biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jak zrobić film slow-motion?

Jak zrobić film slow-motion?

Dzięki coraz lepszej jakości obiektywów, mamy więcej możliwości na uchwycenie najpiękniejszych chwil w naszym życiu. Nie potrzebujemy już profesjonalistów do robienia najwyższej jakości zdjęć i filmów w życiu codziennym. Między innymi takie efekty jak slow-motion w filmach mogą być bez problemu stworzone przez każdego z nas.

Co to jest slow-motion?

Zdarza się, że chcemy uchwycić każdy szczegół w trakcie kręcenia filmów. Szczególnie wtedy, kiedy akcja jest dynamiczna, tak jak przy okazji nagrywania jazdy na deskorolce, czy też w trakcie uprawiania innego sportu. Wtedy potrzebujemy mechanizmu, który pozwoli nam uchwycić każdy moment dynamicznej sceny. Takim mechanizmem jest właśnie slow-motion. Można go uzyskać na wiele sposobów, a właściwie obecnie każde urządzenie mające w swoim rozbudowanym arsenale funkcję kręcenia filmów, posiada także opcję nagrywania w zwolnionym tempie. Ujęcia w slow-motion z pewnością dodadzą ciekawych i niezwykłych efektów każdej produkcji filmowej, nawet tej amatorskiej.

Jak proste jest zrobienie takiego filmu?

Niezależnie od tego, czy korzystamy z aparatu, kamery, czy ze smartfona, powinniśmy mieć w podstawowym wyposażeniu możliwość nagrywania filmów slow-motion. Wystarczy ustawić parametry wideo na określoną liczbę klatek na sekundę. Minimalną liczbą klatek do uzyskania w miarę zadowalającego efektu jest 50-60, jednak nawet niektóre urządzenia mobilne mają możliwość wygenerowania aż do 960 klatek na sekundę! Nie należy zapominać o jakości filmu, która musi iść w parze ze slow-motion. W przeciwnym wypadku, faktycznie będziemy mogli wykryć detale na zwolnionym tempie filmu, aczkolwiek nie będą one aż tak wyraźne, jakbyśmy tego oczekiwali.

Obróbka po nagraniu

Nie trzeba rzecz jasna modyfikować nagrania za pomocą aparatu, czy też smartfona. Można przetransferować nasz film na komputer i obrobić go dopiero na swoim laptopie, czy pececie. Zarówno systemy operacyjne Windows, jak i iOS mają programy dedykowane do modyfikacji filmów. Znajdziemy tam także możliwość dodania efektu slow-motion do naszych produkcji.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium