biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Dlaczego warto kupić dodatkowy mikrofon do filmowania?

Dlaczego warto kupić dodatkowy mikrofon do filmowania?

Co zrobić, aby nagrany film był w pełni profesjonalny? Istnieją kwestie, o które koniecznie należy zadbać, aby wideo przyciągało uwagę i było wysokiej jakości. Osoby, które planują zająć się tym na poważnie, z całą pewnością powinny zainwestować w dobrej jakości mikrofon do nagrywania. Dlaczego jest to tak ważne, sprawdź poniżej!

Dlaczego warto zainwestować w dodatkowy mikrofon do filmowania?

Jest to pytanie, nad którym na pewno zastanawia się każdy, kto planował kręcenie reportaży, filmów, czy vlogów zamieszczanych na popularnych stronach internetowych. Dodatkowy mikrofon jest bowiem znacznie wyższej jakości, niżeli te, które dołączane są do aparatów. Dzięki nowemu mikrofonowi zdecydowanie poprawi się głos w filmie, co będzie o wiele przyjemniejsze dla odbiorcy. Przede wszystkim będzie on słyszał wszystko dobrze i wyraźnie, a po drugie, wyciszone zostaną szumy, oraz dalsze dźwięki. Warto jednak wiedzieć, jaki mikrofon wybrać do konkretnej produkcji, aby uzyskać taki efekt, o jakim się marzy.

Mikrofony przeznaczone do kręcenia vlogów

Kontent wrzucany do internetu jest coraz wyższej jakości. Głównie za sprawą rozwijającej się technologii. Nic więc dziwnego, że idąc tym tokiem myślenia, odbiorcy również stają się coraz bardziej wymagający. Często rezygnują oni ze słuchania i oglądania vloga, ponieważ nagrany został zbyt cicho lub w tle pojawiają się nieprzyjemne szumy. Tego wszystkiego można jednak uniknąć na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest dość skomplikowany i czasochłonny. Na pewno wymaga wprawy, a polega on na osobnym nagrywaniu dźwięku, który zostanie podłożony pod film. Drugim sposobem jest po prostu inwestycja w czuły mikrofon wysokiej jakości, który przymocować można do aparatu, czy telefonu i w ten sposób uzyskać czysty dźwięk przyjemny dla słuchacza.

Specjalny mikrofon do tworzenia produkcji filmowych

Jeszcze inne mikrofony sprawdzą się podczas tworzenia produkcji filmowych, w których również jakość odgrywa znaczącą rolę. Przy kręceniu scen dialogowych, z całą pewnością najbardziej sprawdzą się mikrofony kierunkowe. W ten sposób mikrofony wyłapują jedynie słowa kierowane w ich kierunku, a znacząco wyciszają tło. Dzięki temu można lepiej zrozumieć bohaterów i nie doświadczać nieprzyjemnych szumów. Specjalna osłona pozwala także wyciszyć wiatr, co sprawia, że jakość dźwięku będzie na najwyższym poziomie. Warto zainwestować w dobrej jakości mikrofon, który sprawi, że cała nagrana produkcja będzie bardziej profesjonalna i przyjemna w odbiorze przez jej widza.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium