biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Dron zimą - czy się sprawdzi?

Dron zimą - czy się sprawdzi?

W ostatnim czasie latanie dronem stało się bardzo popularne. Niewątpliwie jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, w jakich warunkach i okolicznościach lata się najlepiej. Oczywiście wiele zależy, chociażby od warunków atmosferycznych, jakie panują podczas lotu. Na pewno w przypadku bezchmurnego nieba oraz dość ciepłych dni, latanie dronem jest o wiele prostsze, a co za tym idzie, również bezpieczniejsze. Problem może pojawić się, wtedy gdy wieje silny wiatr lub pada deszcz. Utrudnienia mogą być związane także z zimową pogodą. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób przygotować się do latania zimą i czy na pewno jest to tak dobry pomysł, jak mogłoby się wydawać! Podpowiadamy.

Spis treści:

  1. Dlaczego korzystanie z drona zimą może być kłopotliwe?
  2. Niskie temperatury nie są sprzymierzeńcem dronów
  3. Niebezpieczne są również opady śniegu
  4. Sprzęty elektroniczne nie lubią wilgoci

Dlaczego korzystanie z drona zimą może być kłopotliwe?

Zmienność pór roku jest nieunikniona. Tak samo, jak zmiany pogody, które mogą okazać się znaczącym utrudnieniem u osób, które planują latanie dronem. Czasami mówi się wręcz, że zima to najmniej korzystny ku temu czas. Dlaczego? Bardzo niskie temperatury nie wpływają najlepiej na elektronikę i jej stan, przez co może zostać ona uszkodzona. Cała lub poszczególne części. Do tego dochodzi również kwestia opadów śniegu oraz silnego wiatru. Korzystanie z drona w takich warunkach może być zdecydowanie bardziej skomplikowane, jak i wręcz niebezpieczne, ponieważ istnieje duże ryzyko uszkodzenia. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób najlepiej przygotować się do latania dronem zimą, aby było to wszystko bezpieczne oraz prawidłowo dopasowane. Bez tego ani rusz!

Niskie temperatury nie są sprzymierzeńcem dronów

No właśnie. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, o czym było powyżej, aczkolwiek w bardziej rozbudowany sposób. Niestety niskie temperatury nie są sprzymierzeńcem dronów i mogą powodować awarie. W jakich temperaturach drony sprawdzają się najlepiej? Zdecydowanie służą im okolice 20 stopni Celsjusza. Poniżej, czyli tak około 15 stopni Celsjusza, zwiększyć się może wewnętrzna oporność akumulatora. W ten sposób dochodzi również do spadku pojemności rozładowania oraz przyspieszonego spadku podczas rozładowywania. Jeśli to napięcie spadnie gwałtownie podczas lotu, chociażby do 3V na celę, dron może mieć znaczący problem z kontynuacją lotu na maksymalnej prędkości. Jeśli ten stan będzie się nasilał, dojść może do awarii zasilania, a urządzenie po prostu spadnie. Takie niebezpieczeństwo istnieje zwłaszcza wtedy gdy, lata się dość wysoko i daleko. Przez to dodatkowo będzie trudno go znaleźć, gdy zaliczy przymusowe lądowanie.

Szukasz dobrej jakości dronów? Sprawdź, jakie modele są obecnie polecane i najlepsze na rynku!

Niebezpieczne są również opady śniegu

Choć ostatnie zimy przyzwyczaiły nas raczej do dość łagodnych przebiegów, śnieżne dni mogą przydarzyć się zawsze. W takich przypadkach lepiej jest zrezygnować z lotów dronami. Dlaczego? Zimno, silny wiatr i opady śniegu to fatalne połączenie, które może się skończyć w kiepski sposób. Przede wszystkim nadmierne opady mogą doprowadzić do awarii systemu kontroli lotu. Zarówno śnieg, jak i lód są w stanie przysłonić czujniki kontroli, co utrudni sterowanie dronem, a także ocenę wysokości czy znajdujących się na trasie przeszkód. Okazuje się, że dość negatywne może być również nadmierne odbijanie się światła. Na przykład, wtedy gdy jest bardzo jasno, świeci słońce, a jednocześnie dookoła znajduje się sporo śniegu i lodu.

Sprzęty elektroniczne nie lubią wilgoci

Kolejną kwestią jest również to, że niestety sprzęty elektroniczne nie najlepiej reagują na zwiększoną wilgoć. Nie radzą sobie z tym aparaty i kamery. Również drony mogą mieć trudności. Wilgoć niestety bardzo sprawnie przenika do obudowy, co może doprowadzić do uszkodzenia właściwie wszystkich systemów. Szczególnie niebezpieczne są gwałtowne zmiany ciepła, czyli na przykład bezpośrednie wnoszenie drona do ciepłego pomieszczenia, po tym, jak wcześniej latał na niskich temperaturach. W ten sposób dojdzie do zalania kropelkami wody całej wewnętrznej elektroniki, potencjalnie doprowadzając do spięcia oraz całkowitego jej zepsucia. Zmienna temperatura i wilgotność mogą doprowadzić do tego, że obiektyw zacznie parować, a co za tym idzie, jakość nagrania znacząco się pogorszy. W ten sposób nie uda się przygotować najlepszych materiałów i oczywiście będzie to widoczne. Właśnie dlatego należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o swojego drona, jeśli planuje się latać nim również zimą. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby nie miał on gwałtownych przeskoków temperatur, aby wnętrze nie wilgotniało. Oprócz tego istotne jest to, aby nie latać, wtedy gdy, temperatury są naprawdę niskie, kiedy jest silny wiatr, a także, gdy opady śniegu są znaczące. W takich przypadkach najlepiej jest poczekać na to, aż warunki atmosferyczne ulegną pewnej poprawie. Wyjdzie to na dobre, czego efekty będą widoczne, a sprzęt bezpieczny!

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium