biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

Lustrzanka Canon EOS 1DX Mark II - body

Kod produktu: 8714574635309
ID produktu: 6420
4.69685
Czytaj opinie
Producent: Canon
Dostępność: Produkt archiwalny
Wybrane akcesoria TANIEJ
ilość
szt.
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

 Lustrzanka Canon EOS 1DX Mark II - body

 

 

Aparat cyfrowy Canon EOS 1DX Mark II firmy Canon, która w sierpniu 2017 roku będzie obchodzić 80 rocznicę powstania, oprócz pełno klatkowej matrycy CMOS, został wyposażony w dwa procesory DIGIC 6+ umożliwiające bardzo szybkie fotografowanie - 14 klatek na sekundę w trybie pełnego śledzenia i 16 w Live View.

Aparat Canon EOS 1D X Mark II - doskonały autofokus

Ponadto dostępny w sklepie Fotoforma na zamówienie aparat Canon EOS 1DX Mark II ma 61 punktów układu AF, odpowiedzialnych za ustawienie ostrości, z czego aż 41 z nich jest punktami krzyżowymi. Jeśli dodamy do tego jeszcze uniwersalny zakres czułości sięgający od 50 do nawet 409600 ISO otrzymamy aparat, z którym nie będziemy chcieli się rozstać przez długie lata. Wypróbuj aparat cyfrowy Canon EOS 1D X Mark II

 

Aparat Canon EOS 1D X Mark II – szybki autofokus w rozdzielczości 4K

Lustrzanka Canon EOS 1D X Mark II umożliwia nie tylko fotografowanie na najwyższym poziomie, ale również nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. Dodatkowo aparat Canon EOS 1DX Mark II został wyposażony w nowoczesny system Dual Pixel CMOS AF umożliwiający szybki i ciągły autofokus w trybie filmowania.

 

Jaką budową odznacza się aparat cyfrowy Canon EOS 1D X Mark II?

Polecana przez specjalistów z Fotoforma lustrzanka Canon EOS 1D X Mark II wyposażona została w 3.2-calowy dotykowy ekran LCD, gniazdo USB 3.0, wyjście mini HDMI, port Ethernet oraz złącza mikrofonowe i słuchawkowe.

Canon EOS 1D X Mark II, oferujący szybkość fotografowania i funkcje wideo wymagane przez profesjonalnych twórców obrazów multimedialnych, jest flagowym modelem w ofercie DSLR firmy Canon i charakteryzuje się solidnymi możliwościami przetwarzania oraz możliwością wykonywania zaawansowanych zadań multimedialnych. Sercem systemu obrazowania jest pełnoklatkowa matryca CMOS 20,2 MP i podwójne procesory obrazu DIGIC 6+, które przyczyniają się do szybkich zdjęć seryjnych do 16 kl./sw trybie podglądu na żywo, 14 kl./s przy pełnym czasie AF i AE, oraz rozszerzony zakres czułości od ISO 50-409600. Kombinacja czujników i procesorów umożliwia także nagrywanie wideo DCI 4K przy 60 klatkach na sekundę i nagrywanie Full HD 1080p przy 120 klatkach na sekundę, a także możliwość nagrywania na pokładzie karty pamięci CFast 2.0, lub nieskompresowane wideo Full HD można zapisać przez HDMI do opcjonalny zewnętrzny rejestrator. Korzyścią dla robienia zdjęć jest trafny 61-punktowy system siatkowy wysokiej gęstości AF II II, który zawiera 41 punktów krzyżowych zapewniających wysoki stopień precyzji w różnych warunkach oświetleniowych, a nagrywanie wideo jest ulepszone dzięki technologii Dual Pixel CMOS AF, która pojawia się po raz pierwszy w pełnoklatkowym czujniku zapewniającym płynny, szybki i kontrolowany AF w trybie podglądu na żywo. Dzięki wszechstronnemu zestawowi funkcji obrazowania Canon EOS-1D X Mark II zajmuje miejsce jako narzędzie o wysokiej wydajności zarówno dla profesjonalnych fotografów, jak i kamerzystów.

Uzupełnieniem solidnego zestawu specyfikacji obrazowania jest równie solidna konstrukcja fizyczna oparta na korpusie ze stopu magnezu, który jest odporny zarówno na kurz, jak i warunki pogodowe, do użytku w trudnych warunkach. W korpusie znajduje się duży 3,2-calowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 1,62 m, zapewniający jasny podgląd obrazu na żywo w wysokiej rozdzielczości i podgląd obrazu, a duży inteligentny wizjer Wizjer II o rozdzielczości 0,76x jest oferowany do fotografowania z poziomu oczu. Wszechstronność w obsłudze plików , dostępne są gniazda kart pamięci CFast i CompactFlash, a 1D X Mark II obsługuje także udostępnianie zdjęć przez Wi-Fi, a także bezprzewodowe zdalne sterowanie kamerą za pomocą opcjonalnego bezprzewodowego przekaźnika plików WFT-E8A. Dodatkowo wbudowany Moduł GPS umożliwia geotagowanie zdjęć i filmów w aparacie, a także umożliwia automatyczną synchronizację czasu z uniwersalnym kodem czasowym w celu wydajniejszego udostępniania i organizacji plików.

Pełnoklatkowa matryca CMOS 20,2 MP i podwójne procesory obrazu DIGIC 6+ - Canon EOS 1DX Mark II


Przeprojektowane pełnoklatkowe matryce CMOS o rozdzielczości 20,2 MP z podwójnymi procesorami obrazu DIGIC 6+ zapewniają znaczącą jakość i dokładność obrazu, a także wysoką wydajność w całym systemie kamer. Sam czujnik integruje strukturę bez przerw z mikrosoczewkami, aby zapewnić lepszą wydajność przy słabym świetle i obniżony poziom hałasu, a w połączeniu z procesorami dostępny jest rozszerzony zakres czułości ISO 50-409600.

Czujnik i procesory współpracują również w celu zapewnienia szybkiej wydajności fotografowania, z ciągłymi prędkościami do 16 fps podczas pracy w trybie podglądu na żywo. Podczas pracy z wizjerem możliwe jest nagrywanie do 14 kl./s wraz z możliwością nagrywania do 170 nieprzetworzonych plików w jednej serii, jeśli używana jest karta pamięci CFast 2.0. Podczas nagrywania plików JPEG można zarejestrować nieograniczoną liczbę klatek w serii, nawet w pełnej rozdzielczości. W przypadku pracy z kartą CompactFlash bufor ma maksymalnie 73 nieprzetworzone klatki w serii lub nieskończone pliki JPEG.

Oprócz atrybutów zdjęć udostępnianych przez czujnik, jest on również używany do nagrywania wideo DCI 4K z prędkością do 60 fps, a także jest pierwszym pełnoklatkowym czujnikiem, który wykorzystuje technologię Dual Pixel CMOS AF w celu precyzyjnego, kontrolowanego i szybkiego podglądu na żywo zobacz wydajność ustawiania ostrości.


Układy siatkowe wysokiej gęstości AF II i podwójnego piksela CMOS AF - lustrzanka Canon EOS 1DX Mark II


Korzystając z dokładnego ustawiania ostrości i szybkiego śledzenia, zastosowano 61-punktowy system siatkowy o wysokiej gęstości AF II, który zawiera 41 punktów krzyżowych dla zwiększenia precyzji, a także punkt środkowy wrażliwy na -3 EV. Wszystkie 61 punktów detekcji fazy obsługuje pomiar przy efektywnych przysłonach f / 8 lub większych, co jest korzystne dla korzystania z telekonwerterów i teleobiektywów. Dodatkowo dla systemów AF i systemów pomiarowych wykorzystywany jest oddzielny, dedykowany procesor DIGIC 6 w celu utrzymania wysokiej wydajności podczas nagrywania wideo 4K lub fotografowania z dużą szybkością ciągłą. Jako całość, system AF zyskał około 8,6% pokrycia w centrum i 24% na obrzeżach, dla lepszego śledzenia obiektu w ramce obrazu, a algorytm AI Servo AF III + służy do inteligentnego i precyzyjnego ustawienia ostrości w jednopunktowy, duży obszar AF lub dowolny inny tryb ustawiania ostrości.

Podczas pracy z podglądem na żywo podczas fotografowania lub nagrywania wideo zastosowano system Dual Pixel CMOS AF, który zapewnia niezwykle szybkie i dokładne ustawianie ostrości w sposób podobny do uzyskiwania ostrości przez kamerę. Ten system integruje dwa oddzielne fotodiody w każdym pikselu, aby zapewnić szeroką i gęstą sieć elementów zbierających detekcję fazową na większości czujników obrazu, aby zmniejszyć polowanie na ostrość, aby uzyskać szybszą i bardziej bezpośrednią kontrolę nad ustawieniem ostrości. Podczas pracy z nieruchomym obrazem ten system ustawiania ostrości działa w celu szybkiego i dokładnego uzyskania ostrości, dzięki czemu idealnie nadaje się do fotografowania i śledzenia poruszających się obiektów, dzięki czemu krytyczne ustawienie ostrości jest uzyskiwane przy każdym zdjęciu. Podczas nagrywania wideo tryb Movie Servo AF zapewnia płynne i naturalne ustawianie ostrości podczas zmiany z różnych obiektów lub różnych odległości w obrębie sceny, a także możliwość określenia czułości śledzenia, prędkości AF i priorytetu śledzenia twarzy. Korzystając z systemu Touch AF, ustawianie ostrości w stojaku jest możliwe po prostu poprzez dotknięcie elementów sceny na ekranie dotykowym w celu intuicyjnej zmiany ostrości. Śledzenie obiektów w filmach jest również zwiększone ze względu na zdolność systemu Dual Pixel CMOS AF do rozpoznawania obiektów i utrzymywania ostrości podczas pracy w zmieniającej się lub zagraconej scenerii.


Nagrywanie wideo DCI 4K - aparat Canon EOS 1DX Mark II


Zaprojektowany zarówno do profesjonalnego robienia zdjęć, jak i nagrywania wideo, 1D X Mark II obsługuje nagrywanie w rozdzielczości DCI 4K (4096 x 2160) z prędkością do 60 kl./s przy 800 Mb / s, a także nagrywanie Full HD 1080p przy 120 kl./s przy 360 Mb / s dla odtwarzania w zwolnionym tempie . Podczas nagrywania w aparacie wideo 4K ma próbkowanie 4: 2: 2 i 8-bitową głębię kolorów, a materiał Full HD 1080p ma próbkowanie 4: 2: 0. Nieskompresowane wideo Full HD 1080p można również zapisać przez HDMI na opcjonalnym zewnętrznym rejestratorze z próbkowaniem kolorów 4: 2: 2. Nagrywanie wideo 4K odbywa się za pomocą środkowego obszaru czujnika 4096 x 2160, podczas gdy nagrywanie w Full HD wykorzystuje całą pełną klatkę, a najwyższa czułość ISO 12800 jest dostępna dla 4K lub ISO 25600 z Full HD.

Dźwięk można nagrywać za pomocą wbudowanego mikrofonu stereofonicznego lub opcjonalnego mikrofonu zewnętrznego można również używać przez gniazdo mikrofonu 3,5 mm. Możliwe jest również monitorowanie dźwięku w czasie rzeczywistym za pośrednictwem gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Nagrywanie wideo 4K umożliwia także robienie zdjęć o rozdzielczości 8,8 MP podczas odtwarzania i zapisywanie ich jako pojedynczych zdjęć.


Konstrukcja nadwozia - Canon EOS 1DX Mark II


Dostępny jest duży monitor LCD Clear View II o przekątnej 1,62 cala i przekątnej 1,62 m, z antyrefleksyjną konstrukcją zapewniającą jasne, żywe odtwarzanie obrazu i fotografowanie w trybie podglądu na żywo, a interfejs ekranu dotykowego umożliwia intuicyjne sterowanie dotykiem.
Gniazda kart pamięci Dual CFast i CompactFlash pozwalają rozszerzyć możliwości zapisywania plików, umożliwiając przepełnienie zapisu.

 

Aparat Canon EOS 1DX Mark II - najważniejsze informacje:

 • matryca  20.2 Mpix
 • filmowanie w 4K z prędkością 60kl/s
 • 61 punktowy A
 • zdjęcia seryjne z prędkością nawet 16 kl/s.
 • zakres ISO 100-51200 (50-409600)
 • ekran LCD o przekątnej 3,2 cala
 • funkcja korekcji aberracji obiektywów
 • Tryb AI Servo AF III+
 • AF z czułością -3EV
 • procesor Digic 6+
 • tryb śledzenia obiektu
 • trwałość migawki 400 tys zdjęć
 • wbudowany GPS

 

Zawartość zestawu Canon EOS 1DX Mark II:

 • Aparat Canon EOS 1D X Mark II
 • przewód USB
 • ładowarka
 • przewód AC do ładowarki
 • CD-oprogramowanie

Opinie o produkcie (0)

CPS - Canon dołącz do programu

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium