biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Czy lepiej kupić jeden softbox czy dwa?

Czy lepiej kupić jeden softbox czy dwa?

Softboxy to niezbędny element każdego studia fotograficznego. W rzeczywistości trudno byłoby znaleźć profesjonalnego fotografa, który nie ma takiego sprzętu. Co to jest softbox i dlaczego jest tak ważny dla fotografów? Dlaczego warto korzystać z zestawu dwóch softboxów? W tym artykule zagłębimy się w ten temat.

Spis treści:

  1. Co to jest softbox?
  2. Kiedy używać softboxa?
  3. Rozmiary softboxów
  4. Lepszy jeden czy dwa?

Co to jest softbox?

Softbox to urządzenie do modyfikacji światła. Jest to pudełko rozpraszające światło, które instalujesz na lampie studyjnej, aby rzucić miękkie, ale gęste światło na fotografowany obiekt. Ściany tego zrobionego z miękkiego materiału pudełka są zazwyczaj odblaskowe, aby zwiększyć intensywność światła, gdy wydostaje się ono przez przedni ekran dyfuzyjny. Ze względu na stałą, miękką jakość światła, które wytwarza, softboxy są wszechstronne i używane we wszystkich rodzajach fotografii takich jak: fotografia produktowa, portrety, żywność.

Kiedy używać softboxa?

Softboxy to najlepsi przyjaciele fotografa studyjnego. Są niezwykle wszechstronnym światłem, które można wykorzystać do fotografowania prawie każdego rodzaju obiektu. Jednym z najczęstszych powodów jego używania jest miękkie światło w kontrolowanych, często ograniczonych przestrzeniach studyjnych. Można ich jednak używać również w plenerze. Softboxy są często używane jako oświetlenie kluczowe. Ich miękkie światło sprawia, że jest to doskonałe światło wypełniające. Jest to szczególnie ważne w przypadku oświetlenia 3-punktowego. Wszystkie softboxy mają na celu wytworzenie bardziej miękkiego światła, które redukuje ostre cienie i delikatnie obejmuje cały obiekt. Jakość i kształt światła może się różnić w zależności od rodzaju, którego używasz.

Rozmiary softboxów

Softboxy są dostępne we wszystkich typach rozmiarów, ale z reguły można je podzielić na małe, średnie lub duże. Można by założyć, że duży ma większe pole światła niż mały. Co bardzo ciekawe, wszystkie trzy typy softboxów pokrywają tę samą ilość światła, zakładając, że źródła światła znajdują się w tej samej odległości od obiektu. Różnicę pomiędzy rozmiarami softboxów widać w jakości światła. Większe modele wytwarzają bardzo miękkie światło i rozmyte cienie. Mniejsze softboxy wytwarzają ostrzejsze światło i ostrzejsze cienie.

Lepszy jeden czy dwa?

Do fotografii studyjnej jako światło wypełniające jeden duży softbox w zupełności wystarczy. Dzięki niemu uzyskasz miękkie światło, które równomiernie pokryje cały fotografowany obiekt. Ostre cienie i nierówności znikną. Problem może pojawić się przy fotografowaniu obiektów w ruchu lub nagrywaniu. Wtedy, warto zaopatrzyć się w zestaw dwóch softboxów. Dzięki nim w każdym momencie obiekt będzie równomiernie oświetlony.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium