fotoforma.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak robić zdjęcia Instaxem? Sposoby na ładne fotografie

Jak robić zdjęcia Instaxem? Sposoby na ładne fotografie

Fotografowanie przy pomocy Instaxa jest coraz popularniejsze. To niewielki aparat fotograficzny, który pozwala na tworzenie oryginalnych ujęć, gdziekolwiek się znajdziesz. W sam raz na wakacyjny wyjazd czy spotkanie ze znajomymi, gdy chcesz, aby fotografia wydrukowała się od razu. W ten sposób możesz ją oprawić lub włożyć do albumu wraz z innymi fotografiami z Instaxa i tworzyć niezapomniane, namacalne wspomnienia. Podpowiadamy zatem, w jaki sposób robić zdjęcia z Instaxem, które będą odpowiednio dopracowane i zachwycą każdego. Zarówno wtedy gdy robisz je w nocy, jak i wtedy, gdy fotografujesz w ciągu dnia.

Spis treści:

  1. Jak robić zdjęcia Instaxem, czyli co nieco o samej kompozycji
  2. Jak zrobić ładne zdjęcia Instaxem w ciągu dnia?
  3. Jak robić dobre zdjęcia Instaxem również wieczorem i w nocy?
  4. Trenuj jak najwięcej i nieustannie fotografuj

Jak robić zdjęcia Instaxem, czyli co nieco o samej kompozycji

Niezależnie od tego, jakim sprzętem fotografujesz, kompozycja odgrywa ogromną rolę. To właśnie ta przemyślana i dobra technicznie sprawi, że zdjęcie będzie wyjątkowe. Zdjęcia z Instaxa wychodzą najczęściej mniejszych formatów, niż z klasycznych aparatów fotograficznych, a więc tym bardziej musisz zwrócić na to swoją uwagę, planując kompozycję. Postaraj się, aby obiekt czy osoba, która interesuje cię najbardziej, znalazła się w centralnej części planu. Dzięki temu masz pewność, że nie utniesz jej i będzie odpowiednio widoczna. Jak robić zdjęcia Instaxem, aby były one prawidłowo skomponowane? Postaraj się, żeby cały kadr był w jakiś sposób zapełniony. Dzięki tej metodzie nawet niewielkie zdjęcie będzie ciekawe. Pamiętaj też o kwestiach kolorystycznych. Warto zadbać o to, aby fotografowany obiekt czy też osoba, odznaczała się kolorystycznie od tła. W ten sposób całość wyjdzie wyraźna.

Jak zrobić ładne zdjęcia Instaxem w ciągu dnia?

Oczywiście to, w jaki sposób podejdziesz do fotografii, znacząco zależy od tego, czy fotografujesz w ciągu dnia, czy może w nocy. Zależnie od pory dnia, przestrzegać musisz innych zasad kompozycji i naświetlenia. W ten sposób nie będziesz musieć martwić się o rezultaty. Światło za dnia daje większe możliwości wykonania pięknego zdjęcia, ale nie stanowi gotowej receptury. Należy wiedzieć, w jaki sposób je wykorzystać i ustawić się podczas fotografowania, aby faktycznie uzyskać najlepsze rezultaty. Pamiętać należy o tym, że bardzo ostre słońce i brak chmur, nie zawsze działają na korzyść fotografa. Najlepiej byłoby, jeśli dodatkowo zabrałbyś ze sobą blendę, która odbije nadmiar słońca i sprawi, że obiekt czy osoba zostanie odpowiednio doświetlona, ale nie prześwietlona. Różne wielkości i kolory blendy sprawiają, że nie powinno być żadnej trudności z jej dopasowaniem do swoich potrzeb. W takim razie, jak zrobić ładne zdjęcie Instaxem w ciągu słonecznego dnia? Możesz zdecydować się na działanie w cieniu. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, abyś zarówno ty jako fotograf, jak i twój model, obydwaj znajdywali się w cieniu. Tylko w ten sposób zdjęcie wyjdzie spójne i estetyczne. Kolejną ważną kwestią jest to, aby nigdy nie fotografować pod słońce. To najprostszy sposób na to, aby prześwietlić fotografię, a przecież nie o to nam chodzi. Praca ze światłem nie należy do najłatwiejszych, ale jest oczywiście możliwa. Wystarczy odrobinka wprawy i obserwacji.

Jak robić dobre zdjęcia Instaxem również wieczorem i w nocy?

Fotografie wykonane wieczorem czy wręcz w nocy, z całą pewnością mają swój niepowtarzalny klimat i trudno się z nimi równać. Jeśli jesteś miłośnikiem właśnie takich kadrów, koniecznie musisz wiedzieć, jak robić dobre zdjęcia Instaxem również wtedy, gdy na zewnątrz jest prawie lub całkiem ciemno. Na pewno pomocnicze w tym będą miejskie światła. Na ich tle każde zdjęcie wyjdzie oryginalnie. Trudno się z tym nie zgodzić! Zwłaszcza że takie światła potrafią malowniczo się rozmazać, co stworzy niepowtarzalny charakter miejskiej fotografii. Jednak nie zawsze ma się aż takie możliwości. Jak działać w innych przypadkach? Pamiętaj, że wtedy, gdy będzie absolutnie ciemno, nie wyjdzie ci żadne zdjęcie Instaxem. Możesz próbować doświetlić kadr telefonem komórkowym lub jego lampą błyskową. Oprócz tego, w fotografii wieczornej wykorzystaj wnętrza. Ciekawe zdjęcia zrobisz na domówce czy imprezie. Dodatkowe światła nadadzą koloru, a twój model będzie widoczny.

Trenuj jak najwięcej i nieustannie fotografuj

Jak to mówią – trening czyni mistrza. Dokładnie tak jest i w tym przypadku. Warto fotografować dużo i chętnie. Zarówno obiekty, jak i poszczególne osoby. W ten sposób zobaczysz, jak pada światło i na co zwracać uwagę. Im więcej zdjęć wykonasz, tym lepiej będzie ci to szło. Nie zniechęcaj się, gdy rezultaty nie od razu będą dokładnie takie, o jakich marzysz.

Aparat Instax to świetny dodatek dla miłośników fotografii. Za jego pomocą stworzysz wiele unikatowych kadrów. Zobacz, który będzie dla ciebie najlepszy!

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium