Testy

Peak Design Travel Tripod udowadnia, że statyw może być sexy

Andrzej Biernacki / 02.11.2020Mówi się, że każdy statyw jest za lekki, gdy go używasz, i za ciężki, gdy go nosisz. Statyw Peak Design Travel Tripod ma to zmienić.

Statyw to podstawowe, dobrze znane narzędzie wykorzystywane przez wielu fotografów na świecie. Od lat co do zasady są bardzo podobne. Oczywiście są większe i mniejsze, lżejsze i cięższe, ale zdecydowana większość, wygląda a przede wszystkim działa podobnie.  Pewien powiem do stabilnego świata statywów, wniosła firma Peak Design. Amerykanie zasłynęli świetnymi plecakami, torbami i akcesoriami, a niedawno weszli także w świat statywów. Czy osiągnął tu taki sukces, rozpychając się wśród liderów rynku, jak Manfrotto, Benro czy Gitzo? Jak sprawuje się ich pierwszy produkt tego typu, Peak Design Travel Tripod? To wyjątkowy statyw: zapewnia profesjonalną stabilność, udźwig i wysokość roboczą, a jednocześnie mieści się w opakowaniach o średnicy butelki z wodą. Gruntowna przebudowa tradycyjnego statywu jest wynikiem 4-letniej pracy inżynierskiej. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Peak Design Travel Tripod aluminiowy

Sprawdź cenę

Sprawdź cenę
Fotoforma

Peak Design Travel Tripod włókno węglowe

Sprawdź cenę

Sprawdź cenę
Fotoforma

Andrzej Biernacki

Związany z filmem od zawsze. Zapytany, co innego robiłby w życiu poza filmowaniem odpowiada: montaż. W 2017 roku stanął przed dylematem: wziąć ślub, czy kupić kamerę RED? Polubownie i bez nacisków wziął ślub. W wolnych chwilach dużo czyta o inwestowaniu i ekonomii. Uwielbia dobrą kuchnię oraz muzykę. Prowadzi markę Postcard Sessions, która zajmuje się produkcją sesji muzycznych i teledysków dla najlepszych zespołów i wokalistów polskiej sceny muzycznej. Operator w Pop Art Media. Ambasador sklepu Fotoforma.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco