biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Kalibrator obrazu - kiedy się go stosuje?

Kalibrator obrazu - kiedy się go stosuje?

Odpowiednio skalibrowany monitor, czyli po prostu obraz, to bardzo ważna kwestia. Zwłaszcza dla fotografów, którzy poddają swoje zdjęcia edycji w przeznaczonych do tego programach. Głównie dlatego, iż niestety nie każdy monitor pokazuje taką samą głębię kolorów, a co za tym idzie, odbiór może być przekłamany, co dodatkowo utrudni pracę. Warto więc wiedzieć, czym jest kalibrator obrazu i kiedy warto z niego skorzystać.
Kiedy wykorzystać filtr szary? Sprawdź!

Kiedy wykorzystać filtr szary? Sprawdź!

Aparaty fotograficzne są coraz nowocześniejsze i coraz lepiej radzą sobie również z kwestiami oświetlenia. W wielu przypadkach można manewrować nim niemalże w dowolny sposób, sprawiając tym samym, że nawet przy słabym świetle można uzyskać zachwycający efekt. Co natomiast zrobić w przypadku, gdy światła jest zbyt wiele? Może to być problematyczne zwłaszcza latem, gdy słońce pozostaje wysoko i grzeje przez długie godziny. W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się filtr szary.
Jak filmować z ręki bez użycia stabilizatora?

Jak filmować z ręki bez użycia stabilizatora?

Bywa tak, że nie mamy odpowiedniego sprzętu, czasu bądź warunków, aby filmować z użyciem właśnie stabilizatora. Zazwyczaj przybiera on postać statywu czy slidera, dzięki czemu uzyskujemy stabilny, klarowny obraz. Jednak jak już wspomnieliśmy, niejednokrotnie napotykamy sytuacje, w których filmowanie z ręki staje się koniecznością lub wbrew pozorom daje lepszy efekt (szczególnie przy horrorach). Jak więc robić to dobrze?
Rodzaje papieru fotograficznego - jaki wybrać?

Rodzaje papieru fotograficznego - jaki wybrać?

Niejednokrotnie myślimy, że do wydrukowania pięknego zdjęcia wystarczy nam zwykły bądź delikatnie utwardzany papier. Nic bardziej mylnego. Szybko przekonamy się o tym, drukując gotowe fotografie. Jesteśmy przekonani - nie będziesz zachwycony efektem, błyskawicznie poszukując alternatywy. Papier fotograficzny jest tutaj niezbędny, dlatego przedstawimy Ci dzisiaj kilka najważniejszych wariantów.
Zdjęcia w obiektywie rybie oko - co fotografować?

Zdjęcia w obiektywie rybie oko - co fotografować?

Obiektyw rybie oko kojarzy nam się przede wszystkim z charakterystycznie zniekształconym obrazem oraz wyjątkowo szerokim polem widzenia. Dzięki temu otrzymujemy efekt wykrzywionych linii, jak również wybrzuszenia w centralnej części kadru. Wielu początkujących fotografów zastanawia się, jak wykorzystać interesujący typ fotografowania. Przedstawimy Ci kilka sprawdzonych pomysłów
Jak pracować tylko i wyłącznie z naturalnym światłem?

Jak pracować tylko i wyłącznie z naturalnym światłem?

Trzeba pamiętać, że fotografia to przede wszystkim sztuka manipulowania światłem. Każdy doświadczony specjalista doskonale, wie jak nad nim zapanować. Jednak sprawa jest dużo prostsza, kiedy pracujemy w studio fotograficznym. Sztuczne oświetlenie ułatwia i daje zdecydowanie większe pole do manewru. Wyzwanie stanowi światło naturalne, dlatego pokażemy Ci, co zrobić, by dobrze je wykorzystać.
Filtr ochronny na obiektyw - sprawdź dlaczego warto go stosować

Filtr ochronny na obiektyw - sprawdź dlaczego warto go stosować

Filtry na obiektyw pełnią bardzo ważną rolę i często wybierane są przez, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich fotografów. Dużą uwagę przykuwają zwłaszcza tak zwane filtry ochronne, które przy okazji skutecznie zabezpieczają obiektyw. Warto wiedzieć, przed czym i dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie. Zwłaszcza że wybór takich filtrów jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb.
Aparat do zdjęć makro - jaki wybrać?

Aparat do zdjęć makro - jaki wybrać?

Wiele osób, które interesują się owadami marzy również o robieniu im bajecznych zdjęć. W takim wypadku warto zainteresować się dziedziną fotografii, jaką jest makrofotografia. Niewątpliwie jedną z najpiękniejszych rzeczy w fotografowaniu makro jest jej zdolność ukazywania pewnych aspektów świata w sposób, który całkowicie zmienia nasze spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.
Rodzaje filtrów do obiektywów - zestawienie

Rodzaje filtrów do obiektywów - zestawienie

Obecnie dostępność przeróżnych filtrów do obiektywów jest naprawdę duża. Dzięki temu każdy może dobrać dla siebie dokładnie to, czego potrzebuje. Warto więc wiedzieć, czym wyróżniają się poszczególne filtry i kiedy zdecydować się na któryś z nich. W tym celu warto po prostu przyjrzeć się ich specyfice i zastosowaniu, a zakup na pewno stanie się znacznie ułatwiony.
Monitor dla fotografa amatora - na co zwrócić uwagę

Monitor dla fotografa amatora - na co zwrócić uwagę

O czym myśli początkujący fotograf? Przede wszystkim o sprzęcie fotograficznym, takim jak obiektywy, aparaty, czy filtry. Tym samym zapominając o pobocznych kwestiach, a przecież one również są bardzo ważne! Na przykład taki monitor dla fotografa, również amatora, ma ogromne znaczenie. Najgorszym co może zrobić fotograf, który marzy o rozwoju swojej kariery, jest korzystanie z monitorów w laptopach. Warto więc wiedzieć, na jakie rozwiązanie warto się zdecydować i dlaczego dobrym pomysłem będzie wysokiej jakości monitor.
Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium