Poradniki

Wiosna w Fotoformie z inspirującymi warsztatami i spotkaniami

Krzysztof Basel / 29.04.2022

Jak się uczyć fotografii? Zazwyczaj najlepiej w trakcie warsztatów z doświadczonymi twórcami. A takich nie brakuje w ofercie sklepu Fotoforma.pl. Od nauki portretu biznesowego w studiu, przez plener z sową, po warsztaty fotografii sportowej. Do tego możliwość testowania sprzętu, konsultacji i po prostu spotkania fajnych ludzi. W maju i czerwcu w Fotoformie będzie się działo!

Fotoforma to nie tylko prężny e-commerce i dwa sklepy stacjonarne. To także miejsce, gdzie cały czas coś się dzieje. A w czerwcu, będzie się tu działo naprawdę wiele. Na dniach otwartych i fotospacerach macie okazję przetestować sprzęt — aparaty, obiektywy, lampy i inne akcesoria. Na warsztatach możecie poszerzyć swoją wiedzę i sprawdzić ją w praktyce pod okiem znanych polskich fotografów. Wszystkie bieżące wydarzenia możecie śledzić na stronie Fotoformy. W tym artykule opisuję warsztaty i spotkania, które odbędą się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. 

Arcadius Mauritz — warsztaty portretu studyjnego

Pragniesz tworzyć niesamowite portrety z użyciem błyskowych lamp studyjnych? Zapraszamy na warsztaty studyjnej fotografii portretowej z utalentowanym fotografem Arcadiusem Mauritzem. Już 5 maja 2022 r. możesz dowiedzieć się jak kontrolować światło i z jego pomocą tworzyć zdjęcia, które od razu przykują uwagę. Warsztaty odbędą się w kameralnym studiu na Starym Mieście w Warszawie w Kamienica Studio. W czasie zajęć będziemy korzystać z lamp Glareone oraz drukować zdjęcia na drukarkach Epson.

 • Kiedy: 5 maja 2022 r.
 • Gdzie: Warszawa, Kamienica Studio;
 • Za ile: 749,99 zł / osobę.
 • ZAPISZ SIĘ: TUTAJ.

Ann Podsiedlik, plener i… sowa! Niezwykłe warsztaty 

Jeżeli marzysz o tworzeniu bajkowych zdjęć dziecięcych w plenerze, to nikt inny nie pomoże ci się tego nauczyć lepiej niż Ann Podsiedlik. Proponujemy plenerowe warsztaty fotografii dziecięcej z niecodziennym akcentem. Już 28 maja będziemy fotografować dzieci z oswojoną sową Ute. W trakcie warsztatów dowiesz się nie tylko, jak pracować z dziećmi, ale też jak rozwinąć własny biznes, który pozwoli łatwo pozyskiwać i utrzymywać klientów. Poznasz też swój aparat i jego możliwości. Zajęcia odbędą się w plenerze w Skierniewicach, a dokładnie to w okolicy hotelu Rozdroże w Nieborowie. Podczas warsztatów otrzymasz możliwość przetestowania topowych obiektywów Sigma z serii ART oraz profesjonalnego sprzętu fotograficznego Canon EOS R.

 • Kiedy: 28 maja 2022 r.
 • Gdzie: Plener: Skierniewice (okolice hotelu Rozdroże w Nieborowie);
 • Za ile: 799,99 zł / osobę;
 • ZAPISZ SIĘ: TUTAJ.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ann Podsiedlik: „Kocham fotografować dzieci, bo sama wewnętrznie jestem jednym z nich”

Fotografia sportu okiem Adam Nurkiewicza

Chcesz nauczyć się fotografować ludzi w ruchu, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy na jednodniowe warsztaty fotografii sportowej z Adamem Nurkiewiczem — fotoreporterem roku 2021 według Stowarzyszenia Fotoreporterów. Warsztaty mają na celu zachęcić fotografujących, aby zmierzyli się z tematem, wykorzystując swoją wyobraźnię, wrażliwość, zmysł obserwacji. Prowadzący spotkanie z przyjemnością podzieli się wiedzą i doświadczeniem, pokaże jak przygotować się do wykonania fotografii, gdzie szukać inspiracji i motywacji do twórczego obrazowania rzeczywistości. Nie zabraknie także elementów prawa autorskiego czy budowania świadomości odpowiedzialności za publikację zdjęć. Będziemy fotografować różnych sportowców w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

 • Kiedy: 10 czerwca 2022 r.
 • Gdzie: Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie;
 • Za ile: 350 zł / osobę;
 • ZAPISZ SIĘ: TUTAJ

Dzień otwarty z marką Patona i Adamem Nurkiewiczem

Adama Nurkiewicza możecie także spotkać na dniu otwartym z marką Patona w sklepie Fotoforma we Wrocławiu. Już 17 maja w godzinach 11:00-15:00 będziecie mogli przetestować lampy i panele LED. Niie zabraknie także monitorów poglądowych oraz innych akcesoriów marki Patona. W czasie wydarzenia można zdobyć powerbank Patona!

 • Kiedy: 17 maja 2022 r. godz. 10:00-15:00;
 • Gdzie: Fotoforma Wrocław;
 • Za ile: za darmo;
 • ZAPISZ SIĘ: TUTAJ

Profesjonalna fotografia biznesowa. Warsztaty z Marianem Chrzanem

Dla osób, które interesują się fotografią biznesową, proponujemy warsztaty fotografii biznesowej z Marianem Chrzanem. Fotografia biznesowa jest dosyć wymagająca, ale daje ogromną satysfakcję. Pokażemy jak wejść w tę niesamowitą dziedzinę fotografii i sprawić, żeby klienci chętniej korzystać z Twoich usług. Od prowadzącego i Fotoformy otrzymasz porcję ogromnej wiedzy, która sprawi, że Twoja fotografia wejdzie na wyższy poziom. Pomożemy Ci także dobrać odpowiedni sprzęt. Warsztaty odbędą się 11 czerwca w Wework w Warszawie, gdzie będziemy pracować w przestrzeni coworkingowej. Podczas warsztatów będziesz mógł/mogła przetestować wybrane obiektywy firmy Canon, aparaty Canon RP i R oraz skorzystać z lamp Profoto B10 Plus.

 • Kiedy: 11 czerwca 2022 r.
 • Gdzie: WeWork Warszawa;
 • Za ile: 699,99 zł / osobę;
 • ZAPISZ SIĘ: TUTAJ

Portrety w Ogrodzie Botanicznym. Warsztaty z Jarosławem Delugą

Pragniesz poznać tajniki fotografii portretowej i dowiedzieć się jak wykorzystać piękne otoczenie do stworzenia niesamowitych zdjęć? Zapraszamy na Letni spacer fotograficzny, który organizuje sklep Fotoforma pod patronatem marki Sigma. Spacer poprowadzi uznany fotograf Jarosław Deluga. Spotkanie odbędzie się w niesamowitym miejscu — ogrodzie botanicznym PAN w Powsinie!

Będziecie mogli spotkać się ze specjalistami firmy SIGMA, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące sprzętu oraz przetestować najnowsze obiektywy japońskiego producenta. Spacer podzielimy na dwa etapy: w pierwszej części zajmiemy się plenerową fotografią portretową w scenerii ukwieconych drzew i krzewów. Drugi etap będzie poświęcony letniej fotografii przyrodniczej.

Prosimy o zabranie własnego sprzętu fotograficznego. Obiektywy do testowania będą dostępne w mocowaniach do aparatów marki Canon, Sony i Nikon. Spacer potrwa od godziny 10:00 do 14:00.

 • Kiedy: 26 czerwca 2022 r.
 • Gdzie: PAN Ogród Botaniczny, Warszawa;
 • Za ile: 249 zł / osobę;
 • ZAPISZ SIĘ: TUTAJ.

Maja Kupidura — warsztaty fotografii portretowej

Jeżeli chcesz rozwinąć się w fotografii plenerowej i pragniesz dowiedzieć się jak tworzyć piękne zdjęcia w plenerze korzystając zarówno ze światła błyskowego jak i zastanego zapraszamy na warsztaty fotografii plenerowej z niesamowitą fotografką Mają Kutyłą-Kupidurą! Już 29 czerwca 2022 r. możesz poznać wspaniały świat fotografii plenerowej z użyciem lamp błyskowych Quadralite. Część teoretyczna odbędzie się w sklepie Fotoforma Warszawa na ul. Andersa 21, zaś część praktyczna w parku Krasińskich, który znajduje się nieopodal.

Maja opowie o lampach Quadralite i ich możliwościach, żebyście mogli je dopasować do swoich potrzeb. Poznacie kilka różnych modyfikatorów. Poznacie ulubione ustawienia światła Mai, pozwalające uzyskać piękne, świetliste portrety. Poeksperymentujemy też  z niestandardowymi ustawieniami. Warsztaty mają na celu pomóc Wam odnaleźć swoją drogę w pracy w plenerze i otworzą Was na łączenie światła zastanego z błyskowym, które pozwoli Wam jeszcze bardziej się rozwijać. Dowiesz się jak pracować z modelką i jak przygotować ją do sesji.

Pod okiem Mai stworzysz niesamowite zdjęcia portretowe, otrzymasz wskazówki, co trzeba zrobić, żeby zdjęcia były wyjątkowe. Na warsztatach będzie pozować nam profesjonalna modelka, przygotowana przez makijażystkę.

 • Kiedy: 29 czerwca 2022 r.
 • Gdzie: Sklep Fotoforma i park Krasińskich w Warszawie;
 • Za ile: 450 zł / osobę;
 • ZAPISZ SIĘ: TUTAJ

To nie koniec atrakcji, bo niedługo będziemy ogłaszać kolejne warsztaty fotograficzne!

Przeczytaj także:

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Poradniki

Zasilanie przy filmowaniu. Jak się za to zabrać?

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco