biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Co może się przydać do statywu fotograficznego – najważniejsze akcesoria

Co może się przydać do statywu fotograficznego – najważniejsze akcesoria

Statyw stanowi niezbędny gadżet każdego fotografa, niezależnie od poziomu zaawansowania. Możemy go wykorzystać praktycznie w każdej dziedzinie fotografii. Jednak dobry trójnóg to nie wszystko. By móc z niego wygodnie korzystać warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, które wspomogą jego pracę.

Spis treści:

1.      Akcesoria do statywu – wygodne transportowanie sprzętu

2.      Akcesoria do statywu – worki obciążające

3.      Akcesoria do statywu – co warto posiadać?

Akcesoria do statywu – wygodne transportowanie sprzętu

Gdy kupujemy torbę na sprzęt fotograficzny, warto wybrać taką, która posiada dodatkowy uchwyt na statyw. W odpowiednie mocowanie wyposażone jest wiele rodzajów plecaków oraz toreb. Wybór właściwego modelu pozwoli na bezpieczne oraz komfortowe przemieszczanie się ze aparatem i wszystkim niezbędnymi akcesoriami.

Często zdarza się tak, że rozmiar trójnoga niestety nie pozwala na transportowanie go w klasycznym plecaku czy torbie na sprzęt fotograficzny. Wtedy warto zaopatrzyć się w specjalny futerał, w którym możemy przenosić również więcej niż jeden statyw. Z jego wyborem nie powinniśmy mieć problemu, to prosty gadżet, a na rynku mamy ich szeroki wybór. Przy jego wyborze przede wszystkim powinniśmy kierować się długością maksymalną. Podczas jego dopasowania powinniśmy wziąć pod uwagę długość statywu po jego złożeniu.

Akcesoria do statywu – worki obciążające

Często podczas pracy z trójnogiem wymagane jest dodatkowe zapewnienie stabilności, dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy występują niesprzyjające warunki atmosferyczne, tj. silny wiatr. Niezbędnym akcesorium są wtedy worki obciążające wypełnione wodą lub piaskiem, które wieszamy na haku statywu. Gdy jednak statyw pozbawiony jest specjalnych uchwytów, obciążniki możemy zamontować na jednej z nóg, które mogą również tworzyć przeciwwagę, gdy tylko tego potrzebujemy podczas pracy na nierównym terenie lub do uzyskania konkretnego efektu podczas robienia zdjęć. Warto wybrać obciążnik, który posiada więcej niż jedną komorę. Uzyskamy w ten sposób więcej możliwości manipulowania wagą.

Akcesoria do statywu – co warto posiadać?

Ciekawym akcesorium, które przydatne jest zwłaszcza podczas filmowania i zdjęć panoramicznych jest rączka do głowicy. Powinna być ona lekka i dopasowana do naszego sprzętu. W podstawowym ekwipunku warto również posiadać ramię montażowe (magic arm), które pozwoli na podłączenie dodatkowych akcesoriów do naszego statywu. 

Przy wyborze odpowiednich akcesoriów przede wszystkim powinniśmy kierować się ich jakością, wybierajmy sprzęt od producentów, którzy cieszą się uznaniem wśród klientów.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium