II edycja Warsztatów Fotografii Krajobrazowej na Morawach

II edycja Warsztatów Fotografii Krajobrazowej na Morawach

Warsztaty fotograficzne na Morawach fot. Marcin Pietraszkofot. Marcin Pietraszko

 

Fotoforma to nie tylko profesjonalny sklep ze sprzętem fotograficznym. To także zespół ludzi, którzy kochają fotografię i aktywnie ją wykonują. Sesje w Studio Fotoformy na ul. Andersa, stacjonarne szkolenia fotograficzne a także to, co najprzyjemniejsze czyli wyjazdowe warsztaty foto. Ostatnie odbyły się na Morawach.

fot. Rafał Nebelski

 

Morawy to piękna historyczna kraina we wschodniej części Czech. Słynie z wyjątkowych krajobrazów, winnic i gościnności mieszkańców. Fotoforma miała przyjemność doświadczenia tego piękna uczestnicząc w dniach 05-07.10.2018 r. w drugiej edycji warsztatów fotografii krajobrazowej zorganizowanych przez Marcina Pietraszko z Poland in the Lens i Rafała Nebelskiego z Foxrabbit. Wspieraliśmy fotografów jako prodealer Canona. Dla uczestników przygotowaliśmy duży wybór aparatów i obiektywów marki Canon. Doradzaliśmy jakiego sprzętu użyć, aby zaplanowane zdjęcia były jak najlepsze. Wybór był duży. Do dyspozycji mieliśmy np.:

Canon EF 400/2.8 L

Canon EF 300/2.8 L

Canon EF 200-400/4 L IS 1.4 EX

Canon EF 100-400/4.5-5.6 L II IS

Canon EF 16-35/2.8 L II

Canon 24-70/2.8 L II

Canon EOS 5D Mark IV

Canon EOS 1DX Mark II

Canon EOS 6D Mark II

Canon EOS 7D Mark II

I inne…

 

Na warsztatach świetna atmosfera, nawiązujemy nowe znajomości i mamy ogromną radość ze wspólnej zabawy. Ale warsztaty Marcina i Rafała to nie tylko dobra zabawa. To także trzy dni wytężonej pracy aby uchwycić aparatami Canon niepowtarzalne kadry Moraw. Wstawanie o 4 rano, aby zdążyć na wschód słońca w wybranym miejscu. Godzina fotografowania  w plenerze, powrót do hotelu, śniadanie i zaczynamy wykłady. Trochę teorii nie zaszkodzi tym bardziej, że ona dotyczy fotografii krajobrazowej. Rafał Nebelski , który jest świetnym grafikiem, pokazywał jak profesjonalnie edytować zdjęcia. Kolory, ostrość, warstwy to tylko podstawy. Największe zainteresowanie wzbudziło jak zrobić panoramy, zdjęcia nocne oraz tricki, po których fotografia wygląda jak z bajki.

 

Dla uczestników warsztatów Fotoforma zaplanowała także inne atrakcje. Wykonaliśmy pokazy przyszłych warsztatów analogowych technik szlachetnych, które będą odbywały się w Fotoformie na ul. Andersa 21 w Warszawie. Do tych celów w hotelowym pokoju zaaranżowaliśmy pracownię fotografii analogowej i ciemnię. Najpierw testowaliśmy w plenerze aparaty analogowe takie jak Wista 4x5 cali, Harman Pinhole 4x5 cali, Noon Pinhole 6x12 cm, Fujica 6x17 cm, Fujica 645 Zi, Rollei SL 66, Holga i jeszcze kilka innych. Potem cały materiał wywołaliśmy w naszej hotelowej ciemni. Negatywy, papiery wprost-pozytywowe, a na „deser” zrobiliśmy z tego cyjanotypię. Okazało się, ze większość z uczestników warsztatów wcześniej nie miała okazji spróbowania fotografii od artystycznej strony. Wielu mówiło, że sam analog jest już dla nich odkryciem, bo zaczynali swoją przygodę od fotografii cyfrowej.

 

 

Koniec dnia to następny wyjazd plenerowy. Fotografia zachodów słońca w pięknej Morawskiej scenerii. Trudno to opisać. Trzeba tam być, poczuć, przeżyć.

Zapraszamy na następne wiosenne warsztaty Marcina Pietraszki i Rafała Nebelskiego.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
CA Raty
Sklep internetowy Shoper.pl