biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Czy pory dnia wpływają na zdjęcia? Dowiedz się!

Czy pory dnia wpływają na zdjęcia? Dowiedz się!

Kiedy wybrać się na sesję...

Zdjęcia robi się w różnych godzinach. Sesje fotograficzne są ustalane w bardzo różnych momentach. To, w jakim miejscu jest słońce, ma znaczenie. W naszej strefie klimatycznej to, czy w ogóle słońce się pojawi, jest ważne. Dlatego należy mieć na uwadze to w jakim celu robione są zdjęcia, to jaką sesję zdjęciową chcemy stworzyć.

Klimat sesji

W zależności od klimatu sesji wybiera się również porę dnia, bo to jak będzie operowało słońce nawet to schowane za chmurami, jest istotne.  

Każda pora dnia pozwala na stworzenie innego klimatu sesji zdjęciowej. Poranne sesje z mglistymi porankami sprawią, że zdjęcia nabiorą tajemniczości i mrocznego thrillerowego klimatu. Zdjęcia robione, gdy poranek jest słoneczny i rześki będą świeże i bardzo energetyczne. I tak patrząc na każdą porę dnia, można dobrać odpowiednie godziny do klimatu, jaki chcemy wywołać na zdjęciu. Bo pora dnia ma znaczenie i wpływa na zdjęcia.  

Istnieje coś takiego jak złota godzina, jest to czas, który trwa godzinę po wschodzie słońca i godzinę przed zachodem słońca. Słońce w tych godzinach operuje na złoto. To sprawia, że wszystko wygląda zupełnie inaczej.  

Warto zwrócić uwagę również na to, że w zależności od pór roku światło się zmienia, a w związku z tym, zmienia się też sposób, w jaki operuje słońce. Bo najistotniejsze w związku ze zdjęciami jest słońce i to jak, dzięki niemu, naświetlone będą zdjęcia. Kiedyś mówiło się, że zdjęcia robione pod słońce nie wychodzą. Tymczasem obecnie robienie zdjęć pod słońce, to świetny sposób na zrobienie ciekawych fotografii. Wielu profesjonalnych fotografów tworzy całe sesje, w których każde ujęcie robione jest pod słońce. Efekt jest interesujący i niecodzienny. I tak też należy podchodzić do możliwości, jakie daje nam robienie zdjęć o różnych porach dnia.  W niektórych momentach pora dnia pomoże, a w innych będziemy musieli sporo się natrudzić, żeby pora dnia nie utrudniała uzyskania oczekiwanego efektu.

Dodatki  

Jeśli rzeczywiście pora dnia nam nie odpowiada i chcielibyśmy, żeby słońce inaczej operowało możemy pokusić się o blendy oraz o naświetlenie, możemy też zrobić sporo, działając przy obróbce zdjęć. Jednak naturalne światło i dobrze dobrana pora dnia sprawią, że przy zdjęciach będzie trzeba mniej działać w ramach postprodukcji.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium