biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 10x0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Fotografowanie sztucznych ogni - jak osiągnąć najlepsze efekty

Fotografowanie sztucznych ogni - jak osiągnąć najlepsze efekty

Wybierz odpowiednie miejsce

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale wybór odpowiedniego miejsca jest bardzo ważny. Dlatego zwolennicy fotografowania fajerwerków powinni pojawić się we wskazanym miejscu znacznie wcześniej, by zająć najlepszą pozycję. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej lokalizacji? Przede wszystkim musi być oddalona od centrum pokazów, by świetlne wzory mogły zmieścić się w kadrze. Fotograf zdecydowanie musi unikać tłumów, by żadna postać w kluczowym momencie nie zasłoniła mu widoków.

Konieczny jest statyw

Statyw to element konieczny do wykonania dobrych zdjęć fajerwerków. Praca będzie polegała na długim czasie naświetlania, a więc trzeba skutecznie unieruchomić aparat. Podczas sylwestrowej nocy zapewne nikt nie będzie chciał nosić ze sobą dużych, pełnowymiarowych statywów, więc warto wyposażyć się w jakikolwiek trójnóg- wystarczy nawet, mały. Ważne, by utrzymał ciężar aparatu z obiektywem.

Dobór parametrów

Fotografowane na niebie sztuczne ognie są bardzo jasnymi obiektami, dlatego podczas ustalania parametrów aparatu, należy wybrać najniższą możliwą czułość urządzenia ISO (np.100). Dodatkowo ostrość powinna być ustawiona na nieskończoność. W momencie gdy fajerwerki okażą się niedoświetlone lub przepalone, wartość przysłony musi zostać zwiększona albo zmniejszona. Ważne jest by, korekty dokonywać już po pierwszym zdjęciu. Własnoręczne ustawienie przysłony jest bardzo istotne, dlatego ważne jest, by wybrać tryb manualny w aparacie. Lampa błyskowa oraz autofocus podczas fotografowania fajerwerków muszą pozostać wyłączone. By nieco ułatwić sobie zadanie fotograf może wybrać ustawienia tematyczne Sztuczne ognie lub Krajobraz nocy. Pamiętaj też o wybraniu odpowiedniego balansu bieli. Najlepiej gdy skorzystasz z trybu Oświetlenie żarowe, które odda naturalne kolory fajerwerków.

Do dzieła!

Najbardziej efektowne sztuczne ognie zawsze pojawiają się na koniec pokazu, dlatego ważne jest byś nie wyczerpał miejsca na karcie pamięci już na samym początku. Trudno jest przewidzieć rozwój sytuacji na pokazie, więc na pewno będziesz zmuszony wykonywać wiele zdjęć. Podczas robienia fotografii ważne jest eksperymentowanie, więc próbuj różnych ustawień, by uzyskać jak najbardziej zadowalający efekt.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium