biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia

 

 

Aparat Hasselblad X1D II 50C body

Kod produktu: 7392544114231
ID produktu: 10097
3.47119
Czytaj opinie
Cena: 28 290,00 zł 28290.00
Producent: Hasselblad
Dostępność: Magazyn dostawcy
 • Kupuj na raty
 • Kupuj w leasingu
Profesjonalne doradztwo
Szeroki asortyment
Darmowa dostawa od 500zł
99% klientów poleca fotoforma.pl
Gwarantowane zakupy

Opis produktu

Aparat Hasselblad X1D II 50C body

 

Kompaktowy - potężny - ulepszony to właśnie Hasselblad X1D II 50C - Aparat Hasselblad X1D II 50C body

Zamknięty w wielokrotnie nagradzanym, kompaktowym designie pierwszej generacji, X1D II 50C sprawia, że fotografia średniego formatu wciąż jest niezwykle poręczna. Ulepszona względem poprzedniego modelu elektronika zawiera powiększony 3,6-calowy ekran dotykowy, poprawiony EVF (elektroniczny wizjer), wyższą częstotliwość odświeżania podglądu na żywo oraz bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. Możliwość połączenia z Hasselblad Phocus Mobile 2 przez USB-C lub Wi-Fi umożliwia edycję materiałów "w terenie" na tablecie iPad Pro. Dzięki szerokiej gamie najwyższej jakości kompatybilnych obiektywów Hasselblad, włączając w to modele serii XCD, HC/HCD, XPan oraz V, kreatywność nie zna żadnych granic.

 

 

Potęga mobilności Aparat Hasselblad X1D II 50C body

Lekki i przenośny, Hasselblad X1D II 50C pozwala Ci na zabranie ze sobą możliwości średniego formatu w rozmiarze mniejszym niż większość pełnoklatkowych 35mm aparatów. Indywidualnie skalibrowana dla najlepszego odwzorowania barw, 50-megapikselowa matryca CMOS (43,8 x 32,9 mm), charakteryzuje się wyjątkową głębią kolorów i ogromnym zakresem dynamiki. Hasselblad Natural Colour Solution (autorska technologia Hasselblad) jest zintegrowana z systemem aparatu, zapewniając żywe kolory, zbliżone do barw widzianych przez ludzkie oko. Łącząc formę i funkcjonalność w ergonomicznym designie, aparat X1D II 50C zapewnia niesamowitą jakość obrazu, 16-bitowe zdjęcia w formacie RAW oraz zdjęcia JPEG w pełnej rozdzielczości.
 
 

Hasselblad User Interface Aparat Hasselblad X1D II 50C body

X1D II 50C wyposażony jest w doskonały, 3,6-calowy dotykowy wyświetlacz, o rozdzielczości 2,36 miliona pikseli i ulepszony wizjer OLED EVF o rozdzielczości 3,69 miliona pikseli. Wyższa rozdzielczość umożliwia dokładniejszą ocenę zdjęć, natychmiast po ich wykonaniu. Dodatkowo, menu systemowe wyświetlane jest teraz w wizjerze EVF, co gwarantuje większą użyteczność, nawet podczas bardzo słonecznej pogody. Opierając się na intuicyjnym interfejsie poprzedniej wersji aparatu, wzbogaconym o obsługę gestów "swipe" i funkcję "pinch-to-zoom", Hasselblad X1D II 50C gwarantuje wyższą responsywność i wygodę obsługi. Kolejne usprawnienia tylnego wyświetlacza obejmują m.in. możliwość przesuwania punktowego autofokusa i regulację jego rozmiaru poprzez przesuwanie i rozsunięcie dwóch palców na ekranie. Dzięki znacznie szybszemu uruchamianiu się aparatu, podglądowi na żywo w 60 kl./s oraz zredukowanemu czasu otwierania migawki, aparat X1D II 50C zapewnia płynniejszą obsługę.
 
 
 
 

Udoskonalona elektronika Aparat Hasselblad X1D II 50C body

Zaktualizowana elektronika sprawia, że aparat przez swą responsywność jest bardziej wygodny w obsłudze, włączając w to szybszy przegląd zdjęć czy analizę wykonanych zdjęć. Ponadto, częstotliwość odświeżania podglądu na żywo (60 kl./s) sprawia, że jest on płynniejszy zarówno na wizjerze EVF, jak i wyświetlaczu. Wysoka rozdzielczość ekranu (1024x768) zapewnia bardziej realistyczne doświadczenia podczas przeglądania zdjęć. X1D II 50C umożliwia tworzenie wysokiej jakości obrazów JPEG ze świetnie odwzorowanymi kolorami. Podwójne gniazdo kart pamięci SD obsługujące od teraz standard UHS-II, zapewnia optymalną przestrzeń do przechowywania zdjęć i wideo oraz umożliwia tworzenie kopii zapasowej na drugiej karcie w ułamku sekundy.
 
 
 

Łączność na wiele sposobów Aparat Hasselblad X1D II 50C body

Wbudowane Wi-Fi oraz port USB-C dostarczają możliwość bezprzewodowego lub przewodowego eksportu i edycji zdjęć. Połączenie z komputerem pozwala na wywoływanie zdjęć z poziomu aplikacji Phocus, dostępnej na Mac i PC. Wbudowany moduł GPS udostępnia funkcję automatycznego geotagowania zdjęć, co może okazać się niezwykle przydatne w fotografii plenerowej. Hasselblad X1D II 50C pozwala na ładowanie baterii za pomocą kabla USB, ładowarki lub poprzez powerbank.
 
 
Phocus mobile 2 - nowy poziom edycji zdjęć Aparat Hasselblad X1D II 50C body 
 
Dzięki Phocus Mobile 2 codzienna praca ze sprzętem jest jeszcze wygodniejsza. Za pomocą PM2 przeniesiesz proces edycji zdjęć na nowy, mobilny poziom. Kompatybilny z X1D II 50C przy pomocy USB-C lub Wi-Fi, Phocus Mobile 2 jest obsługiwany w modelach iPad Pro i iPad Air 2019. Za pomocą Phocus Mobile 2 można importować, edytować i oceniać zdjęcia RAW / JPEG, bezpośrednio na swoim urządzeniu. Ponadto, Phocus Mobile 2 obsługuje eksport zdjęć w pełnej jakości, tethering i bezpośrednie sterowanie kamerą.
 
 
 

Zaprojektowany z myślą o potrzebach fotografa  Aparat Hasselblad X1D II 50C body

Wykonany z wysokiej jakości aluminium i dopracowany pod względem designu, Hasselblad X1D II 50C zapewnia przyjemną i komfortową obsługę aparatu. X1D II 50C zawiera na obudowie tylko niezbędne przyciski, pozostałe funkcje dostępne są w interfejsie systemowym za pomocą dotykowego wyświetlacza. Wszystko po to, by zwiększyć ergonomię użytkowania oraz zmniejszyć wagę i rozmiar, co przekłada się na jeszcze większy komfort codziennej pracy.
 
 
 

Wysokiej jakości obiektywy od 21-500 mm Aparat Hasselblad X1D II 50C body

Fotografowanie za pomocą X1D II 50C zapewnia dostęp do wysokiej jakości obiektywów średniego formatu, w tym 9 obiektywów z serii XCD oraz 12 obiektywów z serii HC / HCD (i konwertera H 1.7x) z wykorzystaniem adaptera XH oraz innych akcesoriów systemu H. Wszystkie obiektywy XCD i HC / HCD wyposażone są w zintegrowaną centralną migawkę, która zapewnia synchronizację błysku do 1/2000s we wszystkich obiektywach serii X. Obiektywy Hasselblad są dokładnie testowane, aby mogły zagwarantować optymalną wydajność i doskonałą jakość obrazu.
 

Parametry

Gwarancja: 2 lata
Liczba efektywnych pikseli [mln]: 50 Mpix
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: 43.8 × 32.9 mm
Czas otwarcia migawki [s]: Migawka mechaniczna - 68 minut do 1/2000 s z obiektywami XCD. 1/800 s do 1/2000 z obiektywami HC/HCD Migawka elektroniczna- 68 minut do 1/10000
Pomiar światła: Punktowy, centralnie-ważony , centralny.
Typ LCD: TFT
Wizjer: 3,69 megapikselowy elektroniczny wizjer OLED
Tryby ekspozycji: B/D
Czułość ISO: Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600
Format zapisu danych: Hasselblad RAW 3FR + JPEG
Waga [g]: 1230 g - waga z zestawu z obiektywem XCD 45mm 650 g - tylko korpus
Model akumulatora: Akumulator litowo-jonowy (7.27 VDC/3400 mAh)
Integracja z gwarancją TU Europa Tak

Zestawy i akcesoria

Zestawy

Akcesoria

Opinie o produkcie (0)

Autoryzacje - nasi partnerzy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

TU Europa - dodatkowe ubezpieczenie

 

Fotoforma Sp. z o.o. wykonuje  działalność w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w przypadku zawierania umów ubezpieczenia zawieranych na podstawie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia „Dodatkowa ochrona urządzeń dla Klientów Fotoforma”  w imieniu i na rzecz Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Ubezpieczyciel) z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, wpisanego do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000002736, posiadającego REGON: 272324625, NIP: 895 10 07 276, kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony w całości 37 800 000 zł, posiadającego zezwolenie Ministerstwa Finansów nr DU/2849/A/CG/94 z dnia 07.11.1994 r. na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie TU Europa informacje.pdf

 

Przedmiot i zakres ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie i w jakich sytuacjach ono działa


 

 1. Przedmiotem ubezpieczenia jest zgłoszone do ubezpieczenia urządzenie.
 2. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta w jednym z 2 pakietów ubezpieczenia: awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta lub awaria po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowe uszkodzeniekradzież z włamaniem lub rabunek do wyboru przez ubezpieczającego.
 3. Zakres ubezpieczenia:

1) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego
do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

2) w pakiecie awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem lub rabunek:

a) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

b) w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci przypadkowego uszkodzenia, obejmujemy do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe:

a. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP uszkodzonego urządzenia od Ciebie do punktu serwisowego,
b. organizację i pokrycie kosztów ekspertyzy i naprawy w punkcie serwisowym,
c. organizację i pokrycie kosztów transportu na terytorium RP naprawionego urządzenia z punktu serwisowego do Ciebie,

z zastrzeżeniem pozostałych postanowień OWU;

c) w przypadku szkody wskutek kradzieży z włamaniem lub rabunku zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o koszty związane z organizacją i pokryciem kosztów transportu;

d) w przypadku szkody całkowitej w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego w postaci awarii po zakończeniu okresu gwarancji producentaprzypadkowego uszkodzenia, zrealizujemy świadczenia ubezpieczeniowe do wysokości sumy ubezpieczenia pomniejszonej o dotychczas zrealizowane świadczenia ubezpieczeniowe i pomniejszonej o koszty transportu.

 

Ubezpieczaniu podlegają następujące grupy asortymentowe:

 • aparaty cyfrowe,
 • aparaty natychmiastowe,
 • obiektywy,
 • lornetki i sprzęt optyczny (lornetki, lunety, teleskopy),
 • drukarki fotograficzne,
 • akcesoria fotograficzne (lampy błyskowe),
 • aparaty do nagrywania (filmowania),
 • audio (mikrofony, rejestratory, zestawy bezprzewodowe),
 • kamery,
 • obiektywy do filmowania,
 • oświetlenie LED,
 • rekordery video i monitory,
 • statywy i stabilizacja (monopody, slidery, krany kamerowe, statywy video, głowice video, gimbale),
 • streaming i produkcja (bezprzewodowe video, Grabbery, interkomy, konwertery, miksery video, promptery),
 • lampy fotograficzne,
 • obiektywy

 

Wszystkie wyłączenia z zakresu ochrony znajdują się w OWU w rozdziale Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności.

 

 

Okres ubezpieczenia i odpowiedzialności – jak długo trwa ubezpieczenie


 

1. Okres ubezpieczenia to okres rozpoczynający się po zawarciu umowy ubezpieczenia i trwający do końca naszej odpowiedzialności.
2. Okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się:

1) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia w formie pisemnej - od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą), jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
2) w przypadku, gdy zawieramy umowę ubezpieczenia przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość - od 3. dnia po zakupie urządzenia, jeżeli została zapłacona składka, jednak nie wcześniej niż od dnia zakupu urządzenia zgodnie z dowodem zakupu urządzenia (paragonem lub fakturą) i nie wcześniej niż od otrzymania kupowanego urządzenia przez Ciebie, przy czym w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta,

z zastrzeżeniem ust. 3.3. Okres naszej odpowiedzialności może trwać w zależności od pakietu oraz Twojego wyboru:

gwarancja

producenta

Pakiet ubezpieczenia (zakresy pakietów zgodne z §3 ust. 3 OWU)

długość okresu naszej odpowiedzialności

wariant ubezpieczenia

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta

 

12 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 1

24 miesiące  

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 2

36 miesięcy

(okres naszej odpowiedzialności rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 3

24 miesiące

 • awaria po zakończeniu okresu gwarancji producenta,
 • przypadkowe uszkodzenie,
 • kradzież z włamaniem lub rabunek

36 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 12 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 4

48 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 24 miesiące i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 5

60 miesięcy

(przy czym długość okresu naszej odpowiedzialności w zakresie awarii po zakończeniu okresu gwarancji producenta wynosi 36 miesięcy i rozpoczyna się po zakończeniu okresu gwarancji producenta)

wariant 6

 

 

Odstąpienie od umowy ubezpieczenia/ wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – kiedy można zrezygnować z ubezpieczenia


 

1. Możesz bez podania przyczyn odstąpić od umowy ubezpieczenia składając nam oświadczenia o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia w terminie:


1) 30 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia lub 30 dni od dnia, w którym poinformowaliśmy Cię o zawarciu umowy ubezpieczenia, jeżeli umowę ubezpieczenia zawarliśmy przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość – w przypadku, gdy jesteś osobą fizyczną i zawarcie umowy ubezpieczenia jest czynnością prawną niezwiązaną bezpośrednio z Twoją działalnością gospodarczą lub zawodową,
2) 7 dni od dnia zawarcia umowy ubezpieczenia – jeżeli jesteś przedstawicielem przedsiębiorcy.


2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma,
2) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub Fotoforma,

3. Możesz również w każdym czasie złożyć nam wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Umowa ubezpieczenia ulega rozwiązaniu od dnia następnego po dniu, w którym złożysz wypowiedzenie umowy ubezpieczenia.


4. Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia możesz złożyć w następujący sposób:


1) w formie elektronicznej przesłane e-mailem do nas lub do Fotoforma,
2) w formie pisemnej doręczone lub wysłane do nas lub do Fotoforma.


5. Wypowiedzenie lub odstąpienie umowy ubezpieczenia nie zwalnia Ciebie z obowiązku zapłaty składki za okres, w jakim świadczyliśmy ochronę ubezpieczeniową.

 

Dokumenty do zapoznania się przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej:


 

Ogólne Warunki Ubezpieczenia.pdf

IPID – Informacje o produkcie ubezpieczeniowym.pdf

Karta informacyjna RODO.pdf

Nota informacyjna.pdf

Sklep internetowy Shoper Premium