Wywiady

Ten odcinek o nauce fotografii i odświeżeniu spojrzenia. Fotoformaty #36

Krzysztof Basel / 25.03.2024

W 36. odcinku relacji na żywo z serii „Fotoformaty” porozmawiamy o nauce fotografii i odświeżaniu spojrzenia. Pretekstem do spotkania, jest zbliżający się kolejny sezon zdjęciowy, w który musimy wejść z naładowanymi bateriami, aby jeszcze lepiej wykonywać naszą pracę, łapać lepsze ujęcia, rozumieć potrzeby odbiorców fotografii.W fotografii są pewne cykle rozwojowe. Odwieczne trzy rytmy tej samej melodii.

1. Intensywna nauka teorii.
2. Nauka przez praktykę.
3. Konieczność odświeżenia spojrzenia.

W skrócie: pierwszy zachwyt naszą dziedziną z czasem zwalnia. Z codziennej, nauka fotografii, staje się sporadyczna. Potem przychodzi okres intensywnej pracy, która stymuluje rozwój oparty na zbieranym doświadczeniu. Na końcu przychodzą niechciani goście: zniechęcenie, zmęczenie, czasem wypalenie. Szczególnie jeśli jesteś z fotografią sam na sam. Zresztą mało który fotograf pracuje w zespole. Tu z pomocą przychodzi koncepcja odświeżenia spojrzenia na pracę, na zdjęcia, na swoje funkcjonowanie jako fotograf.

Bądźcie z nami 28.03.2024 o 19:00 na Facebooku i YouTube. Program poprowadzą Brzydki, Zły i Piękny. Czyli w kolejności: Jacek Siwko, Jacek Sopotnicki i redaktor Krzysztof Basel.

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Wywiady

Wywiady

Zieniu: „Raz na jakiś czas warto się rozejrzeć, czy idziemy w dobrą stronę” [wywiad]

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco