Polecamy

Festiwal Fotoforma 2024 już w czerwcu!

Krzysztof Basel / 12.03.2024

Przygotujcie się na święto fotografii i filmowania! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. Festiwal Fotoforma ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. To będą 2 dni inspiracji i edukacji, nowinek sprzętowych, spotkań z mistrzami oraz pasjonatami z całej Polski.

To już oficjalne: odbędzie się druga edycja największej imprezy świata foto i wideo w Polsce — Festiwal Fotoforma 2024! Bilet wstępu na festiwal kosztuje 49 zł za dwa dni. Sprzedaż została już uruchomiona na stronie www.festiwalfotoforma.pl. Bilet obejmuje również bezpłatny parking wokół stadionu.

„Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszej edycji Festiwalu Fotoforma, od razu wiedzieliśmy, że zorganizujemy kolejne. Niemal 8000 osób, które odwiedziło PGE Stadion Narodowy, pokazało, że takiego wydarzenia brakowało w Warszawie. Fotoforma się rozwija, idzie do przodu, i tak też będzie z Festiwalem, który na stałe wpisuje się w kalendarz twórców z całej Polski. W tym roku, nasze wydarzenie odbędzie się aż na dwóch piętrach, dzięki czemu wraz z partnerami, współpracownikami i przyjaciółmi, będziemy mogli zaoferować jeszcze więcej atrakcji” – mówi Michał Tobiasz, CEO i współwłaściciel sklepu Fotoforma.

Festiwal Fotoforma 2024 to dwa dni i dwa piętra uczty dla twórców

Ogólna idea drugiej edycji Festiwalu Fotoforma jest podobna, jak przed rokiem, ale nieco ulepszona. Nowy jest termin, bowiem wydarzenie odbędzie się na początku lata w dniach 13-14 czerwca, a nie jesienią, jak miało to miejsce w 2023 r.

Po raz drugi, Festiwal Fotoforma ugoszczą wnętrza PGE Stadionu Narodowego w Warszawie. To miejsce w samym centrum stolicy Polski, dobrze znane, profesjonalne i świetnie skomunikowane. W tym roku jednak, do dyspozycji gości i wystawców, będą aż dwa piętra! Dzięki temu będzie więcej miejsca na warsztaty, wykłady, oraz stoiska największych producentów i dystrybutorów sprzętu foto-wideo-druk na świecie.

Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.
Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.

Już teraz organizator mówi o ponad 60 wykładach z udziałem renomowanych polskich fotografów i filmowców, a ta liczba może się jeszcze zwiększyć. Mocnym punktem wydarzenia będą warsztaty typu Masterclass (dodatkowo płatne), które w zeszłym roku, błyskawicznie się wyprzedały. Do tego, uczestnicy Festiwalu Fotoforma 2024 mogą liczyć na wystawy fotograficzne w strefie chillout i na całego terenie festiwalu czy foto spacery.

Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.
Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.

Swoje stoiska zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy sprzętów foto-wideo-druk na świecie. Eksperci marek obecnych na festiwalu, z przyjemnością odpowiedzą na pytania, przedstawią swoje sprzęty, doradzą.

Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.
Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.

Nie zabraknie stref tematycznych: druku, światła, fotoalbumów, finansowania, usług. To będą specjalne powierzchnie wystawiennicze, na których przy pomocy ekspertów, zgłębisz tajniki profesjonalnego filmowania, oświetlenia studyjnego oraz druku. Same konkrety i testy na żywo. Tam też porównasz bogatą ofertę fotoalbumów i innych fotoproduktów największych polskich firm z tej branży. Nowością będzie strefa finansowania, w której doradcy finansowi pomogą dobrać wsparcie na rozwój swojego biznesu foto-wideo.

Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.
Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.

W przerwach pomiędzy wykładami ugoszczą strefy gastro i chillout. To tam będzie można coś zjeść, napić się, a także zrelaksować na wygodnych sofach.

Przetestuj, kup, wygraj konkurs

Festiwal Fotoforma 2024 to unikalna okazja do wypróbowania sprzętów przed zakupem. Przyjdź na stoisko producenta lub do bezpłatnej wypożyczalni, przetestuj sprzęt i kup w mega promocyjnej, festiwalowej cenie. W jednym miejscu, do dyspozycji będą setki produktów różnego rodzaju.

Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.
Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.

Nie samym sprzęt fotograf żyje, dlatego też Fotoforma zorganizuje dwa konkursy: fotograficzny i filmowy. Do wygrania będą niesamowite nagrody, oraz możliwość pokazania swojej twórczości tysiącom uczestników Festiwalu. Zgłoszone prace oceni profesjonalne Jury złożone z renomowanych polskich fotografów i filmowców, a wręczenie nagród odbędzie się w czasie festiwalu. Więcej informacji o konkursach zostanie podanych niebawem.

Fot. Łukasz Kłosiński.
Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym w czasie Festiwali Fotoforma 2023. Fot. Łukasz Kłosiński.

SPRAWDŹ TEŻ:

Festiwal Fotoforma 2024 to będzie święto twórców foto i wideo

Festiwal Fotoforma 2023 odwiedziło blisko 8000 osób z całej polski. To było prawdziwe święto twórców foto i wideo. W tym roku może być tylko lepiej i ciekawiej. To będzie idealny moment, aby podszkolić się z fotografii, wymienić doświadczenia z innymi uczestnikami oraz uczyć się od najlepszych. To też świetna szansa, by spotkać ludzi pełnych pasji oraz chcących pogłębiać swoją wiedzę. Z czasem, organizatorzy udostępnią szczegółowy grafik wykładowców, prowadzących warsztaty, czy wystawców na stronie www.festiwalfotoforma.pl. To co, widzimy się 13-14 czerwca 2024 r. w Warszawie?

Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.
Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.

Dowiedz się więcej:

 

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Polecamy

Inspiracje

Zwycięskie filmy konkursu „Minuta z życia”

Inspiracje

Witamy na fotoforma.pl/blog — nowym blogu dla twórców foto i wideo

Oto nowy blog dla twórców foto i wideo

Poradniki

Weekendowy City Break z aparatem. Co zrobić, aby przywieźć dobre zdjęcia?

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco