biogo.pl

Z powodu dużej ilości zamówień może wystąpić opóźnienie w ich realizacji.

  • Kontakt
  • O nas
  • Status zamówienia
Kalibrator obrazu - kiedy się go stosuje?

Kalibrator obrazu - kiedy się go stosuje?

Odpowiednio skalibrowany monitor, czyli po prostu obraz, to bardzo ważna kwestia. Zwłaszcza dla fotografów, którzy poddają swoje zdjęcia edycji w przeznaczonych do tego programach. Głównie dlatego, iż niestety nie każdy monitor pokazuje taką samą głębię kolorów, a co za tym idzie, odbiór może być przekłamany, co dodatkowo utrudni pracę. Warto więc wiedzieć, czym jest kalibrator obrazu i kiedy warto z niego skorzystać.

Spis treści:

  1. Dlaczego warto skorzystać z kalibratora obrazu?
  2. Jak dobrać odpowiedni obraz?
  3. Polecany kalibrator obrazu
  4. Paleta dostępnych kolorów

Dlaczego warto skorzystać z kalibratora obrazu?

Niestety każdy monitor pokazuje kolory w nieco odmiennej tonacji. Aby wiedzieć, które odcienie są prawidłowe, co przecież w pracy fotografa jest szczególnie istotne, warto zdecydować się na kalibrację obrazu. Dużym atutem jest to, że cały proces kalibracji zamknąć można w czasie kilkunastu minut. Czyli w dosłownie chwilę można otrzymać odpowiednio odwzorowane barwy.

Jak dobrać odpowiedni obraz?

Osoby, które dużo czasu spędzają przed komputerem ze względu na swoją pracę, z całą pewnością nie powinny oszczędzać na rodzaju monitora. Tyczy się to również fotografów, którzy poświęcają długie godziny na edytowaniu zdjęć i dopieszczaniu każdego najmniejszego szczegółu. Warto jednak pamiętać o tym, że zdarza się, iż nawet najlepszej jakości monitor nie jest odpowiednio skalibrowany i należy to zrobić samemu. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób dobrać odpowiedni obraz i mieć pewność, że kolory są teraz dokładnie takie, jak być powinny.

Potrzebny Ci kalibrator? Sprawdź nasze modele!

Polecany kalibrator obrazu

Wśród polecanych kalibratorów obrazu, z całą pewnością należy wskazać kalibratory Datacolor, a dokładnie całą serię Spyder5, która zawiera w sobie aż trzy różne modele. Polecane są one nawet osobom początkującym, które nie mają w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia. Prostota ich obsługi sprawia, że na pewno świetnie sobie poradzą. W ten sposób można ustawić monitor tak, aby obraz widziany na ekranie był taki sam pod względem kolorystycznym, co otrzymany wydruk. Kalibratory pomagają również dopasować poziom jasności.

Paleta dostępnych kolorów

Kolejnym polecanym kalibratorem jest X-Rite, który zawiera od razu paletę wszystkich dostępnych kolorów. Dzięki nim przygotować można specjalny profil kolorystyczny przeznaczony dla posiadanego aparatu fotograficznego, co pomoże sprawić, że aparat będzie w pełni kompatybilny z monitorem, a przedstawione kolory będą dokładnie takie same.

Zostaw komentarz

Kategorie
Tagi
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
.
Sklep internetowy Shoper Premium