fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Czy można użyć drona przy deszczu?

Czy można użyć drona przy deszczu?

W ostatnim czasie drony cieszą się ogromną popularnością, a na ich wykorzystanie decyduje się coraz więcej osób. Zarówno profesjonalistów, którzy wykorzystują drony do swojej pracy, jak i amatorów, traktujących je jako świetną zabawę oraz doskonałą okazję do tego, aby spróbować nowy typ fotografii. Możliwości jest coraz więcej i chętnie są one wykorzystywane. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak radzić sobie w sytuacjach, w których warunki atmosferyczne nie sprzyjają mocno lataniu dronem. Co w sytuacjach, gdy pada deszcz? Czy zła pogoda jest powodem ku temu, aby całkowicie zaprzestać latania nim? A jeśli nie, to jak zabezpieczyć swój sprzęt na tyle, aby latanie było dla niego bezpieczne, a uzyskane zdjęcia czy filmy, jak najwyższej jakości?

Spis treści:

  1. O czym warto pamiętać, zanim wyleci się dronem przy kiepskiej pogodzie?
  2. Czy warto latać dronem w deszczu?
  3. Dlaczego złe warunki atmosferyczne mogą szkodzić elektronice?
  4. Jak zaplanować lot dronem w deszczu?

O czym warto pamiętać, zanim wyleci się dronem przy kiepskiej pogodzie?

Od razu warto zaznaczyć, że latanie dronem przy dużej wysokości, silnym wietrze czy opadach deszczu bądź śniegu zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem, które warto mieć na uwadze. Trudno coś w tej kwestii poradzić. Niestety z reguły elektronika nie przepada za takimi warunkami oraz sprawiają one, że urządzenia elektryczne są mniej sprawne, niżeli te, przechowywane w korzystnych warunkach. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zadbać o taki sprzęt, a także o tym, że nie można go zbytnio eksploatować właśnie w tak niesprzyjających okolicznościach natury. Oczywiście można podejść do tego z głową i, wtedy taki sprzęt powinien posłużyć dłużej i do tego o wiele sprawniej.

Czy warto latać dronem w deszczu?

W tej kwestii stanowiska są z reguły znacząco podzielone. Część użytkowników dronów twardo opowie się za tym, że latanie w deszczu nie powinno mieć miejsca, inni natomiast stwierdzą, że jest to wykonalne, ale istotne jest odpowiednie przygotowanie. W takim razie, jak jest naprawdę? Jeśli ma się taką potrzebę lub bardzo istotne nagranie do zrealizowania, można zaryzykować, ale kierując się kilkoma polecanymi poradami, które sprawią, że mimo wszystko lot będzie bezpieczniejszy, zarówno dla użytkownika, jak i dla samego drona. Dbałość o elektronikę jest bowiem bardzo ważna oraz zawsze warto stawiać ją na pierwszym miejscu, jeśli chce się, aby sprzęt posłużył jeszcze przez naprawdę długi czas.

Dlaczego złe warunki atmosferyczne mogą szkodzić elektronice?

Najważniejszą kwestią w tym przypadku, jest niestety nadmierna wilgoć. To ona przedostaje się do środka oraz niszczy wnętrze. Czasami naprawdę trudno jest tego uniknąć, ponieważ bywa to proces, który nie jest widoczny gołym okiem. Najgorsze są sytuacje, gdy na zewnątrz jest bardzo zimno, korzysta się z drona, a potem bez stopniowego ogrzania go, zabiera się go od razu do ciepłego pomieszczenia. W ten sposób dochodzi do skroplenia pary wodnej i w efekcie, do dostania się wilgoci do wnętrza elektroniki. W ten sposób uszkodzić się mogą podzespoły. Niestety taki sam finał może mieć miejsce w przypadku latania w deszczu. Również deszcz jest niebezpieczny. Zwłaszcza gdy lot trwa zbyt długo. Warto więc wiedzieć, jakie działania podejmować, aby jak najbardziej zmniejszyć ryzyko uszkodzenia. Odpowiednie podejście sprawi, że dron będzie sprawny jeszcze przez bardzo długi czas. Co więcej, dostarczy sporo radości jego użytkownikom. Pamiętajmy o tym zawsze, gdy decydujemy się na lot w trudnych warunkach.

Jak zaplanować lot dronem w deszczu?

Podstawą jest zrezygnowanie z lotu podczas burzy lub naprawdę gęstych opadów. W ten sposób praktycznie pewne jest to, że dron zostanie zepsuty lub wręcz rozbity ze względu na siłę deszczu. Aby tego uniknąć, gdy konieczne jest latanie w deszczu, warto decydować się na lot tylko przy niewielkich opadach. Mżawka nie powinna wyrządzić jeszcze tak wielu strat. Dodatkowo warto mieć na uwadze to, aby lot trwał możliwie jak najkrócej. Celem zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa w tak złożonych warunkach, należy pamiętać również o tym, aby nie latać nad ludźmi, zwierzętami czy budynkami. W razie jakiegokolwiek wypadku znacznie zminimalizuje to ryzyko wyrządzenia krzywdy. Warto też wcześniej zaplanować dokładną trasę przelotu i nie zmieniać jej spontanicznie. Dodatkowo po zakończonym już locie, bardzo istotne jest to, aby od razu z drona wyjąć baterie oraz pozostawić całość do wyschnięcia. W ten sposób będzie się miało pewność, że każda poszczególna część wyschła i będzie zabezpieczona przed kolejnym lotem. Na pewno warto to dokładnie sprawdzić przed złożeniem drona. Najlepiej jednak zrezygnować z takich przelotów, jeśli nie ma koniecznie takiego przymusu. Zwłaszcza gdy, w parze z deszczem występują dodatkowo niskie temperatury, które jeszcze bardziej mogą skomplikować daną sytuację.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium