Testy

GoPro Hero 10 Black – czy warto? Szczerze o nowej kamerze sportowej

Jacek Sopotnicki / 19.07.2022

Są tacy, którzy biegną do sklepu jak wychodzi nowy model kamerki GoPro i je od razu kupują. Są też tacy jak ja, którzy opuszczają kilka kolejnych wersji i czekają, aż będzie warto się „zupgrejdowa”’. To nagranie jest dedykowane wszystkim, którzy zastanawiają się, czy warto kupić nową kamerkę sportową GoPro Hero 10 Black.GoPro Hero 10 Black to najnowszy i najbardziej zaawansowany model kamerki sportowej tego producenta. Z wyglądu nie różni się jakoś bardzo od starszych braci, co znaczy, że kamerka zachowuje zgrabną obudowę odporną na wszystko, wygodny przedni ekranik czy prosty system obsługi. W środku zmian jest więcej. Sprzęt nie tylko chodzi dużo szybciej, ale oferuje dużo bardziej zaawansowane możliwości trybu wideo, zachowując przy tym kapitalny system stabilizacji obrazu.

GoPro Hero 10 Black

GoPro Hero 10 Black

Sprawdź cenę
Fotoforma

Producentowi udało się podwoić klatkaż niemal w każdym trybie w porównaniu do modelu GoPro Hero 9. Najnowsza kamerka GoPro Hero 10 Black nagrywa zatem w formatach:

  • 5,3K w 60 kl./s;
  • 4K w 120 kl./s;
  • 2,7K w 240 kl.s;
  • 1080p w 240 kl./s.

Przyznacie, że to naprawdę imponujące możliwości! Nawet w wysokiej rozdzielczości 4K, możemy na etapie postprodukcji, zwolnić obraz nawet pięciokrotnie, a w Full HD aż dziesięciokrotnie. W naszym nowy materiale postanowiliśmy sprawdzić, jak nowa kamerka sportowa GoPro Hero 10 Black sprawuje się w praktyce i czy rzeczywiście, warto się na nią przesiadać ze starszego modelu lub po prostu, kupić jako pierwszą.

GoPro Hero 10 Black – test

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco