Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Jacek Sopotnicki / 18.05.2021Już starszy Zhiyun Crane 2 był bardzo udanym gimbalem. Zhiyun Crane 2S to jego ulepszona wersja, która na pierwszy rzut oka wprowadza niewiele zmian. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej, dostrzeżemy, że wprowadzono sporo ważnych nowości. Czy jest to idealny gimbal? Dowiedzmy się!

Zhiyun Crane 2S

Zhiyun Crane 2S

Sprawdź cenę
Fotoforma

Główne nowości w gimbalu Zhiyun Crane 2S to wyższy udźwig, większa kompatybilność, poprawiona ergonomia oraz wygodniejszy system mocowania sprzętu. Zoptymalizowane algorytmy zarządzające ruchami i mocą silnika sprawiają, że gimabl ten da sobie radę z takimi aparatami i kamerami, jak np. Panasonic S1H, Blackmagic BMPCC 6K, Nikon D850, a nawet Canon EOS 1DX Mark II.

CZYTAJ TAKŻE: Fujifilm X-S10 – sprawdzam, czy to najlepszy aparat do vlogowania do 5000 zł

Konstruktorzy skupili się także na lepszym dopracowaniu całej konstrukcji. Ulepszono ergonomię, dodano bezpieczny i szybki system mocowania sprzętu Flex Mount, większy ekran czy bardziej precyzyjne pokrętło follow focus. Ciekawą nowością jest tryb pracy w pozycji pionowej oraz wyjście bezprzewodowego transmittera obrazu. Jak Zhiyun Crane 2S sprawuje się w praktyce?

Zhiyun Crane 2S – test, opinie

Gimbal Zhiyun Crane 2S Combo

Gimbal Zhiyun Crane 2S Combo

Sprawdź cenę
Fotoforma
Zhiyun Crane 2S Pro

Zhiyun Crane 2S Pro

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zabrałem Sony G 16-25 mm f/2.8 na weekend do Włoch

Testy

Zabrałem DJI Action 2 na rower w góry. Praktyczny test nowej kamery sportowej

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco