Poradniki

Dobra stylizacja to klucz do udanych zdjęć modowych. Jak się za to zabrać?

Jakub Kaźmierczyk / 26.07.2021Dobranie stylizacji, która będzie spójna z konceptem na sesję zdjęciową, może być wyzwaniem nawet dla profesjonalnych fotografów. Z drugiej strony dobra stylizacja jest kluczem do udanych zdjęć modowych i portretowych. Tłumaczymy, jak się za to zabrać.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Fotografia studyjna – dwa ustawienia, które warto znać

Fotografia portretowa i modowa to jedna z najbardziej interesujących dziedzin fotografii. W obu często niezbędne jest dobranie dobrych stylizacji, co łatwe nie jest. Szczególnie że modelki czasem nie mają ze sobą strojów pasujących do sesji. W tym filmie zabierzmy was w małą, modową podróż, gdzie wspólnie z Amelią Krząpą – absolwentką London Collage of Fashion, damy wam garść rad odnośnie stylizacji.

Zobacz ofertę kursów fotografii online

Amelia podpowie wam, skąd można brać ubrania do sesji, jak również pokaże wam uniwersalne ubrania, które powinny znaleźć się w szafie każdej początkującej modelki. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby to szafa fotografa wypełniła się kilkoma dodatkami, które zawsze zdadzą egzamin na sesji. Synergia zawsze działa! Do tego pokażemy wam, jak wybrane ubrania sprawdzą się w praktyce, podczas dwóch mini sesji w niewielkich studiach. Dzięki tym kilku radom, przygotowania do sesji na pewno będzie łatwiejsze i szybsze, a komunikacja między fotografem a modelką w kwestii stylizacji, również wejdzie na wyższy poziom. Udanych zdjęć!

Stylizacja w fotografii portretowej i mody. Klucz do udanych zdjęć

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf i bloger. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe – nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć – w końcu łączy się pasję z pracą.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco