biogo.pl

W dniu 10.04 - Salon Warszawa Andersa 21 i BOK czynne do 16:00

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak szybko zgrać zdjęcia z aparatu na komputer?

Jak szybko zgrać zdjęcia z aparatu na komputer?

Wybrałeś się na sesję w plenerze albo wycieczkę, zacząłeś robić zdjęcia i... cóż to, karta zapełniona? W takiej sytuacji znaleźli się nawet najlepsi fotografowie. Aby jej uniknąć lub sprawić, by więcej się nie wydarzyła, warto zgrywać zdjęcia i filmy z aparatu na komputer od razu po powrocie do domu. Jak tego dokonać szybko i wygodnie? Istnieje kilka sposobów, które poznasz właśnie dziś.

Zgrywanie zdjęć z aparatu na komputer poprzez kabel USB

Kiedy kupujesz aparat fotograficzny, w komplecie otrzymujesz drobne akcesoria, w tym ładowarkę i kabel do przesyłania zdjęć i filmów na komputer bądź laptop. Korzystanie z niego to podstawowy sposób przesyłania danych. Transmisja jest szybka i bezpośrednia, zwłaszcza gdy kabel i port USB są nowej generacji, np. USB 3.0.

Słabą stroną kabla USB jest tendencja do uszkodzeń. Długi przewód może ulec przytrzaśnięciu, a wtyczka obluzowaniu. Na szczęście kable USB można zakupić w niskich cenach. Warto wybierać te krótkie (im dłuższy przewód, tym większa szansa na uszkodzenie), bo są łatwe w transporcie, a postawienie aparatu tuż obok komputera nie stanowi problemu. Upewnij się tylko, że drugie złącze w kablu odpowiada portowi w aparacie. Zobacz np. Lexar JumpDrive C25I (USB 3.0/Lightning) 32 GB, który został dodatkowo wyposażony w bank pamięci.

Zgrywanie zdjęć z aparatu na laptop poprzez kartę SD

Wiele nowoczesnych laptopów poza portami USB, HDMI i internetowym ma slot na karty pamięci. To wygodne rozwiązanie wyklucza konieczność korzystania z przejściówek. Wystarczy wyciągnąć zapełnioną kartę pamięci z aparatu, włożyć do laptopa, i gotowe.

Może się zdarzyć, że karta pamięci nie będzie pasować do slotu. Co wtedy? W Fotoformie zamówisz kartę MicroSD razem z adapterem SD, np. w zestawie karta pamięci Lexar 633X MICROSDXC UHS-I HS + adapter 32 GB. Taki adapter jest uniwersalny i pasuje do każdej karty MicroSD, bez względu na producenta.

Zgrywanie zdjęć z aparatu na komputer poprzez czytnik kart pamięci

Pracujesz na komputerze stacjonarnym albo laptopie bez slotu kart pamięci? Nic nie szkodzi. Dla takich użytkowników jak Ty powstały czytniki kart pamięci, czyli "obudowy", w które wkłada się karty pamięci, a następnie podłącza do komputera, najczęściej poprzez port USB. Czytnik współpracuje z każdą kartą pamięci o określonym rozmiarze, bez względu na producenta. W Fotoformie zamówisz np. zestaw karta pamięci Lexar Pro 1000X microSDHC 150 MB/s 32 GB + czytnik USB.

Bardziej rozbudowane czytniki, takie jak Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot Reader, umożliwiają przesłanie zdjęć i filmów z kart różnego rodzaju, m.in. UDMA Compact Flash, SDXC, SD UHS-I (SD 3.0), CF, SD, SDHC.

Przesyłanie zdjęć z aparatu na komputer poprzez Bluetooth bądź Wi-Fi

Jeżeli w aparacie fotograficznym dostępny jest moduł transmisji bezprzewodowej – najczęściej Bluetooth, rzadziej Wi-Fi – zdjęcia i filmy prześlesz na komputer, laptop bądź inne urządzenie multimedialne właśnie w ten sposób. Nie będziesz musiał pamiętać o noszeniu kabla ani kupować czytników kart pamięci. Uwaga jednak: w zależności od szybkości łącza internetowego ten sposób może okazać się najwolniejszy.

Przykładowe aparaty z dostępną transmisją bezprzewodową:

Obejrzyj asortyment marki Lexar: karty pamięci, czytniki i kable do przesyłania danych. Uniknij problemu przepełnionej karty w czasie fotografowania poza domem!

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium