Poradniki

Jak obrabiać zdjęcia z wakacji? Poradnik krok po kroku

Jacek Sopotnicki / 07.10.2021Przyszła jesień, ponure i długie wieczory, a do świetny czas, aby wrócić do wakacyjnych zdjęć pełnych słońca. Radzimy, jak szybko i przyjemnie obrobić nasze fotografie z wyjazdów, aby robiły wrażenie. 

Latem, będąc w Portugalii, przygotowaliśmy poradnik: „Turysta kontra fotograf – proste triki, drastyczna poprawa Twoich fotografii„. Materiał przypadł Wam do gustu, bo ma ponad 200 tys. wyświetleń na YouTube. Jest tym samym naszym najbardziej popularnym materiałem.

Jak już przywieźliście zdjęcia z wakacji i udało wam się zrobić fajne klatki już z poziomu aparatu, warto wziąć się na ich obróbkę. Fotografie po postprodukcji wyglądają lepiej i kropka. To jest obecnie standard i rzecz konieczna, żeby fotografie wyróżniały się na przykład w mediach społecznościowych. Oczywiście dobra obróbka nie oznacza przesady, więc trzeba podjeść do tematu z rozsądkiem. W tym poradniku pokażemy wam prosto i krok po kroku jak obrabiać zdjęcia z wakacji, skutecznie i szybko.

Jak obrabiać zdjęcia z wakacji? Praktyczny poradnik

Sprzęt polecany do obróbki zdjęć z wakacji:

Tablet Wacom Intuos S Black CTL-4100K-N

Sprawdź cenę
Fotoforma

Drukarka EPSON Expression Photo HD XP-15000 (A3+)

Sprawdź cenę
Fotoforma

Monitor Asus ProArt Display PA248QV

Sprawdź cenę
Fotoforma

Monitor BenQ PD3220U 4K HDR

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco