biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Czym kręcić vlog? Niezbędny sprzęt dla początkujących

Czym kręcić vlog? Niezbędny sprzęt dla początkujących

Aby zacząć przygodę z nagrywaniem vlogów, nie od razu potrzeba w pełni profesjonalnego sprzętu. Jednak, z całą pewnością odpowiednie przygotowanie i świadomość, jakie elementy i narzędzia będą niezbędne, znacząco ułatwi tworzenie filmów wysokiej jakości. To dlatego warto sprawdzić, jaki sprzęt dla początkujących będzie niezbędny.

Spis treści:

  1. Jaki aparat warto wziąć pod uwagę?
  2. Mikrofon - bez niego film może być trudny w odbiorze
  3. Dobre światło to podstawa
  4. Inne dodatki niezbędne w pracy vlogera

Jaki aparat warto wziąć pod uwagę?

Na pewno dla nikogo nie będzie zaskoczeniem fakt, iż w pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć aparat lub kamerę. Warto zadbać o to, aby był to sprzęt wysokiej jakości, ponieważ to właśnie dzięki niemu uzyskać będzie można jasny i czysty obraz, który z przyjemnością będzie się oglądało. Jest to bardzo ważne zwłaszcza na początku swojej kariery vlogera, ponieważ ułatwia przyciągnięcie nowych widzów i zachęcenie ich do tego, aby zostali na naszym kanale na dłużej. Warto więc sprawdzić dostępne w aparacie funkcje, oraz jego generację i możliwości.

Mikrofon - bez niego film może być trudny w odbiorze

Mikrofon przez wielu odbierany jest jako dodatek zbędny, który można dokupić w późniejszym czasie. Warto jednak pamiętać o tym, że szumy lub słaba słyszalność potrafią skutecznie zniechęcić do oglądania filmu, co skutkować będzie utratą odbiorców. Mikrofon pozwala poprawić słyszalność, zwłaszcza, wtedy gdy są to vlogi, które w głównej mierze opierają się na opowiadaniu. Dzięki dobremu mikrofonowi uniknąć można także szumów, które często pogarszają komfort słuchania. Jeśli nagrania realizowane będą także na zewnątrz, dobrze jest zaopatrzyć się w osłonę przeciwwietrzną, która delikatnie wycisza.

CTA - Jakiego aparatu potrzebujesz do kręcenia vlogów? Sprawdź naszą ofertę!

Dobre światło to podstawa

Co można zrobić, gdy światło dzienne jest niewystarczające? Ciemny i ziarnisty obraz na pewno nie przekonają widzów. Zwłaszcza na początku kariery. W takim przypadku warto zainwestować w blendę, albo w tak zwany ring, który tworzy oświetlenie przy pomocy ledów. Dzięki temu twarz jest dobrze doświetlona, a efekt bardzo naturalny. Sprawdza się to zwłaszcza podczas tworzenia w domowych warunkach.

Inne dodatki niezbędne w pracy vlogera

Dobrej jakości aparat, mikrofon i oświetlenie to podstawa, ale nie jedyne dodatki, które przydadzą się podczas realizacji wideo. Kręcąc filmy w domu, z całą pewnością warto zdecydować się na stabilny statyw, który pozwoli uniknąć drgań i ułatwi ostrzenie. Przenośny i mniejszy statyw może sprawdzić się także podczas realizacji filmów poza miejscem zamieszkania.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium