Testy

Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD – najlepszy uniwersalny zoom do aparatów Sony APS-C? Recenzja

Jacek Sopotnicki / 26.04.2021Obiektyw Tamron 17-70 mm F/2.8 Di III-A VC RXD ma niewątpliwie świetny zakres ogniskowych, jest jasny w całym ich zakresie, na dodatek jest jak na swoje możliwości lekki i kompaktowy. Wszystko brzmi bardzo dobrze, czy jednak przyjdzie nam za to wszystko zapłacić jakimiś kompromisami w jakości obrazu? Przekonajmy się!

Tamron 17-70 mm F/2.8 Di III-A VC RXD to uniwersalny zoom, na który czekało wielu posiadaczy aparatów z matrycą APS-C. Szkło daje ekwiwalent ogniskowej 24-105 mm, co sprawia, że jest bardzo uniwersalne. Do tego oferuje stabilizację obrazu, światło f/2.8 i całkiem sensowną cenę. Trudno również mieć uwagi do jakości wykonania.

CZYTAJ TAKŻE: Tamron 28-200 mm F2.8-5.6 Di III RXD – jeden obiektyw, aby złączyć je wszystkie? [test]

Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD

Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem Sony G 16-25 mm f/2.8 na weekend do Włoch

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco