Inspiracje

Witamy na fotoforma.pl/blog — nowym blogu dla twórców foto i wideo

Redakcja / 24.09.2020Poprostufotografuj.pl to nowy blog dla wszystkich osób, których zajawką jest fotografia i filmowanie. A w nim doświadczeni twórcy, dzielą się swoją wiedzą, aby pomóc doskonalić warsztat, ale też wybrać odpowiedni sprzęt.

Praktyczne poradniki, rzetelne testy, inspirujące rozmowy: tak w skrócie można opisać nowy blog fotoforma.pl/blog. Serwis jest prowadzony przez Krzysztofa Basel — byłego wieloletniego redaktora naczelnego serwisu Fotoblogia.pl, doświadczonego dziennikarza i fotografa.

„Zależy nam, aby dostarczać czytelnikom rzetelną, praktyczną wiedzę w przystępny sposób. Stawiamy na jakość, a nie ilość. Będziemy publikować wartościowe artykuły, poradniki, materiały wideo, dbając o wysoką jakość treści. Do współpracy z fotoforma.pl/blog zostali zaproszeni doświadczeni autorzy: fotografowie i filmowcy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą zarówno na temat warsztatu, jak i sprzętu” – Krzysztof Basel.

Poradniki fotograficzne przygotowuje między innymi Jakub Kaźmierczyk. To świetny fotograf, który realizuje liczne sesje zdjęciowe dla popularnych marek, jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS, a jego fotografie niejednokrotnie można było zobaczyć w magazynach, na billboardach, menu boardach czy kartach menu. Jakub jest również bardzo zaangażowanym edukatorem. Swoją karierę zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedną z największych baz wideoporadników o edycji zdjęć w Polsce. Dziś, podobną rolę odgrywa w serwisie eduweb.pl, gdzie można znaleźć jego kursy – od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjną.

Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk

Materiały wideo publikują Jacek Sopotnicki, Damian Popławski oraz Andrzej Biernacki. Pierwszy z nich to nasz vloger, który z chęcią testuje najnowsze sprzęty, ale też potrafi w przystępny sposób dzielić się swoją wiedzą o fotografowaniu. Nadaje głównie z Portugalii, gdzie mieszka, więc w jego materiałach znajdziecie nie tylko kawał rzetelnej wiedzy, ale i piękne, słoneczne krajobrazy.

Sony A7C test w praktyce
Jacek Sopotnicki, fot. KB

Damian Popławski i Andrzej Biernacki na co dzień prowadzą studio Pop Art Media, które w swoim portfolio ma już ponad 300 realizacji filmowych dla największych marek w Polsce. W wolnych chwilach testują popularne sprzęty i akcesoria dla fotografów i filmowców.

Dariusz Grudzień, fot. Krzysztof Basel
Andrzej Grudzień, fot. KB

Wywiady z fotografami w formie relacji na żywo, co tydzień realizuje Andrzej Grudzień — członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), dla którego fotografia jest pasją i sposobem na życie. Uwielbia fotografię tradycyjną i techniki alternatywne, a od ubiegłego roku prowadzi dla słuchaczy Studium Fotografii ZPAF w Warszawie zajęcia z fotografii analogowej. Grupa współpracowników serwisu jest otwarta, więc z czasem będę się tam pojawiać inni twórcy.

Partnerem całego bloga jest Fotoforma.pl

To renomowany sklep fotograficzny z Warszawy, który oferuje szeroki asortyment sprzętu foto i wideo oraz fachowe doradztwo.

Więcej w kategorii: Inspiracje

Inspiracje

Zwycięskie filmy konkursu „Minuta z życia”

Wydarzenia

Tysiące osób odwiedziło Festiwal Fotoforma 2023! Relacja

Wywiady

Piłujemy Niezłe Aparaty z Jackiem Siwko [Fotoforma Live]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco