Inspiracje

Jesienne spotkania z fotografią w salonie Fotoforma we Wrocławiu

Krzysztof Basel / 20.09.2021Marek Arcimowicz, Andrzej Rajkowski, Lidia Popiel i Karol Wójcicki będą opowiadać o swojej twórczości w ramach otwartych spotkań we wrocławskim salonie Fotoforma. Liczba miejsce jest ograniczona, więc lepiej zapisać się już dziś.

11 września ruszył salon Fotoforma we Wrocławiu. To miejsce, w którym można kupić sprzęt foto/wideo, odebrać zamówienia online, ale to nie wszystko. Już niedługo sklep będzie gościł wybitnych twórców foto i wideo w trakcie planowanych tam warsztatów, spotkań autorskich, czy pokazów nowego sprzętu.

Już teraz zapraszamy na cykl „Jesienne spotkania z fotografią” organizowany przy współpracy z firmą Sony. 15 września salon odwiedził Tomasz Markowski, laureat nagrody World Press Photo, ale to dopiero początek. Do końca października w jego ślady pójdą także inni wyjątkowi twórcy.

Marek Arcimowicz / 22 września godz. 18:00

Z wykształcenia architekt-planista, instruktor narciarstwa. Przez lata pracował multidyscyplinarnie – łącząc funkcję fotografa, testera i projektanta sprzętu. Pracuje dla liczących się klientów i największych agencji reklamowych w Polsce i za granicą. Ambasador Sony, wybitny fotograf podróżniczy, który dzięki pracy dla National Geographic zwiedził wiele zakątków na całym świecie.

Fot. Marek Arcimowicz

Fot. Marek Arcimowicz

Fot. Marek Arcimowicz

Fot. Marek Arcimowicz

Fot. Marek Arcimowicz

Fot. Marek Arcimowicz

Fot. Marek Arcimowicz

Fot. Marek Arcimowicz

Fot. Marek Arcimowicz

Aktywnie podróżuje dzięki zaangażowaniu w cykl telewizyjnych filmów dokumentalnych „Kobieta na krańcu świata”. Marek przypuszcza, że nie ma na Ziemi strefy klimatycznej, której jeszcze nie sfotografował. Jego zdjęcia i teksty publikowane były na łamach takich tytułów jak: Newsweek, Gazeta Wyborcza, Wiedza i Życie, Góry czy Fotopolis.pl. Jego prace były eksponowane na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w tym na wystawie „Oczami Fotografów National Geographic”. Wielokrotny juror konkursów fotograficznych. Uczestnik XII i XIII Biennale Fotografii Górskiej (jest dwukrotnym laureatem I nagrody).

W trakcie spotkanie we Wrocławiu Arcimowicz opowie o swojej pracy jako fotografa przyrodniczego, chętnie odpowie też na Wasze pytania.

Andrzej Rajkowski / 13 października godz. 18:00

Absolwent PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Stypendysta fińskiej szkoły Vaasa University of Applied Sciences, a także kursów London Film Academy. Realizator wizji, autor zdjęć do filmów dokumentalnych, teledysków, reklam i reportaży. Reżyseruje własne formy dokumentalne. Z kamerą i marką Sony związany zawodowo od 16 lat.

Pierwsze doświadczenia zdobywał pracując na analogowych systemach Betacam, cyfrowych DVCAM, Digital Betacam, XDCAM SD/HD, aż po współczesne, takie jak Sony F55, FS7, Venice i Alpha. Od 5 lat prowadzi szkolenia medialne dla osób występujących publicznie przed kamerą, a także warsztaty z podstaw pracy z kamerą.

Lidia Popiel / 20 października godz. 18:00

Lidia Popiel to polska modelka i fotograf. Zadebiutowała przed obiektywem w 1976 roku. Została zauważona i zaproszona przez jednego z fotografików mody do Centrum Wzornictwa Przemysłowego, gdzie zrobiono jej kilka zdjęć, dzięki czemu zaczęła pracować jako modelka.

Fot. Lidia Popiel

Fot. Lidia Popiel

Fot. Lidia Popiel

Fot. Lidia Popiel

Fot. Lidia Popiel

Fot. Lidia Popiel

Lidia Popiel pracowała dla „Mody Polskiej”. Swoich sił próbowała również za granicą, w Paryżu. W latach 80.zrezygnowała z modelingu, aby zająć się fotografią. Zawodowo fotografią zajmuje się od 1985, wykonała zdjęcia m.in. dla „Zwierciadła”, „Pani”, „Sukcesu”. W 1990 stworzyła zdjęcie okładkowe do albumu Zawsze tam – gdzie ty Lady Pank. Wykłada na wydziale fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest redaktorką naczelną magazynu „Fine Life”.

Z Lidią Popiel rozmawiał Andrzej Grudzień w ramach cyklu Fotoforma Live. Zapis tej rozmowy jest do zobaczenia.

Karol Wójcicki / 27 października godz. 18:00

Popularyzator astronomii, dziennikarz, podróżnik i fotograf twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku (ponad 160 tys. fanów).

Fot. Karol Wójcicki

Fot. Karol Wójcicki

Fot. Karol Wójcicki

Fot. Karol Wójcicki

Fot. Karol Wójcicki

Fot. Karol Wójcicki

W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Prowadził też programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Jak sam opowiada, przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym, polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych.

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Inspiracje

Inspiracje

Zwycięskie filmy konkursu „Minuta z życia”

Inspiracje

Witamy na fotoforma.pl/blog — nowym blogu dla twórców foto i wideo

Oto nowy blog dla twórców foto i wideo

Wydarzenia

Tysiące osób odwiedziło Festiwal Fotoforma 2023! Relacja

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco