Testy

Sony FE 50 mm f/1.8 po siedmiu latach. Czy warto go kupić w 2024 roku?

Jacek Sopotnicki / 18.02.2024

Sony FE 50 mm f/1.8 nadal bije rekordy popularności w sprzedaży, chociaż to obiektyw rodem z 2016 roku! Robimy więc pełną reckę tego klasyka i odpowiadamy na proste pytanie — czy nadal warto go kupować? Pytanie jest tym ciekawsze, że w sklepie Fotoforma mamy spokojnie ponad 20 „pięćdziesiątek” na montaż Sony E!Sony FE 50 mm f/1.8 – tani i dobry obiektyw na początek

To klasyczna tania „pięćdziesiątka” do systemu Sony E. Za mniej niż 1000 zł otrzymujemy nieduże, lekkie szkło, które jest jasne (f/1.8) i oferuje bardzo dobrą jakość obrazu. Testy tego obiektywu pokazują, że może nie jest to mistrz jakości wykonania, ale ma cichy autofokus, małą aberrację chromatyczną i ładne rozmycie tła. Sony FE 50 mm f/1.8 to dobre szkło dla wielu twórców, a w szczególności osób, które mają kitowy obiektyw i szukają swojej pierwszej, jasnej „stałki”, która nie będzie droga. Obiektyw Sony FE 50 mm f/1.8 to naturalny kandydat w tym systemie. Dobrze sprawdzi się w szczególności przy zdjęciach portretowych czy fotografii nocnej.

Sony FE 50 mm f/1.8 – test. Czy warto?

Sony FE 50 mm f/1.8 – cena

Sony FE 50 mm f/1.8

Sony FE 50 mm f/1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem DJI Action 2 na rower w góry. Praktyczny test nowej kamery sportowej

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco