biogo.pl

Już dziś skorzystaj z rat 0% - darmowa dostawa od 500zł!

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Jaki sprzęt fotograficzny zabrać na wycieczkę w góry?

Jaki sprzęt fotograficzny zabrać na wycieczkę w góry?

Mnóstwo pasjonatów fotografii nie wyobraża sobie swoich wycieczek bez najwyższej jakości aparatów. O ile w przestrzeniach miejskich wybór urządzeń do robienia zdjęć jest niezwykle szeroki, o tyle przy okazji wypraw górskich sprawa ma się nieco inaczej. Dlaczego należy dokładnie przemyśleć, jaki sprzęt zabierzemy w góry.

Rozmiar ma znaczenie

Przede wszystkim długie wycieczki górskie są wymagające pod kątem fizycznym. Nawet najbardziej doświadczeni na szlakach zwracają uwagę na jak najlżejszą zawartość plecaka. Dodatkowy kilogram w perspektywie wielogodzinnych wędrówek może być niezwykle uciążliwym i niepotrzebnym balastem. Pozornie sam aparat nie waży aż tak dużo, jednak jeżeli dodamy do niego pozostałe akcesoria, takie jak dodatkowe obiektywy do uchwycenia zdjęć w najwyższej jakości, to wtedy waga sprzętu znacząco wzrasta. Nie wolno zapomnieć też o samym rozmiarze naszego aparatu oraz dodatków. Miejsce w plecakach nie jest zrobione z gumy i musimy dokładnie przemyśleć, w jaki sposób je zagospodarujemy.

Gra światłem

Górskie krajobrazy kryją w sobie nieograniczony potencjał. Najtrudniej jest jednak uchwycić zdjęcia najwyższej jakości o każdej porze dnia, od świtu aż do zmierzchu. Teoretycznie można użyć uniwersalnego obiektywu, jednak jego jakość nie jest identyczna we wszystkich warunkach. W praktyce najlepiej wybrać aparat posiadający możliwości stabilizacji. Rzecz jasna nie można brać statywu na długie wyprawy górskie, toteż stabilizacja najwyższej jakości jest wymagana. Przy robieniu zdjęć krajobrazów górskich w różnych warunkach pogodowych można spróbować szerokiego otwarcia przysłony, jednak to rozwiązanie nie jest możliwe w każdej sytuacji. Dlatego też stabilizacja w aparacie jest rzeczą absolutnie kluczową.

Trwała budowa aparatu

Często zapominamy o najbardziej oczywistych cechach naszego sprzętu. A przecież wymagająca wyprawa w góry wymaga, żeby nasz aparat był po prostu wytrzymały. Przecież nasze fotografie będą wykonywane w bardzo różnych warunkach atmosferycznych, od zmian temperatur przy wchodzeniu na wyższej wilgotności, przez wilgotność, aż po nagłe podmuchy wiatru. Samo ukształtowanie terenu oraz formacje skalne mogą być dużym problemem dla naszego sprzętu. W połączeniu z wiatrem oraz dużą ilością pyłu w powietrzu, nasz aparat musi być uszczelniony oraz wytrzymały.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium