biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

 • Kontakt
 • O nas
 • Status zamówienia
Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Zdecydowałeś się na słuchawki bezprzewodowe, dzięki którym unikniesz plątaniny kabli? Przekonaj się, jakie podstawowe kryteria powinny spełniać dobre, trwałe słuchawki bezprzewodowe. A może chcesz jeden z modeli o dodatkowych funkcjach? W dzisiejszym artykule napisaliśmy również o nich. Zapraszamy do lektury!

Słuchawki bezprzewodowe to nie tylko słuchawki Bluetooth

Kupując słuchawki bezprzewodowe, staniesz przed wyborem rodzaju transmisji sygnału. Mimo iż najpopularniejsze są słuchawki Bluetooth, w rzeczywistości to tylko jedna z dostępnych opcji. W asortymencie popularnych marek znajdziesz:

 • słuchawki bezprzewodowe z transmisją radiową, w których komunikacja z urządzeniem odtwarzającym muzykę odbywa się za pośrednictwem sygnału radiowego (2.4 GHz). Mimo iż dają dźwięk lepszy jakościowo względem słuchawek Bluetooth, mogą powodować szumy bądź opóźnienia,
 • słuchawki Bluetooth, czyli uniwersalne i możliwe do połączenia z rozmaitym sprzętem multimedialnym: od MP3, przez telefon, po telewizor. Z uwagi na kompresję dźwięku ich praca wiąże się z lekką stratą jakości,
 • słuchawki Wi-Fi o doskonałym zasięgu i maksymalnym ograniczeniu zakłóceń sygnału z zewnątrz. Trzeba jednak pozostawać w sieci Wi-Fi,
 • słuchawki bezprzewodowe na fale podczerwone, niestety mające poważne ograniczenia pod względem zasięgu działania. To słuchawki bezprzewodowe starej generacji, obecnie spotykane sporadycznie.

Słuchawki bezprzewodowe douszne lub nauszne

Trudno ustalić, które słuchawki bezprzewodowe są lepsze: wkładane do uszu czy opierające się na głowie. Wszystko zależy od tego, do czego będziesz je wykorzystywał. W sporcie lepiej sprawdzą się douszne, zwłaszcza z zakładkami za ucho (np. słuchawki JBL Under Armour Sport Wireless Pivot). W domu – do grania w gry czy oglądania filmów – wygodniejsze będą nauszne słuchawki bezprzewodowe z wysokim stopniem tłumienia hałasu z zewnątrz (np. słuchawki nauszne JBL Live 650BTNC).

Zasięg i czas działania słuchawek bezprzewodowych

Kolejne istotne aspekty to zasięg działania, zwłaszcza jeśli słuchasz muzyki z telefonu bądź laptopa, np. podczas sprzątania mieszkania, oraz czas działania. Wiesz, że słuchawki bezprzewodowe mogą działać trzy godziny, a mogą dziesięć i dłużej? Diametralnie różny może też być ich czas ładowania. Aby przedłużyć czas działania słuchawek, wybierz model z etui ładującym, np. słuchawki JBL Free X, w których czas słuchania został przedłużony do... 24 h!

Dodatkowe funkcje słuchawek bezprzewodowych

 1. Podczas słuchania muzyki wykonujesz ćwiczenia fizyczne? Wybierz słuchawki bezprzewodowe z klipsem do ubrań, np. słuchawki JBL Endurance PEAK.
 2. Słuchasz muzyki przede wszystkim na zewnątrz? Sięgnij po słuchawki bezprzewodowe odporne na wilgoć i wodę, odporne także pot (można w nich nawet pływać!). Obejrzyj np. słuchawki JBL Endurance DIVE.
 3. Najwięcej swobody zapewnią Ci słuchawki bezprzewodowe bez kabla, ograniczone do elementu wkładanego do ucha, takie jak słuchawki JBL Reflect Flow.
 4. Lubisz nauszne słuchawki bezprzewodowe? Sięgnij po składane. Są wygodne w przenoszeniu i zachodzi mniejsze ryzyko uszkodzenia ich. Przykład? Słuchawki JBL Live 500 BT!
 5. Pamiętaj też, że przez niektóre słuchawki po sparowaniu z telefonem da się przeprowadzić rozmowę. Sprawdź, czy oglądany przez Ciebie model ma wbudowany mikrofon.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium