biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Dysk dla fotografa - jaki wybrać

Dysk dla fotografa - jaki wybrać

W przypadku fotografa dysk odgrywa bardzo istotną rolę i warto się w niego zaopatrzyć już na samym początku fotograficznej przygody. Daje to pewność, że zdjęcia zostaną odpowiednio zapisane i będą bezpiecznie znajdować się właśnie na dodatkowym dysku. Zwłaszcza że, obecnie dopasować można dla siebie pojemność takiego nośnika danych, jak i wszystkie pozostałe opcje, dobierając tym samym sprzęt dosłownie skrojony do swoich potrzeb.

 

Spis treści:

  1. Jaki dysk twardy będzie najlepszy dla fotografa?
  2. Dysk zewnętrzny - jaki dysk wybrać dodatkowo?
  3. Dysk SSD czy HDD? Jakie są główne różnice?
  4. Wydajność dysków SSD i HDD wynika z ich budowy

 

Jaki dysk twardy będzie najlepszy dla fotografa?

Obecnie aparaty fotograficzne stały się tak popularne, że na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych wariantów. To od poszczególnych modeli zależy również, w jakim formacie zapisują się wykonane zdjęcia. To dlatego, jak najbardziej należy wiedzieć, jaki dysk twardy sprawdzi się u konkretnego fotografa. Do najpopularniejszych formatów zdjęć, niewątpliwie należą JPEG, RAW i sRAW. Każdy fotograf samodzielnie ustala format, a od tego formatu zależy, jak wiele miejsca zajmie na dysku. To dlatego osoby, które fotografują dużo i w wysokiej jakości, zdecydowanie powinny zastanowić się nad nośnikiem pamięci o bardzo dużej pojemności.

Dysk zewnętrzny - jaki dysk wybrać dodatkowo?

Chcąc, aby wszystkie fotografie zapisane były w bezpiecznym miejscu, jak najbardziej należy zdecydować się również na dodatkowy dysk zewnętrzny. Zwłaszcza że, obecnie te urządzenia są stosunkowo lekkie i niewielkich rozmiarów, co ułatwia nawet ich przenoszenie. Dysk zewnętrzny pozwoli również odciążyć komputer, co jest bardzo ważne, ponieważ komputer czy laptop z zapchaną pamięcią, nie będzie działał na najwyższych obrotach, co może się odbić bardzo negatywnie na jego ogólnej sprawności.

Nie wiesz, na jaki dysk się zdecydować? Porównaj między sobą dyski SSD i HDD, by wybrać ten, dopasowany do Twoich potrzeb!

Dysk SSD czy HDD? Jakie są główne różnice?

Z reguły, wybierając nowy nośnik pamięci, większość osób bierze pod uwagę SSD lub HDD. Główna różnica, która od razu rzuca się w oczy i daje mocno po portfelu, jest taka, że dyski SSD i HDD różnią się między sobą również ceną za jednostkę pamięci oraz szybkością samego działania. To właśnie ona może ostatecznie przekładać się na wybór konkretnego modelu. Jeśli budżet, którym się dysponuje, jest wysoki, jak najbardziej warto zdecydować się na szybko działający i w pełni nowoczesny dysk SSD. Te talerzowe nigdy nie osiągną takiej szybkości działania i ładowania jak właśnie wspomniany SSD. Ułatwia on również obróbkę bezpośrednio z podłączonym dyskiem. W ten sposób osoby, które działają bardzo intensywnie, czyli dużo kręcą, a jeszcze więcej obrabiają, są w stanie znacząco zaoszczędzić czas oraz wszystko wykonywać nie tylko w lepszej jakości, ale i znacznie sprawniej.

Jeśli jednak nie chce od razu inwestować się w bardzo drogi dysk, a ten ma stanowić raczej pewnego rodzaju wsparcie, jak najbardziej zdecydować się można na dysk HDD. Sprawdzi się on zwłaszcza przy przechowywaniu zdjęć w bezpiecznym miejscu.

Wydajność dysków SSD i HDD wynika z ich budowy

Z całą pewnością warto wiedzieć, z czego wynika wydajność obydwu tych dysków i tego, że działają one w różnej od siebie szybkości. Przede wszystkim HDD to tradycyjny dysk talerzowy, który znany jest na rynku od bardzo dawna. Posiada on elementy ruchome, które niestety przekładają się właśnie na szybkość działania podzespołu. Nie można jej dodatkowo dowolnie zwiększyć. To dlatego SSD traktowane są jako dyski przyszłości. Są szybkie, sprawne i pozwalają na podejmowanie wielu zadań z ich płaszczyzny. To doskonała opcja dla każdego fotografa, który tworzy naprawdę dużo ujęć w doskonałej jakości i chce od razu móc je edytować i na nie wpływać. Niemniej jednak oba dyski sprawdzą się, w zależności od aktualnych potrzeb oraz preferencji i dlatego trzeba mieć na uwadze oba te modele, podczas dokonywania zakupów.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium