biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Etui na karty SD - czy warto?

Etui na karty SD - czy warto?

O tym, że etui na karty SD znacznie ułatwiają pracę każdego fotografa, chyba nikomu nie trzeba mówić. Tutaj chodzi przecież nie tylko o kwestie organizacyjne, które sprawiają, że wszystkie karty znajdują się w jednym miejscu i nie mają prawa się zgubić, ale i o kwestie bezpieczeństwa. Karta, która zamknięta jest w etui, daje pewność, że nie ulegnie zniszczeniu, zalaniu, ani omyłkowemu złamaniu. Wszystko to sprawia, że fotograf może czuć się bezpieczniej i pewniej. Oczywiście jednak etui, w których zamknięte zostaną karty, koniecznie musi spełniać pewne kryteria, o których wspominamy poniżej.

Spis treści:

  1. Dlaczego etui na karty SD jest mile widziane?
  2. Wzmocnione etui, czyli pełnia bezpieczeństwa
  3. Efektowne etui wykonane z tkaniny i zapinane na rzep
  4. Etui z miękkiego tworzywa, w kształcie piórnika
  5. Przezroczyste etui na jedną kartę

Dlaczego etui na karty SD jest mile widziane?

Karty SD same w sobie są stosunkowo odporne na zniszczenia, ale ich niewielkie wymiary sprawiają, że wystarczy chwila nieuwagi i karta może się najzwyczajniej w świecie zgubić, a tego przecież nikt by nie chciał! Zwłaszcza gdy wcześniej zdążył już wykonać sesje fotograficzne, które się na niej zapisały. W takim przypadku najlepszą alternatywą okazują się właśnie praktyczne etui, w których zamknąć można swoje karty i zawsze mieć je przy sobie. Obecnie te etui naprawdę zachwycają swoim wyglądem, a przy okazji wykonane są w taki sposób, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. To dlatego dostępne są, zarówno modele wodoodporne, jak i takie, które zabezpieczą karty przed gwałtownymi wstrząsami. Warto wiedzieć, które z modeli faktycznie warte są szczególnej uwagi i należy w nie zainwestować.

Wzmocnione etui, czyli pełnia bezpieczeństwa

Jednym z najlepszych modeli będzie sztywne etui, które jest dodatkowo solidnie wzmocnione. Dzięki temu nie ma żadnych szans, aby któraś z kart samoistnie wypadła, czy też się złamała. Takie etui będzie strzałem w dziesiątkę dla osób, które dużo się przemieszczają. Najczęściej takie etui wykonane jest z twardego, dodatkowo wzmocnionego plastiku. Do tego dochodzi kwestia gumowej, bądź silikonowej wytłoczki na karty, która zabezpiecza przed ich przesuwaniem się. Jest to bowiem niezwykle praktyczne, a przy okazji karty nie obijają się o siebie. Niektóre z takich etui pomieszczą w sobie nawet kilkanaście kart SD. Z tego też powodu jest to najlepsze możliwe rozwiązanie w przypadku aktywnych fotografów. Takie etui jest oczywiście również w pełni wodoodporne, a także wstrząsoodporne. Niemniej jednak, wyjmując kartę z takiego etui, zachować należy szczególną ostrożność. Dlaczego? Ponieważ są one tak mocno zabezpieczone, że nieumiejętne ich wyjmowanie może niestety skutkować ich uszkodzeniem. Warto zachować delikatność.

Efektowne etui wykonane z tkaniny i zapinane na rzep

A może by tak zdecydować się na etui, które swoim wyglądem przypomina nieco portfele z lat 90. ubiegłego wieku? Z całą pewnością taki dodatek zwróci na siebie uwagę i zainteresuje niejedną osobę. Takie rodzaje etui z reguły w środku posiadają oddzielne, zapinane kieszonki, które umożliwiają wygodne przechowywanie kart SD, tak aby nie uległy one zniszczeniu. Dużym atutem takiego etui jest również to, iż w prosty sposób można przypiąć je, chociażby do szlufki w spodniach, albo do pokrowca fotograficznego. W ten sposób można mieć absolutną pewność, iż karty nie zgubią się i zawsze będą pod ręką, wtedy gdy będzie niezbędna ich wymiana.

Szukasz idealnego etui do przechowywania swoich kart? Na pewno te będą strzałem w dziesiątkę!

Etui z miękkiego tworzywa, w kształcie piórnika

Taki modny i oryginalny gadżet na pewno zainteresuje wielu. Już sam kształt piórnika sprawia, iż całość wygląda bardzo nietypowo, a przy okazji jest bardzo wygodna i praktyczna, ponieważ taki piórnik można schować na przykład do torebki, czy plecaka i zawsze mieć pod ręką, a jednocześnie być pewnym, że karty są odpowiednio zabezpieczone, dokładnie tak, jak trzeba. Warto zwrócić uwagę na to, aby to etui było zapinane na suwak, a w środku znajdowały się wygodne kieszonki.

Przezroczyste etui na jedną kartę

Przezroczyste etui, które przeznaczone są jedynie na jedną kartę, z całą pewnością są bardzo praktyczne, ponieważ zajmują niewiele miejsca. Jest to również ochrona bardzo ekonomiczna, ponieważ tego typu zabezpieczenia najczęściej dodawane są przez producentów, podczas zakupu. Jednak ze względu na swój charakter, nie jest to najbardziej polecane etui na rynku. Głównie dlatego, iż plastikowe zapięcie łatwo się rozregulowuje, co sprawia, że samoistnie się otwiera, albo w ogóle łamie i nie da się go już ponownie zamknąć. Osoby, które dodatkowo mają przy sobie dużo innych akcesoriów, często wskazują też na to, że zabezpieczoną w ten sposób kartę, bardzo łatwo można zgubić. Warto więc pozostać czujnym i zdecydować się raczej na nieco inne zabezpieczenie, które sprawi, że przechowywane karty będą znacznie bezpieczniejsze i na pewno nie ulegną żadnym uszkodzeniom mechanicznym, ani tym bardziej zalaniu, czy szkodliwemu działaniu promieni UV.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium