E i L-Mount. Czy to jednak nie jest zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe? Przekonajmy się!

Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej obiektywów, które są mniejsze, lżejsze, dosyć jasne, ale zachowują przy tym rozsądny kompromis jakości obrazu i ceny. To idealne szkła dla osób, które potrzebują sprzętu do podróżowania, fotograii rodzinnej, codziennych zdjęć, czy po prostu ich budżet nie przewiduje zakupu dużo droższych i jaśniejszych konstrukcji. Właśnie tą drogą podąża Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary. Drogą, którą w tej klasie wcześniej przetarł pozbawiony konkurencji Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD.

Bohater dzisiejszego tekstu waży zaledwie 470 g, czyli niemal dwa razy mniej, niż Sigma 24-70 mm F2.8 Art. Jest przy tym o ok. 20 proc. krótszy i mniejszy. Mimo to, według obietnic producenta, Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary ma oferować jakość obrazu na poziomie droższego modelu 24-70 mm. W dużej mierze to zasługa krótszego zakresu ogniskowych. 4 mm robi bowiem dużą różnicę rozmiarach i wadze. Tyle teorii. Jak Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary sprawdza się w praktyce? Zapraszamy do naszej recenzji!

Sigma C 28-70mm F2.8 DG DN Sony E

Sprawdź cenę
Fotoforma

Sigma C 28-70mm F2.8 DG DN L-MOUNT

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco