Poradniki

Jak błyskać w plenerze ze stacją zasilania? Poradnik i BTS z sesji

Jakub Kaźmierczyk / 25.12.2023

Uwielbiam błysk w plenerze! Oczywiście nie zawsze i wszędzie, ale jednak ten błyskowy pierwiastek robi robotę. Tym razem jednak postanowiłem stworzyć niecodzienny zestaw, bo latem wyposażyłem się w stację zasilania Ecoflow River 2, która idealnie nadaje się do błyskania w plenerze. Pogoda była bardzo kapryśna, ale zdjęcia z Mają, wyszły interesująco. Zapraszam do poradnika, oraz ujęć zaa kulis mojej sesji. 

Ecoflow River 2 to naprawdę świetne urządzenie — w dobrej cenie oferuje niesamowitą uniwersalność. Mogę zasilić nim lampy, laptopa, monitor, telefon i wiele innych urządzeń o poborze mocy nie większym niż 300W w przypadku tego modelu. Doszedłem jednak do wniosku, że może z lampy Profoto D2 zrobię lampę plenerową? Jak się okazuje, lampa ma możliwość spowolnienia ładowania do 50 i 25%, co ogranicza chwilowy pobór prądu, a co za tym idzie — nawet najmniejsza stacja od Ecoflow jest w stanie zasilić lampę. Mając inne lampy, które nie mają funkcji spowolnienia, warto byłoby wybrać mocniejszą stację. W mojej ocenie to świetne rozwiązanie dla osób, które pracują głównie w studio, ale czasem chcą zrobić sesję w plenerze z błyskiem. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić, kupując lampy z zasilaniem sieciowym, a bank energii przyda nam się w wielu innych sytuacjach.

Na sesję zaprosiłem Maję. Początkowo mieliśmy robić zdjęcia na boisku do kosza, ale niestety było zamknięte, więc udaliśmy się do skateparku i na boisko do siatkówki plażowej. Pogoda była bardzo kapryśna — niesamowicie wiało, a do tego co chwile pełne słońce mieszało się ze sporym zachmurzeniem, więc musiałem mocno kontrować to parametrami w aparacie i błyskiem. Jednak z efektu jestem jak najbardziej zadowolony. Dajcie znać, co sądzicie!

Sprzęt wykorzystany do sesji:

Canon R5

Canon R5

Sprawdź cenę
Fotoforma
Canon RF 28-70 mm f/2 L

Canon RF 28-70 mm f/2 L

Sprawdź cenę
Fotoforma
Profoto D2

Profoto D2

Sprawdź cenę
Fotoforma
Statyw Manfrotto 1005BAC + Super Clamp

Statyw Manfrotto 1005BAC + Super Clamp

Sprawdź cenę
Fotoforma
Ecoflow River 2

Ecoflow River 2

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf i bloger. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe – nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć – w końcu łączy się pasję z pracą.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Poradniki

Zasilanie przy filmowaniu. Jak się za to zabrać?

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco