biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Fotografia analogowa powraca do łask?

Fotografia analogowa powraca do łask?

Fotografia analogowa zdecydowanie na nowo zaczyna cieszyć się sporym uznaniem. Głównie dlatego, że daje ona wbrew pozorom wiele możliwości i pozwala uzyskać doskonałe i przede wszystkim bardzo oryginalne efekty. Na pewno fotografii analogowej powinien spróbować każdy, kto lubi tworzyć i zajmuje się klasyczną fotografią na co dzień. Może być to bardzo miłe urozmaicenie.

Spis treści:

  1. Czym jest fotografia analogowa?
  2. Analogowe zdjęcia bez upiększania
  3. Jak fotografować aparatem analogowym?

Czym jest fotografia analogowa?

Ostatnie lata to znaczący wzrost zainteresowania fotografią analogową. Jednak nie każdy, kto zainteresowany jest tym tematem, naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, czym dokładnie ta fotografia analogowa jest i kiedy warto się na nią zdecydować. Aparaty analogowe, czyli aparaty na kliszę, z całą pewnością mają swój niepowtarzalny urok i pozwalają otrzymać rezultaty, które byłyby niemożliwe do uzyskania poprzez wykonywanie fotografii klasycznym modelem aparatu.

Analogowe zdjęcia bez upiększania

Największym plusem zdjęć wykonanych aparatem analogowym jest to, że nie można ich wystylizować, nałożyć filtrów czy edytować. Zdjęcie wychodzi surowe, pozbawione obróbki, ukazujące dokładnie taki kadr, jaki miało się przed oczami. Dla wielu osób jest to największa zaleta, ponieważ takie fotografie niezaprzeczalnie mają w sobie coś wyjątkowego. Zwłaszcza że, w ostatnim czasie coraz więcej osób odchodzi od przestylizowanych zdjęć, właśnie na rzecz prostoty i ujęć prawdziwego życia.

Szukasz sprawdzonego sprzętu do tworzenia oryginalnych zdjęć analogowych? Zobacz, co mamy w ofercie!

Jak fotografować aparatem analogowym?

Warto też zaznaczyć, że fotografowanie aparatem analogowym znacznie różni się od fotografowania zwykłą cyfrówką. Także dlatego, że do aparatu analogowego konieczne jest włożenie specjalnej kliszy, a także odpowiednie ustawienie względem fotografowanych przedmiotów, bądź osób. Również dlatego, iż w przypadku aparatów analogowych, nie ma możliwości modyfikowania ustawień, tak jak w modelach cyfrowych. Klisze do aparatów analogowych mogą różnić się między sobą nie tylko wielkością, ale i czułością na światło, co jest bardzo ważne, ponieważ analogiczny aparat nie ma ustawień ISO. Jeśli na przykład wybierzemy kliszę do fotografowania w pochmurny dzień i fotografować będziemy przy pełnym słońcu, zdjęcia najpewniej wyjdą po prostu prześwietlone. Obecnie do wyboru są, zarówno starsze, jak i bardziej nowocześniejsze aparaty analogowe, które nawiązują do dawnych tradycji.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium