biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Fotografia ślubna - kiedy wyczuć dobry moment?

Fotografia ślubna - kiedy wyczuć dobry moment?

Fotografia ślubna wbrew pozorom jest bardzo wymagającą dziedziną fotografii. Dlaczego? Ponieważ dane fotografie muszą zostać wykonane w odpowiednim momencie, powtórki już nie będzie. To dlatego tak istotne jest to, aby wyczuć odpowiedni moment i po prostu go uchwycić. W tym przypadku fotograf powinien posiadać już spore doświadczenie i być odpowiednio przygotowanym do swojego zadania. Dużą rolę odgrywają również pomocne akcesoria i dialog z młodą parą, gdyż dzięki temu lepiej ustalić można plan współpracy, oczekiwania i przebieg sesji na przykład w trakcie przyjęcia weselnego. W ten sposób zdjęcia na pewno wyjdą jeszcze lepsze, niż się zakładało.

Spis treści:

  1. Fotografia ślubna jest niczym opowiadanie historii
  2. Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na parkiecie
  3. Sesja aranżowana, zarówno z gośćmi, jak i z młodą parą
  4. Uchwyć najcenniejsze emocje
  5. Zaaranżuj fotograficzne zabawy
  6. Bądź przygotowanym na wszystko

Fotografia ślubna jest niczym opowiadanie historii

Robiąc zdjęcia ślubne, fotograf powinien skupiać się nie na poszczególnych ujęciach, ale przede wszystkim na opowiadaniu historii miłości dwójki osób. To dlatego powinien poznać ich nieco wcześniej, zadać im przynajmniej kilka pytań, postarać się lepiej zrozumieć ich relację i historię. Dzięki temu wykonane ujęcia będą pełne magii i stanowić będą niezwykle personalną pamiątkę. Za pomocą zdjęć tworzyć można niepowtarzalne narracje. Jak najbardziej warto mieć to na uwadze i w pełni wczuć się w swoją rolę.

Szukasz dobrej jakości aparatu fotograficznego? Sprawdź, co mamy w ofercie!

Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na parkiecie

Wielu fotografów ślubnych ma tendencje do tego, aby fotografować jedynie osoby, które znajdują się na parkiecie. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób można mieć zapewnione naprawdę żywiołowe ujęcia, które wywołają wiele emocji. Nie można jednak zapomnieć o osobach, które z jakichś względów nie chcą lub nie mogą szaleć na parkiecie. Właśnie dlatego fotograf ślubny powinien przechadzać się po całej sali i wyszukiwać historie i ujęcia tam, gdzie są ludzie. Para młoda, jak i goście na pewno będą zadowoleni z tego, że każdy znalazł się na pamiątkowych zdjęciach,

Sesja aranżowana, zarówno z gośćmi, jak i z młodą parą

Na pewno dobrym pomysłem będzie również samodzielne stworzenie sobie odpowiedniego momentu, który na zdjęciach będzie wręcz spektakularny. Nie wiesz jak? Po prostu zaaranżuj sesję, która nadzorować będziesz od początku do końca. Zbierz gości w jednym miejscu, albo zabierz na zdjęcia samą młodą parę i jedynie najbliższe jej osoby. Takie zdjęcia na pewno będą świetną pamiątką i wyjdą spektakularnie. Wykorzystać można różne akcesoria i dodatki. Jeśli to możliwe, zaleca się również wyjście w plener! To znacząco odmieni charakter fotografii. Zwłaszcza jeśli, aktualnie na zewnątrz jest przepiękna pogoda. W ten sposób o wiele łatwiej będzie otrzymać satysfakcjonujące światło.

Uchwyć najcenniejsze emocje

Uroczystości takie, jak właśnie wesela czy śluby, z reguły obfitują w całą paletę wszelakich emocji. Radość, łzy wzruszenia czy niepohamowany entuzjazm to tylko niektóre z nich. Dobry fotograf na pewno sobie z tym poradzi i umiejętnie uchwyci je na swoich fotografiach. Aby tak się stało, cały czas trzeba pozostać jak najbliżej ludzi i obserwować ich reakcje i sposób wyrażania emocji. Chyba nikomu nie trzeba więc tłumaczyć, że to właśnie ujęcia, które przedstawiają prawdziwe życie, prawdziwe uczucia, są zdecydowanie najcenniejsze. Kiedy najczęściej można uchwycić fotograficznie takie momenty? Przede wszystkim w kluczowych momentach, zarówno ślubu, jak i wesela. Na przykład, wtedy gdy państwo młodzi składają przysięgę małżeńska, albo podczas podziękowań dla rodziców, które najczęściej mają miejsce w połowie lub pod koniec wesela. Czujny fotograf ślubny, z całą pewnością doskonale uchwyci wszystkie te momenty i malujące się na twarzach uczucia.

Zaaranżuj fotograficzne zabawy

Podczas wesel bardzo często odbywają się rożnego rodzaju gry i zabawy, które wcześniej wybrane i zaakceptowane zostały przez młodą parę. W związku z tym warto także zaproponować coś od siebie, będąc fotografem. Wszelkiego rodzaju fotograficzne quizy i zabawy pozwolą skutecznie zaangażować gości, a przy okazji wykonać im nieco ciekawych zdjęć. Oczywiście wcześniej warto ustalić ten fakt z młodą parą, aby podczas wesela nie było żadnych nieporozumień.

Bądź przygotowanym na wszystko

Podczas sesji, zarówno ślubnych, jak i weselnych, dobrze jest być przygotowanym na dosłownie wszystko, czyli zawsze mieć przy sobie niezbędne akcesoria, które ułatwią tworzenie unikatowych ujęć. O jakich akcesoriach mowa? Na pewno dobrym wyborem będzie wykorzystanie odpowiednio dobranej blendy - zwłaszcza podczas słonecznych dni. Oprócz tego na sali może się sprawdzić dobrej jakości, mocna lampa błyskowa, która daje naturalne światło. Świetnie spiszą się także wymienne obiektywy, które można dowolnie dopasowywać w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć, a także od konkretnego miejsca, w którym się fotografuje.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium