Testy

Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD – testujemy kompaktowy, superlekki i niedrogi zoom

Damian Popławski / 15.12.2020Tamron 70-180 mm f2.8 Di III VXD do bezlusterkowców Sony, to jeden z najciekawszych obiektywów 2020 roku. Jest mały, lekki, jasny i przy tym dwa razy tańszy od systemówki Sony. Jak nowy zoom sprawdza się w praktyce?

Tamron 70-180 mm f2.8 Di III VXD

Tamron 70-180 mm f2.8 Di III VXD

Sprawdź cenę
Fotoforma

Nowy obiektyw Tamron 70-180 mm f2.8 Di III VXD ma kompaktową i lekką konstrukcję o średnicy filtra 67 mm, podobnie jak wysoko ceniony Tamron 17-28 mm f/2.8 Di III RXD  i Tamron 28-75 mm f 2.8 Di III RXD.Wewnątrz znajdziemy 19 elementów ułożonych w 14 grupach, z czego 3 to soczewki asferyczne, a 6 zostało wykonanych ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji. Nie zabrakło także warstw fluorynowych, których zadaniem jest ułatwianie utrzymania przedniej soczewki w czystości. Z kolei powłoki antyodblaskowe dobrze sobie radzą z odbiciami światła. To wszystko jest tylko sucha specyfikacja, a mnie najbadziej interesuje praktyka.

Damian Popławski

Filmowiec, samouk, który rzucił pracę w korporacji, aby zajmować się tym, co kocha — produkcją filmową i fotografią. Właściciel założonego w 2013 roku studia Pop Art Media, z portfolio przekraczającym już 300 realizacji filmowych dla czołowych brandów z całego świata. Miłośnik Islandii, podróży z kamerą oraz wszystkiego co związane z filmem i fotografią. Ambasador sklepu Fotoforma. „Filmy to coś, czym będę się zajmował do końca życia” - Damian Popławski, Filmowiec / Pop Art Media

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco