Poradniki

Jak zacząć nagrywać na YouTube? Poradnik krok po kroku

Jacek Sopotnicki / 03.03.2022

Jaki aparat, obiektyw, statyw, światło do nagrywania wideo? Odpowiadamy na pytania, które zadaje sobie wielu twórców, mających chęć rozpoczęcia swojej przygody na YouTube.

Zdarza się, że wszystkie te techniczne kwestie ostatecznie zniechęcają utalentowanych „jutuberów”, a marzenia trafiają do szuflady. Ten poradnik pokaże wam krok po kroku jak dobrać sprzęt i po prostu zacząć nagrywać filmy. Oglądajcie do końca, może się okazać, że wcale nie potrzebujecie do tego własnego studia.

Jak zacząć nagrywać na YouTube?

Jaki sprzęt do nagrywania wideo na YouTube?

Oto lista sugerowanych sprzętów, które świetnie sprawdzą się przy nagrywaniu filmów na YouTube i nie tylko. To oczywiście nie są wszystkie sprzęty, a pewne wskazówki, jeśli nie chcecie spędzić masy czasu nad własnymi poszukiwaniami. Niżej linkujemy także do obszernych poradników, które mocno poszerzają temat nagrywania wideo.

Aparaty i obiektywy do nagrywania filmów

Światło do nagrywania wideo

Dźwięk

Statywy i akcesoria

Dowiedz się więcej o filmowaniu

Zajrzyj do naszych poradników dotyczących wybory sprzętu do filmowania, aby dowiedzieć się więcej. Gotowe listy sprzętu.

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco