biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Fotografia pod wodą - niezbędny sprzęt

Fotografia pod wodą - niezbędny sprzęt

Ochrona sprzętu

Żeby robić ciekawe zdjęcia pod wodą należy nie tylko dobrze pływać, ale także doskonale znać sprzęt, który się ze sobą bierze, bowiem warunki, które panują na głębokościach bywają naprawdę trudne. Najważniejszym aspektem, z którym musimy się zmierzyć jest ochrona sprzętu, nie powinno nikogo dziwić to, że czasami obudowa podwodna jest droższa od samego korpusu aparatu.  Zanim ruszysz z aparatem pod wodę sprawdź czy sprzęt ochronny na pewno jest dobrze założony, czy wszelkie klipsy są dobrze zatrzaśnięte, a uszczelki na pewno nie odstają. Poświęć na to trochę czasu, pośpiech jest złym doradcą, a najmniejszy błąd może kosztować Cię sporą sumę. Po wyjściu z wody również upewnij się, że żadna kropla nie dostała się w niepożądane miejsce. W końcu od zastosowania się do zaleceń instrukcji zależy bezpieczeństwo Twojego aparatu.

Jaki sprzęt wybrać?

Jeżeli masz w planach zająć się profesjonalnie podwodną fotografią warto postawić na jakość i od razu wybrać sprzęt do tego przystosowany. Niektóre modele pozwalają nam na robienie zdjęć do 10 m pod powierzchnią, taką ofertę posiadają Pentax i Olympus. Gdy jednak wolisz pozostać przy swoim sprzęcie dobrze dobrana obudowa pozwoli Ci na wykonywanie zdjęć nawet do 60 metrów pod wodą.

Obiektyw- dlaczego jest taki ważny?

Dobór odpowiedniego obiektywu jest niezwykle istotny. Musimy mieć na uwadze fakt, że podstawowym problemem po zejściu pod wodę jest pozorne wydłużenie ogniskowej obiektywu. Woda w tych okolicznościach działa jak soczewka skupiająca, skąd ciężko o fotografię szerokokątną. Pod wodą warto zrezygnować z używania zooma, na korzyść zbliżenia się do zainteresowanego obiektu. W ten sposób nie tylko wypełnimy kadr, ale również zwiększymy ilość światła docierającą do matrycy.

Lampa błyskowa- niezbędne, dodatkowe oświetlenie

Woda pochłania stosunkowo dużo światła, co zdecydowanie utrudnia nam fotografowanie z dalszej odległości. Dlatego tak ważne jest, by dostarczyć dodatkowe światło, które wydobędzie niesamowite podwodne kolory. Gdy wybieramy lampę błyskową musimy zwrócić uwagę nie tylko na jej moc, ale także kąt rozbłysku światła i sposób synchronizacji błysku.

Fotografia podwodna odpowiednie przygotowanie

Podwodna fotografia nie należy do najprostszych zadań, wymaga odpowiedniego sprzętu i przygotowania, jednak nie jest to zadanie niewykonalne, wystarczy odrobina samozaparcia, by móc uwieczniać piękno podwodnej fauny i flory.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium