Polecamy

Festiwal Fotoforma 2024 – poznaj harmonogram i dołącz do nas!

Redakcja / 05.06.2024

Z ogromną radością informujemy, że Festiwal Fotoforma 2024 zbliża się wielkimi krokami! Tegoroczna edycja, odbędzie się w dniach 13-14 czerwca na PGE Narodowym. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które zadowolą zarówno początkujących fotografów, jak i profesjonalistów. Znamy pełny harmonogram wydarzenia, które rusza lada chwila. Zobaczcie, na co warto czekać!

Ponad 70 wykładów renomowanych fotografów i filmowców

Wykłady poprowadzą dla Was najlepsi z najlepszych m.in.: Szymon Brodziak, Tomasz Tomaszewski, Aleksandra Zaborowska, Marta Wojtal, Dorota Szulc, Lidia Popiel, Pieczko i Pietras, Tomasz Lazar i wielu innych.

Opowiedzą o swojej pracy oraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wykłady obejmą szeroki zakres tematów z różnych gatunków fotografii, w tym:

 • Fotografia Reportażowa: Wykłady poświęcone technikom dokumentowania rzeczywistości, opowiadania historii przez zdjęcia oraz roli fotografii reportażowej w mediach.
 • Fotografia Przyrodnicza: Spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w uchwyceniu piękna natury, dzikiej fauny i flory oraz technikami fotografii w trudnych warunkach terenowych.
 • Fotografia Ślubna: Wykłady skupiające się na technikach i stylach fotografii ślubnej, pracy z parą młodą, uchwyceniu emocji oraz przygotowaniu idealnych ujęć
 • Fotografia Portretowa: Prezentacje dotyczące pracy z modelami, oświetlenia, kompozycji oraz wyrażania emocji i charakteru portretowanych osób.
 • Fotografia Miejska i Uliczna: Wykłady na temat technik uchwycenia miejskiego życia, dynamiki ulicy, a także specyfiki pracy w przestrzeni publicznej.
 • i wiele, wiele innych…

Gościami specjalnymi Festiwalu będzie dwóch wspaniałych fotografów zagranicznych — Ronny Garcia (który przedstawi swój punkt widzenia w fotografii artystycznej) i Konsta Punkka (który zdradzi tajniki fotografii przyrodniczej). To będzie prawdziwa uczta dla pasjonatów fotografowania i filmowania!  Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie Festiwalu Fotoforma 2024.

Sprawdź szczegóły

Co jeszcze czeka na Was na Festiwalu Fotoforma 2024?

To dopiero początek atrakcji!

Festiwalowa oferta specjalna

Dla uczestników festiwalu będzie przygotowana oferta specjalna. Tysiące produktów w mocno obniżonych, festiwalowych cenach będą czekać na tych, którzy zawitają na Festiwal Fotoforma. Przygotujcie portfele, bo największe festiwalowe hity będą dostępne od ręki na miejscu! A jeśli jakiegoś produktu nie będzie, zostanie dostarczony na stadion jeszcze tego samego dnia.

Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.
Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.

Ponad 60 wystawców na dwóch piętrach

Swoje stoiska zaprezentują najwięksi producenci i dystrybutorzy sprzętów foto-video-druk na świecie.  Na Festiwalu Fotoforma spotkasz ponad 60 wystawców, m.in. Sony, Canon, Nikon, Panasonic, Fujifilm, OM System, K-Consult, Focus Nordic i wielu innych, którzy w trzech strefach na PGE Narodowym zaprezentują najnowsze produkty od ponad 160 światowych marek! Eksperci marek obecnych na festiwalu, z przyjemnością odpowiedzą na pytania, przedstawią swoje sprzęty, doradzą.

Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.
Festiwal Fotoforma 2023, fot. Łukasz Kłosiński.

Na stoiskach będzie można zobaczyć wiele premier. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć i sprawdzić szeroką gamę produktów, porozmawiać z ekspertami oraz uzyskać profesjonalne porady dotyczące doboru sprzętu idealnie dopasowanego do waszych potrzeb.

Oprócz sprzętu fotograficznego będzie także strefa albumowa, finansowa oraz strefa akcesoriów, gdzie zaprezentowane będą torby, paski, mikrofony, dyski i wiele innych niezbędnych dodatków.

Na stoiskach będzie wiele okazji do robienia zdjęć, w tym specjalne strefy fotograficzne i filmowe przygotowane przez Godox. Spotkacie także inspirujących wystawców, takich jak Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), Studium Sztuki, WSFoto czy też Jurassic Photo Team.

To nie tylko możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami, ale także wyjątkowa szansa na spotkanie z pasjonatami fotografii i filmowania, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Warsztaty i fotospacery

Mocnym punktem wydarzenia będą warsztaty typu Masterclass (dodatkowo płatne), które w zeszłym roku, błyskawicznie się wyprzedały. W tym roku będzie ich aż 15 – większość miejsc jest już wyprzedana. Podczas festiwalu odbędą się także fotospacery, które całkowicie są już wyprzedane.

Wystawy

Na Festiwalu pojawi się aż 9 wystaw prezentujących prace wybitnych fotografów z dziedzin: portretu, architektury, fotografii sportowej, dokumentalnej i przyrodniczej.

 • Szymon Brodziak: Jesteś tym, co widzisz — ikoniczne czarno-białe fotografie pełne emocji i kontrastów.
 • Letnie spojrzenie — podziwiaj barwne pejzaże i detale lata uchwycone przez obiektywy Irix. Od malowniczych wschodów słońca po burze w lesie.
 • Portret emocjonalny — zobacz zwycięskie prace konkursu „Portret emocjonalny”, ukazujące głębokie emocje.
 • Twarze PGE Narodowego — Rafał Ganowski — zaprasza na powietrzną podróż po PGE Narodowym w różnych porach roku.
 • MK Jazz Foto – 6. edycja: podziwiaj laureatów konkursu im. Marka Karewicza, promującego polskich fotografów jazzowych.
 • ZPFP — Dzika przyroda Warmii i Mazur — odkryj unikatowe spojrzenia na świat dzikich zwierząt i pięknych krajobrazów.
 • Marta Kowalska: Mujeres Medicina i Silver Threads — Dwie serie zdjęć: tradycyjni uzdrowiciele i akceptacja procesów przemijania.
 • Artur Kos: Ballet in Cities — podziwiaj piękno baletu w miejskiej przestrzeni.
 • Jerzy Kleszcz: Duch Sportu — fascynujące fotografie sportowe dokumentujące najważniejsze wydarzenia.
Fot. Łukasz Kłosiński.
Fot. Łukasz Kłosiński.

Ciemnia

Na tegorocznym Festiwalu wprowadziliśmy coś zupełnie nowego – CIEMNIĘ FOTOGRAFICZNĄ! To wyjątkowa okazja, której nie było na poprzedniej edycji!

Drugiego dnia Festiwalu, w godzinach 10:00-14:00, będziecie mogli samodzielnie wywołać swoje czarnobiałe negatywy lub zostawić je specjalistom (gotowe filmy będą do odbioru po godzinie 14:00). Koszt wywołania to 20 zł. Pamiętajcie, że liczba miejsc jest ograniczona – tylko 30 osób! Wcześniejsze zgłoszenia na adres [email protected].

Festiwal Fotoforma 2024 to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z innymi pasjonatami fotografii, wymienić doświadczenia i zainspirować się do tworzenia. 

Wejdź na festiwalfotoforma.pl i kup bilet już teraz!

Więcej w kategorii: Polecamy

Poradniki

Weekendowy City Break z aparatem. Co zrobić, aby przywieźć dobre zdjęcia?

Wydarzenia

Tysiące osób odwiedziło Festiwal Fotoforma 2023! Relacja

Poradniki

Turysta kontra fotograf 2022 – proste triki, drastyczna poprawa Twoich fotografii

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco