biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Fotografowanie architektury - mini poradnik

Fotografowanie architektury - mini poradnik

Ważny jest sprzęt i umiejętności

Istotny przy tworzeniu zdjęć architektury jest sprzęt. Oczywiście telefonami komórkowymi można zrobić dziś bardzo wiele. Zdjęcia tworzone smartfonami wychodzą czasem lepiej niż typową lustrzanką. Jednak istotne jest, żeby znać się na parametrach sprzętu. Znając możliwości sprzętu fotograficznego można zrobić świetne zdjęcia. Jednak trzeba przysiąść i sprawdzić, jakie rzeczywiście dany sprzęt fotograficzny posiada.  

Nie można pomijać kwestii związanych z umiejętnościami fotografa. Można mieć świetny sprzęt, a nie umieć zrobić dobrego zdjęcia. Zapoznając się z możliwościami aparatu, czy to standardowego, czy to w telefonie trzeba robić zdjęcia przy różnych ustawieniach. Warto również nie zapominać o warunkach pogodowych, które mają bardzo duży wpływ na to, jak wygląda zdjęcie, a dokładniej jak wyglądają konkretne miejsca.

Architektura w mieście

Każde miasto ma plan zagospodarowania przestrzennego. Jednak nie trzeba go znać. Wystarczy wyruszyć w miasto i się rozejrzeć. Dobrze popatrzeć przez obiektyw na różnego rodzaju budynki. Popatrzeć na nie z odpowiedniej wysokości, zmieniać perspektywę. Obejrzeć wszystko o różnych porach dnia. Chodzić i patrzeć i widzieć świat w kadrach. Tylko tak można dostrzec ciekawe fotograficzne rozwiązania. Znając ogół, można powoli dostrzegać szczegóły i skupiać się na nich.

Albumy ze zdjęciami

Warto oglądać zdjęcia fotografów. Albumy ze zdjęciami mogą pomóc znaleźć sposób na odkrycie architektury na nowo. Dobrze oglądać zdjęcia, by móc zobaczyć, w jaki sposób spoglądać na miasto. Piękne albumy ze zdjęciami architektonicznymi potrafią inspirować i mogą być też dobrą lekcją szukania odpowiedniego światła, znalezienia odpowiedniego punktu i momentu na zrobienie zdjęcia.  

Zacznij tam gdzie jesteś

Architektura jest wszędzie. Nie trzeba zmieniać miejsca pobytu. Warto popatrzeć na to, co jest wokół i znaleźć czas na robienie zdjęć. A później na ich oglądanie. Trzeba działać i próbować. Najlepiej uczyć się próbując robić zdjęcia. Warto dzielić się zdjęciami na portalach społecznościowych, by dowiedzieć się od innych, co jest w porządku, a co można byłoby poprawić. Warto znaleźć grupy, gdzie amatorzy i profesjonaliści dzielą się wskazówkami dotyczącymi zdjęć.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium