Testy

Viltrox AF 56 mm f/1.7 – test. Nowy standard dla budżetowych obiektywów

Jacek Sopotnicki / 27.05.2024

Dotychczas budżetowe obiektywy, praktycznie zawsze miały jakiś solidny feler. To autofokus świdrował jak wiertarka, to plastikowy bagnet ledwo się trzymał, to obudowa trzeszczała od taniego plastiku, albo po prostu jakość optyczna była kiepska. To wszystko mocno się zmieniło i nasz bohater — Viltrox AF 56 mm f/1.7 — jest świetnym przykładem, jak powinno się wykonywać przyjazne budżetowo obiektywy. Owszem są tu widoczne cięcia, ale nie tam, gdzie boli. Zobaczcie sami jak w rzeczywistości wypada nowa portretówka z Chin.Viltrox AF 56 mm f/1.7 to kolejne szkło z serii lekkich, kompaktowych i tanich obiektywów marki Viltrox. Dedykowany dla aparatów systemu Fujifilm XF oraz Nikon Z x matrycą APS-C, ze względu na swoją ogniskową i wartość przysłony, jest wprost stworzony do fotografii portretowej. Wielkość to ogromny atut nowego obiektywu. Viltrox AF 56 mm f1.7 XF jest mały i bardzo lekki. Jego wymiary to 65 x 54.7 mm a waga wynosi jedyne 171 g. Takie parametry na pewno korzystnie wpłyną na decyzję o zabraniu tego obiektywu na spacer lub sesję fotograficzną.

Konstrukcję optyczną tworzy zespół 11 soczewek, w tym 4 elementy ED oraz 3 soczewki o wysokim współczynniku refrakcji, ułożonych w 9 grupach. 9 listkowa konstrukcja przysłony odpowiada za generowanie ciekawego i pożądanego w fotografii portretowej efektu bokeh. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0,55 m. Standardowy rozmiar filtra Ф52 pozwala na stosowanie szerokiej palety filtrów, co jeszcze bardziej zwiększa uniwersalność tego obiektywu.

Viltrox AF 56 mm f/1.7 – test obiektywu

Viltrox AF 56 mm f/1.7 – cena

Viltrox AF 56mm f/1.7 Fujifilm XF

Viltrox AF 56mm f/1.7 Fujifilm XF

Sprawdź cenę
Fotoforma
Viltrox AF 56mm f/1.7 Nikon Z

Viltrox AF 56mm f/1.7 Nikon Z

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem Sony G 16-25 mm f/2.8 na weekend do Włoch

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco