biogo.pl

Szanowni Państwo w związku z dużą ilością zamówień mogą wystąpić 1-2 dniowe opóźnienia w ich realizacji. Dziękujemy za cierpliwość. Pozdrawiamy - zespół Fotoforma

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak fotografować chmury? Sprawdź!

Jak fotografować chmury? Sprawdź!

Niejednokrotnie szukamy inspiracji na dobre zdjęcie, myśląc, że już wszystkie nasze pomysły uległy wyczerpaniu. Zapominamy jednak o tym, co najprostsze. Głowa do góry, a zobaczysz zdecydowanie więcej. Chmury z pozoru stanowią bardzo romantyczny oraz melancholijny obraz, ale uwierz nam, że możesz ukazać je w niezwykle różnorodny sposób. Sprawdź, jakie pomysły przygotowaliśmy właśnie dla Ciebie.

 

Spis treści:

  1. Chmury jako główny bohater urokliwego krajobrazu
  2. Uwiecznij obłoki i ich zmienność barw
  3. Wykorzystaj siłę odbicia
  4. Wykorzystaj ciekawe akcesoria
  5. Fotografowanie chmur nocą
  6. Miej cierpliwość

 

Chmury jako główny bohater urokliwego krajobrazu

Podczas tworzenia krajobrazów często nawet nieświadomie uwzględniamy w nim chmury, które nadają klimat całemu zdjęciu. Należy zawsze wziąć pod uwagę też inne czynniki takie jak odpowiednie naświetlenie czy konkretne skomponowanie innych elementów ujęcia. Jednak postaraj się, aby głównym bohaterem całości były właśnie chmury. W trakcie wykonywania zdjęć krajobrazowych nie pomijaj wzięcia ze sobą porządnego statywu. Ten sprawi, że obraz stanie się statyczny i ustabilizowany. Jeżeli mielibyśmy zalecić Ci pozostałe akcesoria, zakup także filtry optyczne. Wersje połówkowe oraz szare. Te pozwalają fotografowi zapanować nad światłem, czyniąc efekt finalny bezsprzecznie lepszym. Teraz jedynie bądź cierpliwy, obserwuj aktualną pogodę, a następnie wykreuj coś wyjątkowego.

Uwiecznij obłoki i ich zmienność barw

Niby sprawa jest dosyć oczywista, ale pamiętajmy, że obłoki nie przybierają tylko koloru białego. Mamy do czynienia z całą paletą barw dzięki zjawisku zmiennej sytuacji pogodowej. Przede wszystkim zachody i wschody słońca, kiedy chmury wydają się być czasami wręcz czerwone. Innym przykładem są burzowe obłoki, a właściwie należałoby powiedzieć w tym wypadku groźne kłęby chmur. Te przybierają zazwyczaj ciemny kolor, natomiast towarzystwo piorunów rozświetla obraz, urozmaicając zdjęcie o dodatkowe efekty świetlne.

Jeżeli szukasz wysokiej jakości aparatów do między innymi fotografowania chmur - sprawdź naszą ofertę!

Wykorzystaj siłę odbicia

Kałuże oraz tafle stawu czy jeziora kryją w sobie niesamowity obraz. Odbijające się obłoki mogą sprawić, że stworzymy nietypowy klimat ujęcia i oryginalny efekt. Nigdy nie wiemy, co zauważymy w danym odbiciu. Możemy więc być pozytywnie zaskoczeni. Naszym zdaniem pomoże Ci też obiektyw typu rybie oko, ponieważ masz realny wpływ na szersze pole widzenia. Całość prezentuje się znacznie lepiej. Bez obaw, jesteśmy pewni, że odkryjesz nowe pokłady inspiracji. Eksperymentuj oraz czerp radość z fotografii. Ciekawych pomysłów na tego typu ujęcia warto też szukać w internecie.

Wykorzystaj ciekawe akcesoria

W ostatnim czasie fotografie, których głównym bohaterem są właśnie chmury, stały się prawdziwym hitem. Można wykorzystać do nich naprawdę ciekawe akcesoria, które dodatkowo dopełnią całość i sprawią, że każdej ujęcie będzie po prostu oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. W takim przypadku, na jakie akcesoria warto się zdecydować? Tutaj po części sprawdzi się opcja z estetycznym odbiciem, o którym było już co nieco w powyższym akapicie. Tyle, że zamiast korzystać z naturalnych rodzajów odbicia, wystarczy skorzystać bezpośrednio z lustra. To świetny sposób, aby zrobić sobie urokliwe zdjęcia na tle chmur. Z takiego rozwiązania w ostatnim czasie korzystało wiele blogerek, które chciały uzyskać niepowtarzalne efekty swoich sesji. Zwłaszcza po dodaniu nieco obróbki, efekty potrafią przejść najśmielsze oczekiwania. Oczywiście warto poczekać na nieco pochmurne dni, aby móc uzyskać o wiele lepszy efekt i to już przy pierwszej próbie uchwycenia chmur!

Fotografowanie chmur nocą

Czy fotografowanie chmur nocą w ogóle jest możliwe? Oczywiście, że tak, ale i w tym przypadku należy się odpowiednio do tego przygotować. Już na wstępie wspomnimy o tym, że nocne niebo z reguły jest magiczne i zachwycające, a więc fotografowanie go, z całą pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. Aby jednak mieć pewność, że nocne ujęcia wyjdą bezbłędne, warto zabrać ze sobą jeden z najbardziej użytecznych akcesoriów w przypadku fotografa, czyli statyw. Bez niego trudno byłoby zdziałać takie cuda! Zamontowanie aparatu na statywie sprawi, że na fotografii nie będzie żadnych widocznych rozmazań, poruszeń czy nieestetycznych szumów, a tak mogłoby się stać z tego prostego względu, że do nocnego fotografowania, najczęściej niezbędne jest ustawienie wysokiej czułości światła. Dzięki temu można jednak uchwycić wiele struktur takich chmur i ich różnorodności pod względem kolorystyki.

Miej cierpliwość

Podczas fotografowania chmur, tak naprawdę wiele zależne jest od aktualnej pogody. To dlatego, decydując się na wykonywanie zdjęć nieba, warto uzbroić się w cierpliwość. Czasami dopiero któreś ujęcie z rzędu okaże się tym właściwym i warto być na to przygotowanym. Niemniej jednak pochmurne niebo, z całą pewnością zawsze zrobi niemałe wrażenie, a zdjęcia będą po prostu artystyczne i zachwycające.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium