Wywiady

„Jestem od tego, aby wyciągać pokłady dobrej energii” – Jacek Poremba [wywiad]

Jacek Sopotnicki / 24.05.2024

W ostatnim dzień Festiwalu Fotoforma 2023 w studiu festiwalowym spotkało się dwóch Jacków: Sopotnicki (prowadzący) oraz Poremba (gość). Przed wami blisko godzina rozmowy o fotografowaniu ludzi, emocjach, podróżach i życiu fotografa.Jacek Poremba

Fotograf portrecista. Rocznik 1966. Z rynkiem fotograficznym i swoją pasją związany jest już prawie 30 lat. Współpracuje z najlepszymi polskim magazynami i agencjami reklamowymi. Wśród osób, które portretował, udało mu się uchwycić takie postaci jak: Dalai Lama, Sharon Stone, John Malkovich czy Lech Wałęsa. W swojej pracy na planie stwarza niespotykaną energię, potrafi dostrzec w ludziach to coś, co sprawia, że jego zdjęcia stają się ponadczasowe. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i sile wewnętrznego spokoju uznawany jest za fotografa realizującego najbardziej wymagające zadania często, mając na to dosłownie minuty.

Ten materiał to zapis rozmowy na żywo w czasie Festiwalu Fotoforma 2023. Każdego dnia Festiwalu, nasze ekipa nadawała po 7-8 godzin bez przerwy. Festiwal Fotoforma odbędzie się także w 2024 roku w dniach 13-14 czerwca na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilet na dwa dni to tylko 49 zł, a w cenie jest parking. Więcej informacji znajdziecie na stronie Festiwalu.

Sprawdź szczegóły

Jacek Poremba — wywiad

W torbie Jacka Poremby:

Hasselblad X1D II 50C

Hasselblad X1D II 50C

Sprawdź cenę
Fotoforma
Hasselblad X2D 100C

Hasselblad X2D 100C

Sprawdź cenę
Fotoforma
Hasselblad XCD 90mm f/3.2

Hasselblad XCD 90mm f/3.2

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Wywiady

Wywiady

Zieniu: „Raz na jakiś czas warto się rozejrzeć, czy idziemy w dobrą stronę” [wywiad]

Fotoformaty

Zdjęcie to nie plik, ale wydruk. Fotoformaty #37

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco