biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Fotografia sportowa – jak uchwycić idealny moment

Fotografia sportowa – jak uchwycić idealny moment

Fotografia sportowa nie należy do najprostszych. Jest to bowiem dziedzina, która łączy w sobie wiele innych: portret, życie codzienne czy reportaż. By uchwycić idealny moment musimy nieźle się napracować i wykazać sporym refleksem. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak uwiecznić idealny moment.

Spis treści:

1.      Jaki sprzęt do fotografii sportowej.

2.      Na co zwrócić uwagę wykonując sportowe fotografie.

3.      Fotografie sportowe to emocje.

Jaki sprzęt do fotografii sportowej?

Fotografia sportowa bez wątpienia jest jedną z najbardziej specyficznych dziedzin fotografii. Obiekty, którym wykonujemy zdjęcia przeważnie znajdują się w ciągłym ruchu. Co zdecydowanie utrudnia zadanie, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z fotografią. Na szczęście na ratunek przychodzi odpowiednio dobrany sprzęt fotograficzny.

Oto funkcje, na które należy zwrócić uwagę wybierając aparat do fotografii sportowej:

·      Autofocus – to mechaniczne i automatyczne ustawienie ostrości. Jego użycie sprawia, że wykonywanie zdjęć w ruchu jest o wiele prostsze i szybsze. Warto zwrócić uwagę na ilość czujników krzyżowych. Im większa ich liczba, tym szybciej i precyzyjniej zostaje ustawiona ostrość obrazu.

·      Tryb seryjny – inaczej zwany trybem szybkiego fotografowania, pozwala na wykonywanie serii kilku, a nawet kilkudziesięciu zdjęć w bardzo krótkim czasie. Aparat do fotografii sportowej powinien mieć szybkość tryby seryjnego w okolicach 5kl/s – 10kl/s.

Na co zwrócić uwagę wykonując sportowe fotografie?

Sprzęt pełni bardzo ważną rolę podczas fotografii sportowej, jednak należy zwrócić uwagę także na inne aspekty, które będą miały wpływ na jakość naszych zdjęć. Przy fotografowaniu warto pamiętać, że sport nie sprowadza się wyłącznie do aktywności fizycznej. Twoim zadaniem jest uchwycenie emocji, towarzyszących danej dyscyplinie. Oprócz sportowców pokaż także trybuny wypełnione kibicami, na których twarzach znajdziemy prawdziwe doznania!  Ponadto skup się na tym, by fotografować krótkimi seriami. Profesjonalne aparaty pozwalają rejestrować obrazy z duża częstotliwością. Najlepiej jednak, gdy będziesz fotografował krótkimi seriami z maksymalną szybkością, jaką ma do zaoferowania aparat. Pozwoli to na zarejestrowanie mniej podobnych do siebie zdjęć oraz zapobiega to przepełnieniu bufora.

Fotografia sportowa  to emocje!

Fotografia sportowa nie należy do najprostszych, ale może przynieść wiele radości. Pozwala na uczenie się przewidywania ruchów, a doświadczenie zdobyte w tej dziedzinie możemy wykorzystywać w innych rodzajach fotografii. Sport to bardzo obszerna tematyka. Możemy fotografować całe drużyny lub indywidualnych zawodników. Często mamy za zadanie uwiecznić różne emocje, radość z wygranej, a jednocześnie smutek z przegranej. Dlatego tak ważne w tej dziedzinie jest wykazanie się kreatywnością oraz refleksem. 

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium