biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Dodatkowe oświetlenie planu zdjęciowego – czy warto?

Dodatkowe oświetlenie planu zdjęciowego – czy warto?

Odpowiednie oświetlenie planu zdjęciowego to jedna z podstawowych zasad, które trzeba spełnić zanim zaczniemy nagrywać. Oświetlenie jest dość indywidualną kwestą, którą trzeba dopasować do odpowiedniego nagrania. Nie zawsze mamy możliwość korzystania z naturalnego światła, dlatego często trzeba korzystać z dodatkowych lamp, które są silniejsze i bardziej skoncentrowane na danym punkcie. Stosując oświetlenie możemy nagrywać i robić zdjęcia nawet w bardzo kiepskich warunkach. Najważniejsze jest abyśmy wiedzieli w jaki sposób korzystać z dodatkowego światła.
Dodatkowe wyposażenie, które każdy fotograf powinien posiadać

Dodatkowe wyposażenie, które każdy fotograf powinien posiadać

Obecnie fotografia jest bardzo szeroko postrzegana i ma bardzo różne oblicza. Wielu fotografów eksperymentuje i tworzy niespotykane kompozycje, inni pozostają wierni klasycznemu podejściu. Niezależnie od tego jaką drogę wybierze fotograf, zawsze będzie mu towarzyszył aparat, obiektyw i inne niezbędne akcesoria. Obecnie wybór i dostęp do akcesoriów jest szeroki, jest w czym wybierać. Wielu fotografów jest świadomych tego, że do pracy z aparatem na sesjach potrzebują również nieco innego rodzaju akcesoriów.
Praca z obiektywami manualnymi

Praca z obiektywami manualnymi

Pod sporą częścią naszych testów trybu filmowego powraca w dyskusjach temat autofokusa i stosowania go przy filmowaniu. Z jednej strony współczesne układy automatycznego ustawiania i prowadzenia ostrości są naprawdę świetne i momentami potrafią zrobić rzeczy nieosiągalne dla człowieka. Z drugiej strony, może im brakować nieco filmowej "organiczności". Są też sytuacje, w których żaden automat nie zastąpi człowieka, który, w przeciwieństwie do autofokusa, jest w stanie przewidzieć co zdarzy się za chwilę, a jego pole widzenia nie jest ograniczone tym, co widzi obiektyw kamery. W niniejszym tekście opowiemy nieco o obiektywach manualnych, pracy z nimi oraz przedstawimy kilka ich praktycznych zastosowań
Lornetki do obserwacji ptaków - jaką wybrać?

Lornetki do obserwacji ptaków - jaką wybrać?

Lornetki to podstawowy sprzęt, który umożliwia dokładną obserwację ptaków. Wie o tym każdy, kto zajmuje się tym zawodowo lub hobbystycznie. W tej chwili na rynku znaleźć można naprawdę wiele modeli, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Warto jednak wiedzieć, czym kierować się podczas wyboru i ostatecznie na jaką lornetkę się zdecydować.
Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium