Testy

Tamron 17-50 mm f/4 DI III VXD – test króla uniwersalnych zoomów

Jacek Sopotnicki / 15.03.2024

Tamron 17-50mm f/4 DI III VXD niewątpliwie przywołuje wspomnienia o legendarnym, uniwersalnym i bardzo lubianym, choć pełnym wad optycznych obiektywie Canon EF 17-40 f/4 L. Technologia cały czas idzie do przodu, czasami jednak postęp jest wolniejszy, niż nam się wydaje. Nie mówię, że tak jest w przypadku naszego bohatera, którego pieszczotliwie będę zwał z hiszpańskiego 'Tamronito!’. Nie jest to jednak obiektyw pozbawiony wad, które łatwo jest dostrzec. Od razu zaznaczę, że to go nie skreśla z listy udanych uniwersalnych zoomów. Zobaczcie wideo — wszystko tam objaśniam krok po kroku, tak żebyście mogli podjąć decyzję 'świadomą, że hej!’Nowy Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD to nieduży, lekki (460 g), uszczelniony i uniwersalny zoom do aparatów Sony E. Szeroki kąt 17 mm idealnie wpisuje się w potrzeby pejzażystów, czy vlogerów, a długi koniec 50 mm to już ogniskowa portretowa czy do zdjęć produktów, detali. Poza tym obiektyw ma wewnętrzny system ogniskowania oparty o liniowy silnik VXD, dzięki czemu nie zmienia swojej długości przy zmianie ogniskowej. Kiedy dodamy do tego średnicę filtra 67 mm, stosowaną w kilku innych szkłach tego producenta, dostajemy świetne narzędzie do nagrywania wideo z gimbalem. Na uwagę zasługuje też układ optyczny, który składa sie z 15 elementów ułożonych w 13 grupach. Przysłona ma 9 zaokrąglonych listków. Jak Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD sprawuje się w praktyce?

Oferta specjalna!

Mamy dla Was specjalną zniżkę! Wpisując kod „KB300″ w koszyku sklepu fotoforma.pl, dostaniecie zniżkę 300 zł na obiektyw Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD. Oferta ważna do 15 kwietnia 2024 roku.

Tamron 17-50 mm f/4 DI III VXD

Tamron 17-50 mm f/4 DI III VXD

Sprawdź cenę
Fotoforma
Fotoforma Care - program sprzęt zastępczy na czas serwisu | Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD Sony E

Fotoforma Care - program sprzęt zastępczy na czas serwisu | Tamron 17-50mm f/4 Di III VXD Sony E

Sprawdź cenę
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem Sony G 16-25 mm f/2.8 na weekend do Włoch

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco