Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury

Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury

Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury to święto dla każdego fotografa kochającego i fotografującego przyrodę w Polsce. Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy jak co roku w listopadzie organizują w Izabelinie w Centrum Edukacji KPN festiwal na którym można uczestniczyć w prelekcjach znanych fotografów, warsztatach fotograficznych oraz w dorocznym konkursie foto „Wizje Natury”.

Fotoforma jest stałym partnerem technicznym Festiwalu Wizje Natury. Od kilku lat reprezentuje na nim największego producenta sprzętu fotograficznego na świecie, firmę Canon.

 

 

Po raz pierwszy w tym roku Fotoforma organizowała warsztaty fotografii przyrodniczej w ramach Festiwalu Wizje Natury w swojej siedzibie na ul. Andersa 21 w Warszawie. W piątek 16.11 o godzinie 18.00 rozpoczęły się warsztaty prowadzone przez fotografa Marcina Pietraszko. Marcin znany jest przede wszystkim jako Poland in the Lens, bo pod takim szyldem jego zdjęcia są publikowane.

 

 

Niezbyt często zdarza się, że warsztaty w Fotoformie są w pełni zarezerwowane w ciągu 3 dni. Niestety nabór uczestników warsztatów musiał być wcześniej zamknięty, tak dużo było zgłoszeń. Wszystkie miejsca były już zajęte.

W pierwszej części Marcin Pietraszko omówił podstawy warsztatu fotografa krajobrazu. Pokazał także swój sprzęt fotograficzny oraz akcesoria bez których jego prace nie byłyby tak spektakularne.  

  

 

W drugiej części opowiadał historie swoich zdjęć, omówił ich warsztat i ustawienia. Ta część była dla uczestników najbardziej interesująca. Każdy chciał poznać parametry, które wybrał M. Pietraszko wykonując swoje najlepsze zdjęcia. Wiele pytań dotyczyło także edycji zdjęć i programów, których używa Marcin.

Warsztaty fotografii przyrody prowadzone przez Marcina Pietraszko „Poland in the Lens” to najciekawsze wydarzenie jakie odbyło się w tym roku w Fotoformie. Niech żałuje ten kto nie był.

 

 

Sobota i niedziela to główne dni Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Główne wydarzenia odbywają się w Izabelinie w Centrum Edukacji KPN i Fotoformy oczywiście tam nie zabrakło. Przede wszystkim zorganizowała największe stoisko handlowe na Festiwalu. Jako reprezentant Canona, Fotoforma prezentowała najnowsze modele aparatów i obiektywów m.in. był bezlusterkowy EOS R i super jasne obiektywy do niego. Poza Canonem na stoisku można było przetestować i kupić statywy Sirui, torby i plecaki Lowepro, Tamrac, F-Stop i innych producentów oraz drobne akcesoria. Najpopularniejsze były paski Peak Design znane z wyjątkowej jakości.

 

 

Na stoisku Fotoformy był także punkt serwisowy Canona, na którym za darmo można było zrobić przegląd swojego aparatu i obiektywów Canona. Darmowe było też czyszczenie matryc w aparatach.

 

 

Przez cały weekend na głównej sali odbywały się prelekcje znanych fotografów i pokazy fotografii konkursowych. Gwiazdą tegorocznego Festiwalu Wizje Natury był ambasador Canona Thorsten Milse, który uwiecznił niezliczone gatunki zwierząt i ich siedliska w wielu regionach świata.

 

 

W niedziele o godzinie 10.00 odbyła się prezentacja Fotoformy. Manager ds. szkoleń i rozwoju  Andrzej Grudzień przedstawił cele rozwoju Firmy i wartości, którymi kieruje się Fotoforma. Opowiedział także o programie wsparcia młodych fotografów i zachęcał ich do współpracy z Fotoformą. Duże zainteresowanie wzbudziła także specjalna oferta handlowa dla zgromadzonych na Festiwalu Wizje Natury fotografów przyrody.

Weekend 17-18 listopad szybko minął. Impreza dobiegła końca. Wizje Natury to najważniejsze wydarzenie związane z fotografią przyrody. Jak co roku Festiwal odwiedziło setki osób, którym jest bliska ta dziedzina fotografii. Wiele atrakcji przyciąga na to wydarzenie także tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z naturą w obiektywie. Festiwal co roku rośnie w siłę, to wydarzenie na skalę światową. Fotoforma jak co roku także i w 2019 będzie obecna jako partner na następnej edycji Festiwalu Wizje Natury.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium