biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Do jakich zdjęć potrzebujesz profesjonalnego aparatu

Do jakich zdjęć potrzebujesz profesjonalnego aparatu

Zdawać by się mogło, że w ostatnim czasie telefony komórkowe całkowicie zawładnęły światem fotografii. Są lekkie i każdy na pewno ma je przy sobie, co sprawia, że fotografować można w każdej dowolnej chwili. Jest to wygodniejsze i sprawdza się w wielu codziennych sytuacjach. Na przykład, wtedy gdy wyjeżdża się na wakacje i nie chce się zabierać ze sobą zbyt wiele sprzętu, bo nie pozwala na to na przykład limit bagażu, choć przecież i tak wielu pasjonatów fotografii wybiera aparat.

 

Spis treści:

  1. Fotografowanie przyrody - tutaj telefon komórkowy może sobie nie poradzić
  2. Zdjęcia w ruchu na przykład z rozgrywek sportowych
  3. Zdjęcia w niesprzyjającym świetle
  4. Wysokiej jakości zdjęcia z wakacji
  5. Zdjęcia komercyjne - bez profesjonalnego sprzętu ani rusz

 

Fotografowanie przyrody - tutaj telefon komórkowy może sobie nie poradzić

Każdy, kto planuje fotografować przyrodę, zwłaszcza gdy mowa o zwierzętach, które przecież z reguły pozostają w ciągłym ruchu, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że tutaj telefon komórkowy może niestety polec i nie wywiązać się z zadania. Profesjonalny aparat z najlepiej dodatkowymi obiektywami, pozwoli uzyskać odpowiednie ostrzenie, głębie obrazu oraz jego wielowymiarowość. Niestety również kwestia zoomowania w telefonach komórkowych nie jest na najwyższym poziomie, ponieważ obraz traci na jakości. Wykorzystanie profesjonalnych, dedykowanych obiektywów pozwala na lepsze rezultaty w fotografii w każdych warunkach.

Dobrej jakości aparat na początek - jak go wybrać?

Zdjęcia w ruchu na przykład z rozgrywek sportowych

Uchwycenie rozgrywek sportowych to nie lada wyzwanie, które może sprawić trudność nawet doświadczonym fotografom. Zwłaszcza jeśli, mówimy o sportach wyjątkowo aktywnych, w których uczestnicy cały czas pozostają w ruchu. Współczesne telefony radzą sobie z tym coraz lepiej, ale nadal nie jest to efekt, jaki można uzyskać, posługując się profesjonalnym aparatem. W takich sytuacjach zdecydowanie warto wybrać dobrej jakości body i obiektyw, a następnie ustawić aparat na statywie, co zapobiegać będzie ewentualnym drganiom i w efekcie, rozmazaniem obrazu. Ten trik warto znać i stosować przy każdej tego typu okazji!

Zdjęcia w niesprzyjającym świetle

Czym jest niesprzyjające światło? W gruncie rzeczy może to być, zarówno światło w środku dnia, które jest ostre i trudne do okiełznania, jak i światło popołudniowe, które maluje się na niebie wieloma różnymi barwami. W obu przypadkach niezbędne może okazać się wykorzystanie dobrej jakości aparatu, który poradzi sobie z szybko zmieniającym się światłem i pozwoli na wykonanie wyjątkowych ujęć nawet, wtedy gdy na pierwszy rzut oka będzie ono mocne i telefon by sobie z nim nie poradził.

Wysokiej jakości zdjęcia z wakacji

Czy na wakacjach potrzebny będzie wysokiej jakości aparat, który sprawnie uchwyci każdy detal? To niewątpliwie sprawa mocno indywidualna. Wielu osobom wystarczy sam telefon komórkowy, zwłaszcza że, i one cechują się coraz wyższą jakością i możliwością uchwycenia dosłownie wszystkiego. Bardziej wymagające osoby, z całą pewnością docenią jednak możliwości, jakie dają aparaty fotograficzne. Zwłaszcza te nowszej generacji, które bogate są w liczne funkcje, dają wiele możliwości, a dodatkowo można bez problemu dołączyć do nich wybrany obiektyw. Dzięki temu bez problemu, w dosłownie kilka chwil, swoje body od aparatu zamienić można w profesjonalny sprzęt do portretów bądź krajobrazów.

Zdjęcia komercyjne - bez profesjonalnego sprzętu ani rusz

Niestety nie ma co się czarować. Trudne byłoby wykonanie profesjonalnych ujęć komercyjnych bez wspomagania się aparatem fotograficznym. Zwłaszcza gdy, pracuje się w niekorzystnych warunkach, a wszelkie detale i szczególiki odgrywają naprawdę dużą rolę. Na dodatek trudno wyobrazić sobie profesjonalnego fotografa, który pracuje przy użyciu tylko smartfona, choć kiedyś jeden słynny fotograf udowodnił, że i tak można, a efekty będą, jak najbardziej ok! Niemniej jednak posługiwanie się tylko telefonem komórkowym, mogłoby naprawdę utrudnić cały proces i rezultat tego byłby raczej marny. Fotograf, który pracuje przy produkcji zdjęć komercyjnych, czyli takich, które wykorzystane zostaną przy różnych kampaniach, z reguły powinien zainwestować nieco w swój sprzęt. Liczy się nie tylko dobrane i dobrej jakości body, ale i obiektywy, które można do niego dołączyć. Warto zastanowić się przez moment nad tym, czego faktycznie najbardziej się potrzebuje. Wszystko zależy od charakteru danej branży i tego, jakie ujęcia chce się tworzyć. Możliwości jest przecież tak wiele. Oprócz tego należy przyjrzeć się różnego rodzaju tłom fotograficznym w ciekawych kolorach, a może nawet i wzorach. Przy ich pomocy tworzyć będzie można oryginalne efekty. Warto zainwestować także w specjalną lampę ze światłem ledowym, która pozwoli odpowiednio doświetlić fotografowane przedmioty także, wtedy gdy warunki nie są do końca sprzyjające. Oprócz tego oczywiście takie podstawy jak statyw czy pomocnicze, uniwersalne blendy odbijające światło, gdy zajdzie taka potrzeba.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium