Testy

Sony ECM-W2BT – najlepszy bezprzewodowy mikrofon do aparatów Sony?

Krzysztof Basel / 10.03.2021Przetestowałem w praktyce nowy mikrofon bezprzewodowy Sony ECM-W2BT i miniaturowy stereofoniczny mikrofon krawatowy Sony CM-LV1. Sprawdziłem, czym wyróżnia się ten zestaw oraz czy jest to idealne rozwiązanie dla vlogerów, youtuberów i twórców filmów.

Sony ECM-W2BT to tak naprawdę bezprzewodowy zestaw nadajnik – odbiornik ze wbudowanymi mikrofonami, który został stworzony z myślą o aparatach Sony ze złączem Multi Interface i cyfrowym interfejsem audio (Sony A1, A9 II, A7CA7S III, A7R IV). Taki duet działa bez żadnych kabli, ponieważ cyfrowy sygnał audio trafia wówczas bezpośrednio do korpusu aparatu, a jakość dźwięku jest bardzo wysoka – wyższa niż w przypadku systemów analogowych z kablem minijack.

Oczywiście, ECM-W2BT zadziała także z każdym innym aparatem, ale wtedy już trzeba będzie podłączy kabel. Taka kombinacja produktów znakomicie spełni potrzeby wideoblogerów, youtuberów i autorów filmów, dla których ważne jest niezawodne utrwalenie wyraźnego dźwięku w wielu zastosowaniach: występach ulicznych, recenzjach produktów, blogach kulinarnych z podróży itp.

Jaki nowy zestaw mikrofonów do aparatów Sony sprawdza się w praktyce? Czy różni się dźwięk nagrywany bezpośrednio w aparacie od rejestrowanego przez zewnętrzny mikrofon? Zapraszam do nowego materiału wideo. 

 

Mikrofon bezprzewodowy Sony ECM-W2BT

Mikrofon bezprzewodowy Sony ECM-W2BT

Sprawdź cenę
Fotoforma
Stereofoniczny mikrofon krawatowy Sony ECM-LV1

Stereofoniczny mikrofon krawatowy Sony ECM-LV1

Sprawdź cenę
Fotoforma
Sony A7C

Sony A7C

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Fan nowych technologii i nowych smaków z całego świata. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska). Publikował w „Szerokim Kadrze", Digital Camera Polska, czy fotopolis.pl. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem Sony G 16-25 mm f/2.8 na weekend do Włoch

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco