Testy

Canon RF 16 mm f/2.8 STM – test. Tani i dobry obiektyw na początek

Jakub Kaźmierczyk / 16.06.2022

Jest nieduży, jasny, waży tyle, co nic i daje ładny obrazek. Do tego jest jednym z najtańszych obiektywów pełnoklatkowych na rynku. Gdzie jest haczyk? Sprawdziłem obiektyw Canon RF 16 mm f/2.8 STM.Canon jako jedna z niewielu firm lubi wypuścić obiektyw, który nie ma żadnej konkurencji w innych systemach. Dobrym przykładem jest testowane szkło Canon RF 16 mm f/2.8 STM. Jest bardzo małe i przede wszystkim tanie, a oferuje naprawdę sporo. Fajny obiektyw na początek, do vlogowania, podróżowania i nie tylko.

Jest też idealnym przykładem, że dziś coraz większy nacisk kładzie się na cyfrową poprawę jakości obrazu, bo optycznie, testowany obiektyw wypada bardzo przeciętnie, szczególnie jeśli chodzi o winietowanie i dystorsję. Z drugiej jednak strony, po cyfrowej korekcji robi się naprawdę nieźle! W dodatku kosztuje zaledwie ok. 1300 zł, co sprawia, że to jedno z najbardziej przystępnych obiektywów pełnoklatkowych na rynku. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce!

Canon RF 16 mm f/2.8 STM — test

Canon RF 16 mm f/2.8 STM

Canon RF 16 mm f/2.8 STM

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf i bloger. Na co dzień realizuje liczne sesje zdjęciowe – nie straszne mu kulinaria, wnętrza czy zdjęcia biznesowe. Jest autorem licznych poradników o fotografii, jak również jednej z największych w Polsce baz wideoporadników o postprodukcji zdjęć. Po pracy spełnia się w sesjach portretowych, kocha podróżować. Jest zakręcony na punkcie gadżetów technologicznych i uwielbia dobrą kuchnię. Twierdzi, że fotografia to najlepsze, czym można się zająć – w końcu łączy się pasję z pracą.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco